« اندر حکایت محکومیت بنده ! | صفحه اول | قيمت واقعي نفت »

9 اردیبهشت 85

هفت پاسخ به نظرات مطلب «به عمر شما قد نمي‌دهد»

(1)
نيما: اقاي مزروعي با سلام از شما توقع نداشتم كامنت مرا درباره مطلب قبليتان روي سايت قرار نداديد من در ان مطلب عرض كرده بودم كه مقالات اقتصادي شما درست ومفيد است ولي مواردي مانند كاهش نرخ تورم يا افزايش درامد سرانه در زمان اقاي خاتمي براي عامه مردم قابل لمس نبود بر عكس اقدامات دولت ومجلس فعلي اكر هم غير علمي باشد مانند تثبيت قيمتها يا افزايش حداقل دستمزدها براي عامه مردم قابل لمس است ايا بهتر نيست در كنار توجه به زيربناي اقتصاد به روبناي ان هم توجه شود؟ضمنا من در وبلاكم مطلبي در مورد ملاكره با امريكا نوشته ام كه خوشحال مي شوم اكر سري به ان بزنيد و كامنت بدهيد ادرس ان اين است:
http://nima62.blogfa.com/post-4.aspx

مزروعی : علت آنکه نظر شما را روی سایت نگذاشتم یرای این بود که پاسخگویی به آن نیاز به وقت داشت ومتاسفانه چون عازم سفری بودم گذاشتم که در فرصت مساعد همراه پاسخ انتشار دهم. نظر شما کاملا درست است وفعلا دولت احمدی نژاد ازافزایش در آمد نفت همچون یک مائده آسمانی می تواند استفاده کند وحاتم بخشی نماید وفراموش نکرده ایم که دولت خاتمی با نفت بشکه ای ده دلار در سال 76 (در امد کل سال حدود 10میلیلرد دلار) ونهایت حدود23 میلیلرد دلاردرسال83 کشور را اداره کرد واحمدی نژاد با36 میلیلرد دلار برای سال84 وبیش از 40 میلیارد برای سال 85! قطعا با چنین وضعیتی عامه مردم
خوشحال خواهند شد اما آیا این وضعیت دوام خواهد داشت؟ واگر قیمت نفت سقوط کرد آنوقت چه بلایی سر کشور ومردم خواهد آمد؟ بله در کوتاه مدت همه چیز رضایت بخش به نظر می رسد اما در دراز مدت آثار وپیامد زیانبار این سیاستها بتدریج ظاهر خواهد شد وشما می توانید با نوشته من را در آنزمان ارزیابی نمائید. راهی راکه خاتمی در اداره اقتصاد کشور در پیش گرفته بود بنفع کشور ومردم بود وبرای آنها یک زندگی پایدار وآبرومند را رقم می زد هر چند در طی مسیر باید سختی ها را تحمل می کردند اما راه دولت احمدی نژاد خوردن از کیسه نفت ورضایت آنی است. مشکل اقتصادانان در ایران همین است که نمی توانند حرفشان را برای عامه مردم ترجمه کنند وفی المثل به آنها بقبولاند که سیاستهای جاری چه آثار وپیامدهای زیانباری در پی دارد وفقط تورم در سال جاری همه قدرت خرید آنها را خواهد خورد. بهر حال فکر می کنم باید منتظر ماند ودید که سرانجام کار چه خواهد شد که هزار باده نا خورده در رگ تاک است.

(2)
علي اصغر شفيعيان: سلام، پیشنهاد می کنم حالا که با موتلفه دیدار کرده اید حتی با رهبری هم دیدار کنید به همان دلیل. یادداشتی در همین باره قلمی کرده ام که می توانید در بلاگم بخوانید و رویش فکر کنید. اگر قبول نکردید حتما درباره ی تفاوتش توضیح دهید.

مزروعی : هر چند دیدار وگفتگو بین احزاب وگروهها باید به عنوان یخشی از سیاست ورزی اصلاح طلبانه پذیرفته وقلمداد شود همچنانکه تعامل با ارکان ونهادهای حاکم از جمله رهبری ، اما خوشمزه این است که حتی بکارگیری این روش در ایران مورد سوء تعبیرها وتفسیر های فراوان وغیر واقعی قرار می گیرد ومتلا آنرا گردش براست مشارکت برای بازگشت دوباره به قدرت و... نام می نهند ودراین باره تحلیل های عجیب وغریب می نویسند و... ظاهرا این افراد حالیشان نیست که راه رسیدن به قدرت در ایران بسیار آسان است آنهم برای افراد مشارکت! اما بنای مشارکت سیاست ورزی اصلاح طلبانه است ونه چیزی کمتر ودر این مسیر تعامل وکفتگو با همه افراد ونهادهای موثر در اداره کشور به ویژه در باره موضوعاتی همچون پرونده هسته ای را که می تواند سرنوشت وآینده کشور وملت را رقم زند انجام خواهد داد.

(3)
بنده خدا: به عمرمون هم بسیار خوب قد می دهد و کاملا یادمان هست چه کسانی پایه های این "اخلاق فرعونی" را از روز بعد از انقلاب گذاشته و تحکیم کردند. قبول مسیُولیت کنید!

مزروعی : این هم از اخلاق فرعونی است که انسان در مورد دیگران بسیار راحت وآسان حکم صادر کند واز انها بخواهد که قبول مسئولیت نماید! اولا شما توضیح بدهید چه کسانی پایه این اخلاق فرعونی را ...کذاشتند.ثانیا بنده کجای کار بوده ام تا قبول مسئولیت نمایم .ثالثا آیا شما کجای کار بودید .ورابعا آیا تحکیم اینها نتیجه عمل همه ما نیست وهمه ما نبایددر این باره قبول مسئولیت نمائیم؟

(4)
يدالله: از اينگونه رفتارهازياد صورت ميگيردو تقريبا مد شده ببينيد . ما يك علت داريم ويك اثر كه ناشي از علت است . مثالي بزنم تا قضيه كمي روشن شود در زمان معاويه از ناحيه حكومت براي از ميدان بدر كردن رقيب طوري تبليغ شده بود. كه مردم باور كرده بودن كه لعنت فرستادن بر علي ع صواب دارد . و هركس كه با خليفه مسلمين مخالف باشد يكسره در خطا و اشتباه است و هركس در حد توان خود بايد با آنها مبارزه كنند .مشخصا علت لعن كردن علي حكومت بود و اثر آن در رفتار مردم ديده ميشد . و امروز هم چنين حالتي وجود دارد كه عده اي پرخاشگري و ناروايي و تهمت و ايراد بني اسراييلي و هتك حرمت از مردان اصلاح طلب رابراي خود افتخار ميدانند. چرا به چنين روزي گرفتار شده ايم؟ يكي از دلايل عمده آن اينست كه بعضي از كساني كه از دين نان مي خورند و مبلغ دين ما هستند يا نميدانند ويا از سر احتياط نمي گويند و درست مسائل تاريخي اسلام را باز نمی كنند و فقط جنبه عاطفي و احساسي قضيه را مطرح ميكنند و اشك مردم را ميخواهند وبس چرا كه به اعتقاد آنان صواب دارد حالا همان مشكلات دوباره در حكومت ديني ما تكرار مي شود . امروز ميشود با صدا وسيماي انحصاري و امكانات موجود سربي گناهي را بر دار برد و برعكس چرا؟ راستي امروز ما از ديروز جهان اسلام عقب تريم . يك چيزبر ما روشن است كه امثال مزروعي ها امروز در خط مقدم آگاه سازي براي رسيدن به حكومت اسلامي قرار گرفته اند. و اين رسالتي است مهم كه بزرگاني در اين راه بوده اند كه هميشه نام نيك آنان ورد زبان مسلمان و آزاديخواهان جهان قرار دارد. بدرود.

مزروعی : باتشکر از این نظر دهنده ، واقعا نمی دانم با اینگونه نظرها چه کنم؟
امیدوارم پس از این شاهد تعریف دوستان از بنده نباشم واجازه دهند که دیگر اینگونه نظرات را انتشار ندهم.

(5)
يك ايراني: واقعیت اینه که سالهای قبل وضعیت از این بدتر بود. آنزمان که من کوچکتر بودم و کسی چنین حرفی را به من می زد بهمراه آن یک ضربه هم وارد می کرد. خوب باز جای شکرش باقیه که الان آن ضربه را برداشته اند. راستی آقای مزروعی شما در ساهای قبل با چنین مواردی برخورد نداشته اید؟

مزروعی : بنده در سالهای گذشته با اینگونه موارد یرخورد داشته ام ام موضوعش فرق می کرده است وفبلا مطلبی در این باره ذیل عنوان نیروی انتظامی وحقوق شهروندی نوشته ام اما فکر می کنم مطلب این بار به موضوع ومحتوا با برخوردهای قبلی تفاوت داشت واز اینرو نوشتن در این باره را ضروری دانستم وامید آنان که بیش از همه ادعای اسلام واخلاق دارند عمق موضوع را دریابند وبرای رفع آن چاره اندیشی کنند.
(6)
يك نفر: سلام نظرهموطنی که اینکونه نوشته اند:«من در ان مطلب عرض كرده بودم كه مقالات اقتصادي شما درست ومفيد است ولي مواردي مانند كاهش نرخ تورم يا افزايش درامد سرانه در زمان اقاي خاتمي براي عامه مردم قابل لمس نبود بر عكس اقدامات دولت ومجلس فعلي اكر هم غير علمي باشد مانند تثبيت قيمتها يا افزايش حداقل دستمزدها براي عامه مردم قابل لمس است » رابه خبرزیرجلب می کنم:آفتاب به گزارش از سايت محلی «بازباران»، در پي تصميم وزارت كار مبني بر تعيين رقم 180 هزار توماني براي حداقل حقوق كارگران در سال 85 كه بدون حضور نماينده كارفرمايان صورت گرفت، بسياري از كارخانه‌ها و واحدهاي صنعتي استان اصفهان دست به تعديل نيرو و حتي تعطيلي موقت واحدهاي خود زدند و مديران اين کارخانه هاازمشکلات پیش روبدلیل این مصوبه دولت خبرمی دهند در اين حال برخي كارخانه‌ها اعلام كردند كه تنها كارگران مجرد را به كار خواهند گرفت و از پرداخت حقوق به ساير كارگران عاجز هستند.
......
تاآزادی نباشدآب ونان عادلانه قسمت نمی شودحالا احمدی نژادهرچه می تواندعوامفریبی کند.ضمنااصلاح طلبان عادت دارندسانسورکنندهمین رفتارهایشان باعث شدکه مردم به این نتیجه برسند:نه قم خوبه نه کاشون لعنت به هردوتاشون.آقای اصلاح طلب مطلب « پهلوان رخصت » و«2خبروچندسوال» را چراترسیدی منعکس کنی!!!

مزروعی : نمی دانم شما به چه قاعده وقانون واخلاقی پایبند هستید اما چون این سایت بنام بنده است ومسئولیت آنرا با اسم ورسم پذیرفته ام بنابراین شما باید حق بدهید وبپذیرید که من حق انتخاب وانتشار نظرات را داشته باشم وحداقل در عالم اینترنت شما هیچ مانعی برای راه اندازی سایت وانتشار نظراتتان ندارید و براحتی می توانید اینکار را انجام دهید و آخر عزیز گرامی شما که در اعلام نظرتان از اسم " یک نفر " استفاده کرده وحتی در این حد احتیاط می کنید چگونه انتظار دارید هر انچه را می نویسید بنده انتشار دهم؟ در ضمن نظر دو خبر وچند سئوال دریافت نشده است ودئ باره بفرسید. در باره ترسیدن هم فکر نمی کند ابزاری برای اندازه گیری آن اختراع شده باشد که بشود با آن حکم داد.
وآخر اینکه آزادی وبهره مندی ار آن قاعده وقانون دارد واینگونه نیست که هر انچه را افراد می پسندند بشود آزادی نامید.

(7)
نكته بين: باسلام دومطلبی که می گوئیدنفرستاده ام مجددا می فرستم هرگاه قرارشدکه همه نامشان را بنویسندالبته بنده هم می نویسم ودرضمن امثال من به اندازه ای بزرگ شده اندکه مفهوم آزادی را بشناسندتنهااشتباهی که کرده ایم اینست که انقلاب کردیم واشتباه بعدی هم اینبودکه شمارابه قدرت رسانیدیم تا « فرصت سوزی» کنید حالا عاقل شده ایم وجلوضررراازهرکجابگیری منفعت است اما مطلب اول: پهلوان؛ رخصت!!!
چون درزمان خدایگان شاهنشاه آریامهرنمی توانستیم حرف پزنیم انقلاب کردیم!
تاخواستیم حرف بزنیم گفتند« ساواکی است ؛عامل امپریالیسم جهانخواراست» اوضاع نه تنهابهترنشدجنگ هم شد .دوباره خواستیم حرف بزنیم گفتند« صبرانقلابی داشته باشید؛ احترام خون شهدارا نگه دارید».احازه حرف زدن ندادندونگذاشتندصداهابه گوش امام برسد5سال جنگ وپیامدهای آن اعتیاد؛فقر؛تنفروشی و.... برمردم تحمیل کردند.دوران سازندگی شدتاآمدیم حرف بزنیم گفتند:« تهاجم فرهنگی است» زدندوبستندوسوختندوشکستندو..گفتند« نق نزنید ! مخالف هاشمی دشمن پیغمبراست»..خاتمی را آوردیم تااین وضعیت راتغییردهیم وبتوانیم حرف بزنیم باشدت وکینه بیشتری به زدن وبستن وکشتن و....پرداختندگفتند« آب به آسیاب دشمن نریزید؛وهرکه گفت اورا مزدورآمریکاوصهیونیست خواندند».هی دایره خودی هاراتنگ وتنگ تروتنگ ترین کردندوبموازات آن بردامنه فقرواعتیادو....افزودندتاحدود25میلیون عطای حکومت رابه لقایش بخشیدندوانتخابات راتحریم کردندوحالا درآستانه جنگی دیگراینبارنه تنهادرآن عرصه هاکماکان فعالند نوچه هاراهم درعرصه اینترنت به میانداری واداشته اند!!کسانی که هیچ کدام ازرنجهائی را که درطی این 28سال کشیده ایم نکشیده اند به مامی گویندبازهم خفه شوید« مسائل داخلی را نبایدبه صحنه خارجی کشاند» ما را نفهم می دانندخودشانرادانشمندواسلام شناس!! بعنوان نمونه(سعيد: به جناب آرش خان بگوييد مثل کبک سرت را داخل برف نکن به اين اميد هم که کسی ديگر تو را نمی بيند!؟ .............بدبخت دنيا در مقابل ايران دارد زانو می زند توی بدبخت بيچاره حرف ياوه ميزنی!برو قدری در باره انرژی هسته ای مطالعه کن ببين به چه کار می ايد؟ فقط اين را بدان که يک گرم اورانيوم می تواند برق يک شهر ۱۵۰۰۰نفری را به مدت شش ماه تامين کند!ميفهمی ؟والله اگر بفهمی!.............؟والله اگر ثانيه ای فکر کرده باشی!
۳۰ فروردين ۱۳۸۵ - ۲۲:۱۰) )
حالا اگرازاین« دانشمندمودب» بپرسندکه اولا درکدام نیروگاه می خواهندازاین اورانیوم استفاده کنندوثانیا چندصدمیلیارد دیگربایدبه مصرف برسدتامقداراورانیوم لازم برای تامین برق شهر15000نفری تامین شودوآیا خرج ودخلش را سنجیده ای ومی دانی برای مردم (نه دولت که منافع سیاسی خودرا درنظرمی گیرد) به صرفه است اگربه صرفه بودکه این علم ودانش را کشورهای دیگرهم داشتندونمی رفتنداورانیوم غنی شده بخرندخودشان تهیه می کردندو... چهارتا فحش دیگرنثارمی کند.وازطرفی احمدی نژادباصدای بلنداعلام کرده است که ماعضوباشگاه هسته ای شده ایم درحالی کهمعاهده‌ی ان‌.پی.تی کشورها را به دو گروه تقسيم می‌کند و بسته به گروهی که به‌ آن تعلق دارندوظایف و حقوق معينی برايشان تعریف می کند:
گروه ۱ - کشورهای دارای سلاح هسته ای (باشگاه هسته ای)
گروه ۲- کشورهای فاقد سلاح هسته ای. به عبارتي، باشگاه هسته‌اي باشگاه بسته‌ای است که عضو جديد (به ویژه از ميان اعضای پيمان ان‌.پی.تی) نمی‌پذيرد!آیا احمدی نژادراست گفته است وبمب اتمی ساخته است؟ودراینصورت مردم بایدساکت بنشینندوبگوینددست مریزاد؟!
با دستيآبی به چرخه‌ی کامل سوخت، آن هم در سطح پايلوت، تغييری در جایگاه حقوقی ايران از نظر ان‌.پی.تی به وجود نخواهد آمد. پس اين ادعای احمدی نژادکه "اکنون از موضع برتری با غرب مذاکره خواهيم کرد" هیچ اساس اصولی و حقوقی ندارد.وبالاخره یک سوال : آریامهرکه اجازه حرف زدن ندادمهرورزومیاندارانش هم که اجازه نمی دهند0 پس ماکی بایدحرف بزنیم ؟
..............
2خبروچندسوال:
آفتاب به گزارش از سايت محلی «بازباران»، در پي تصميم وزارت كار مبني بر تعيين رقم 180 هزار توماني براي حداقل حقوق كارگران در سال 85 كه بدون حضور نماينده كارفرمايان صورت گرفت، بسياري از كارخانه‌ها و واحدهاي صنعتي استان اصفهان دست به تعديل نيرو و حتي تعطيلي موقت واحدهاي خود زدند و مديران اين کارخانه هاازمشکلات پیش روبدلیل این مصوبه دولت خبرمی دهند در اين حال برخي كارخانه‌ها اعلام كردند كه تنها كارگران مجرد را به كار خواهند گرفت و از پرداخت حقوق به ساير كارگران عاجز هستند
...............
رسانه ها:
زن کشی:
از يک هفته پيش برخي نهادهاي حکومتي اعلام کرده اند که بر شدت برخورد با زناني که پوشش آنان اسلامي نيست، خواهند افزود. همزمان، اخبار از کشف جنازه شش زن در مناطق جنوبي تهران حکايت مي کند.
. ماجراي قتل هاي زنجيره ا ی از سال 1380، که در آن 16 زن در مشهدتوسطسعیدحنائی به قتل رسیدندآغازشدو..... .
.........چندسوال:
آیا تاوقتی که صاحبان قدرت با دراختیارداشتن اسکله های غیرمجازدست به قاچاق کالا می زنند.یابااستفاده ازرانت اقتصادکشوررابیمارکرده اند وبی اعتنائی دولت به صنایع و......مصوبه های دولت به مصداق کورکردن چشم هنگام اصلاح ابرونیست؟
درطی این 27سا ل بیشترین هزینه حکومت داری آقایان را زنان پرداخت کرده اندتاکی بایدمظلومانه کشته شوند؟بدحجابی یک نوع نافرمانی مدنی است تاوقتی که حکومت خواسته های مردم را ( که بارهاهرزبانی گفته وهرقلمی نوشته) انجام نداده است چگونه انتظارداردکه مردم فرمانهایش را اطاعت کنند؟حاکمیت سالانه چندصد میلیاردازپولهای مردم را صرف نشرعقایدخودمی کندمیبیندکه نتیجه عکس داردچرا دست ازاین مخارج نمی کشدوپولهاراخرج خودمردم نمی کندتا مردم هم احساس کنندکه حکومت ازخودشان است ودست ازنافرمانی مدنی بکشند؟
آیا مسولان به زنان دیگری هم اجازه برگزاری تجمع می دهندآیا برای دادخواهی این شش زن جان باخته وجوان 20ساله کرجی و... کسی می تواندراهپیمائی کند؟
آیا بیرون ماندن یک نخ مومهمتراست یاجامعه رادراثرفقربه فسادکشیدن کجانوشته شده که دولت موظف است به جای تامین رفاه وآسایش مردم آنهارابزوربه بهشت ببرد؟
بزرگترین این زنان کشته شده همسن جمهوری اسلامی بوده است آیا این برای مسولان جای تامل دررفتارخودرا ندارد؟
شمائی که هی می گوئید انرژی هسته ای حق مسلم ماست « ما »هزینه اش را می دهیم شماازصدقه سرمردم ازکوخ نشینی به کاخ نشینی رسیده ایدتابه حال چه هزینه ای داده ایدکه بعدازاین بدهید؟؟
مگرشما خودرا شیعه وپیرو علی نمی دانیدپس چراسخن علی را فراموش کرده ایدآیا نگفته است حکومت با کفرباقی می ماندبا ظلم باقی نمی ماند؟

مزروعی : الحمدلله که شما بزرگ شده اید ومفهو م آزادی را می شناسید اما اولین شرط این مدعا برسمیت شناختن حق آزادی دیگران است که نحوه برخورد شما اینرا نشان نمی دهد! بهر حال از پاسخگویی به بقیه مدعایتان می گذرم ولی فکر نمی کنم با شیوه شما بتوان مشکلی را حل کرد و قدرت وحکومت بدون دخالت شما هم وجود دارد وکار خودش را می کند! چون اصرار بر انتشار نظراتتان از سایت بنده دارید وظاهرا هرچه هم دل تنگتان خواسته آورده اید وعلیرغم عدم موافقت بنده بالحن بیان وبرخی مطالب،آنرا انتشار می دهم و اگر این را ملاک آزادی می گیرید این خواسته تان تامین شود.   نظرات

فاران :

جناب مزروعی
کاش علیرغم لحن تند شماره 7 درمورد گوشه ای از محتوای انکار ناپذیرش مطلبی مینگاشتید
البته شاید با نظر من در مورد "انکارناپذیری" موافق نباشید!

مزروعی : اختلاف دید ونگرش نسبت به مسائل در انسانها طبیعی ولازمه حیات وپویایی جوامع بشری است واز اینرو مطلبی بنظر شما ممکن است انکار ناپذیر
باشد واز نظر من تادرست، ودر انتشار آن مطلب یادآور شدم که بالحن ومحتوای
ان موافقت ندارم و فکر هم نمی کنم اگر مطلبی ازسوی شما انکارناشدنی لقب بگیرددیگر بحث کردن در باره آن محل فائده باشد ضمن اینکه آنقدر موضوعات متنوع مطرح شده بود که نیاز به وقت فراوان برای پاسخگویی داشت که من نداشتم.

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007