« سیاست خارجی و روابط با همسایگان | صفحه اول | نگاهی به لایحه بودجه سال ۹۳ »

13 دی 92

شاخص فلاکت و عمق فاجعه

سئوال : چرا اینروزها اصحاب قدرت و مقام و بهره مند از مواهب مادی و معنوی حکومت دست به افشای " فتنه " زده اند؟ و به قول برای مرده ای که در " اردوکشی 9 دی " به خاک سپرده اند، اینهمه از بیت المال هزینه می کنند؟

پاسخ : چون حاکمیت یکدستشان بلایی به سرکشور آورده و سرزمین سوخته ای برجای نهاده اند که هر روز بگذرد بیشتر گندش درمی آید و می خواهند به بهانه افشای " فتنه " و آشفته کردن فضا از مسئولیت بوجود آوردن این وضعیت و پاسخگویی فرار کنند. اینها نه تنها « شاخص فلاکت » ( جمع دو نرخ تورم و بیکاری ) را به بالاترین در سال های پس از انقلاب، و یکی از بالاترین ها درجهان رساندند ( حدود 50 ) رساندند و نرخ رشد اقتصادی کشور را به منفی 5/8، عمق جامعه را می توان در منفی شدن 21.9 درصدی نرخ رشد تشکیل سرمایه ناخالص ( به قیمت های ثابت سال 1367 ) کشور در سال 1391 دید.قطعا اگر نرخ استهلاک سرمایه را به این نرخ اضافه کنیم آنوقت « عمق فاجعه » به لحاظ سرمایه سوزی توسط حاکمیت یکدست اقتدارگرا در هشت سال گذشته روشن می شود. حال از وضعیت سرمایه اجتماعی که به چه وضعیت اسف باری افتاده است، می گذرم.
بنظرم اقتدارگرایان در پی شوک ناشی از نتیجه انتخابات ریاست جمهوری کم کم از این شوک درآمده و در پی تغییر صورت مسئله از پاسخگویی به مسئولیتشان در قبال « شاخص فلاکت و عمق فاجعه » ای که بوجود آورده اند، به آنچه " فتنه " نام نهاده اند، هستند و سبزها نباید در دام ای که آنها گسترده اند، بیافتند. ما باید تمام حواس و توانمان را برای بازتاب دادن بی کفایتی و ناکارآمدی و بی عرضگی و سرمایه سوزی این جماعتی که هشت سال درآمد افسانه ای نفت و همه امکانات مادی و معنوی کشور را در دست داشته اند، و این چنین سرزمین سوخته ای را برجای نهاده اند، بکنیم و آنها را درهمراهی با دولت احمدی نژاد و برساختن " امپراطوری دروغ " مسئول و پاسخگو بدانیم، و اینکه " جنبش سبز " در اعتراض به این وضعیت شکل گرفت و تا رفع حبس خانگی رهبران و آزادی زندانیان سیاسی و پاسخگویی به مطالباتش آرام نخواهد گرفت.
   ارسال نظر:

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007