« آیا دانستن حق مسلم مردم نیست؟ | صفحه اول | پديده شومي منابع »

28 فروردین 85

به عمر شما قد نمی دهد !؟

عصر روز پنجشنبه 24 فروردین ماه این توفیق را داشتم تا در مرا سم یاد بود و گرامیداشت چهارمین سالگرد درگذشت دکتر سحابی شرکت کنم ونسبت به این شخصیت والا قدر و ارزشمند ومسلمان ادای دین نمایم . ا ما آنچه عث شد این مطلب را بنویسم رخدادی بود که پس از اتمام این مراسم وهنگام خروج از حسینیه ارشاد برایم پیش آمد و علیرغم تردیدی که در نوشتن داشتم حس روزنامه نگاری برآنم داشت که از این موضوع نگذ رم هرچند به نظرم بسیار تلخ است وامیدوارم که برخی ناراحت نشوند وبجای تعبیر و تفسیرهای خاص به جنبه تذکر وناصحانه موضوع توجه وتامل کنند. ماجرا اینگونه بود که وقت خروج از حسینیه همه در حال گپ وگفتگو بودند ومن نیز با آقای سعید مدنی از دوستان زمان دانشگاه وفعال سیاسی درگوشه بیرونی در حسینیه مشغول احوالپرسی وگفتگوبودیم که یکی از مامورا ن لباس شخصی وبی سیم دردست به سراغمان آمد وگفت از اینجا بروید (همانند دیگر ماموران رسمی ولباس شخصی که اصرار در متفرق کردن جمعیت داشتند)، من در جواب گفتم نگران نباشید اتفاقی نمی افتد درمقابل ماموریادشده با حالتی تهاجمی گفت باید بروید ومطمئن باشید که " به عمر شما قد نمی دهد" ومن در جواب گفتم که در رژیم گذشته امثال شما همین را می گفتند ودیدید چه شد ؟

با زور آن مامور والبته به قصد رعایت نظم وهمچون همه دیگرافراد شرکت کننده در این مراسم آنجا را ترک کرده وبه صحبتهایم با آقای مدنی در خیابان جنبی حسینیه ادامه داده وخداحافظی کردم اما از آنروز تاکنون که این مطلب را می نویسم از خود می پرسم چرا آن مامور رفتار وکلامش با شهروندانی که در آن مراسم شرکت کرده بودند از جمله من باید چنین باشد؟ واین در حالی است که قاطبه شرکت کنند گان در مراسم در زمره افراد فعال ومبارز علیه رژیم شاه ومدافعان انقلاب اسلامی بوده وبرخی شان به اندازه سن این مامور سابقه مبارزه وفعالیت سیاسی دارند. هر چند به واقع هنوز منظور دقیق جمله "به عمر شما قد نمی دهد" اداشده از جانب این مامور وشان نزول آنرا در نمی یابم وجوابی هم که به او دادم اقتضایی ونقضی بود اما تصور بفرمائید که وقتی با این جمعیت چنین می شود با دیگران چگونه رفتار وگفتار خواهد شد ؟ واگر افرادی را به عنوان مخالف نظام تحویل اینان دهند چه بلایی سرشان می آورند؟ لابد همان بلایی که سر وبلاگنویسان آوردند وبعد معلوم شد کلا بیگناه بوده اند یا ...

من چون هیچ توجیهی برای برخوردهایی از اینگونه با شهروندان نمی یابم( به ویژه در این دولت عدالت محورومهرورز!) تنها می توانم آنهارا ناشی از غرور وتکبر وبه تعبیر آموزه های دینی "اخلاق فرعونی " که برخی بدان گرفتار آمده اند ودریک جریان آموزشی و مدیریتی وعملی به امثال این مامور منتقل می نمایند بدانم وگرنه هیچ توجیه دیگری نمی شود برای اینگونه اعمال پیدا کرد، البته از این می گذرم که به برخی ماموران فرمان آوردن کلاه می دهند وآنها سر می آورند وحتی اینان از آنچه برسر گذشتگان دراین باره آمده عبرت نمی گیرند که در روزگار مکافات پاسخ المامور معذورجوابگو نیست وکسی هم بداد آنها نمی رسد!

خداوند در قرآن "اخلاق فرعونی" را چنین توصیف کرده است: علو وخود بزرگ بینی واستکبار ورزیدن در زمین ، پیروخواستن بی چون وچرای مردم از خود ، به استضعاف کشیدن اکثریتی از جامعه ، کشتن فرزندان پسر وزنده نگه داشتن دختران برای بهره کشی ، تخیف وخوارشمردن شهروندان برای اطاعت کردن ، ادعای خدایی کردن و... برای یک مسلمان اینگونه نیست که این اخلاق را منحصر به فرعون بداند بلکه هر انسانی می تواند به اینگونه اخلاق یا بخشی ا زآن مبتلا شود وبه ویژه برای انانی که در موقعیت مشابه فرعون ورده های مختلف حکومتی قرار می گیرند امکان این ابتلا بیشتر می شود. اینکه یک مامور حکومت باقاطعیت ادعا کند که "به عمر شما قد نمی دهد" جز از اخلاق فرعونی بر نمی خیزد برای اینکه قوام ودوام حکومتها در این عالم به شرایط وعوامل بسیاری وابسته است که مهمترینش کسب وجلب رضایت شهروندان است ، درست همان چیزی که این مامور در رفتار وگفتارش عکس آن عمل می کند واتفاقا باید گفت که با اینگونه اعمال حتما به عمر ایشان قد می دهد! متاسفانه بسیاری از مسئولان وافرادی که بنام حکومت حرف می زنند وعمل می کنند با روحیانی از همین گونه با شهروندان مواجه می شوند و طبیعی اینگونه اعمال چه نتایج وپیامد هایی می تواند بهمراه داشته باشد. امثال بنده که تا حدودی سرد وگرم روزگار را چشیده ایم وفراز وفرود های را درهمین عمر کوتاهمان دیده ایم جز اینکه بر اینگونه رفتار و گفتارتاسف بخوریم چاره ای نداریم اما به آنانی که دستی درکار دارند هشدار می دهم که همه گیر شدن این اخلاق سرانجامی جز آنچه بر سر نظام فرعونی آمد در بر ندارد وخداوند هم با هیچ قوم وطائفه ای خویشی ندارد وما علی الرسول الاالبلاغ.   نظرات

majid :

jenabe mazrooie aziz, in tajrobeye shoma tajrobeye har daghigheye yek iranist, anan keh nah beh system nazdik boodeand va az servat ham bahrei nadashteand, khaterate in chenini faravan darand. nah inkeh systeme hokoomati aamele bashad, keh zafe farhangi aamele aanast, ma az kargar o karmand o gheyreh, anja keh betavanim digaran ra tahghir mikonim, ranandeye autobus-i keh dar bimarestan beh paye doktor mioftad, agar kasi sare khat eteraz konad keh agha lotfan bia rah bioft, chenan javabe dandan shekani midahad keh... kholaseye amr inkeh taghsire aan mamoor va hatta saheban o ghodrat o hich kas nist, moshkele zafe farhangist... va hala ma del khosh konim keh irani hastim o ba n hezar sal sabegheh ya mosalmanim o peyrove ghoran, hameash harf ast, adam keh nabasham hich sefati chareye darde man nist... yadetan hast doosti ravanshenas o jame'eh shenas chandi pish nazar dadeh bood keh ey mazrooi! in hameh sefat baraye irani az koja peyda kardi? ey kash in doost jame'eh shenas o ravanshenas ghadri pa az internet biroon migozasht o kocheh o bazar ra midid, vali khoda ro shokr mikonam keh shoma darid mibinid belakhareh

 

majid :

in ra ham beh akhare oon comment mikhastam ezafeh konam, khoda konad omreman ghad bedahad keh hameh bebinim o biamoozim ...

 

نيما :

اقاي مزروعي با سلام از شما توقع نداشتم كامنت مرا درباره مطلب قبليتان روي سايت قرار نداديد من در ان مطلب عرض كرده بودم كه مقالات اقتصادي شما درست ومفيد است ولي مواردي مانند كاهش نرخ تورم يا افزايش درامد سرانه در زمان اقاي خاتمي براي عامه مردم قابل لمس نبود بر عكس اقدامات دولت ومجلس فعلي اكر هم غير علمي باشد مانند تثبيت قيمتها يا افزايش حداقل دستمزدها براي عامه مردم قابل لمس است ايا بهتر نيست در كنار توجه به زيربناي اقتصاد به روبناي ان هم توجه شود؟ضمنا من در وبلاكم مطلبي در مورد ملاكره با امريكا نوشته ام كه خوشحال مي شوم اكر سري به ان بزنيد و كامنت بدهيد ادرس ان اين است:
http://nima62.blogfa.com/post-4.aspx

مزروعی : علت آنکه نظر شما را روی سایت نگذاشتم یرای این بود که پاسخگویی به آن نیاز به وقت داشت ومتاسفانه چون عازم سفری بودم گذاشتم که در فرصت مساعد همراه پاسخ انتشار دهم. نظر شما کاملا درست است وفعلا دولت احمدی نژاد ازافزایش در آمد نفت همچون یک مائده آسمانی می تواند استفاده کند وحاتم بخشی نماید وفراموش نکرده ایم که دولت خاتمی با نفت بشکه ای ده دلار در سال 76 (در امد کل سال حدود 10میلیلرد دلار) ونهایت حدود23 میلیلرد دلاردرسال83 کشور را اداره کرد واحمدی نژاد با36 میلیلرد دلار برای سال84 وبیش از 40 میلیارد برای سال 85! قطعا با چنین وضعیتی عامه مردم
خوشحال خواهند شد اما آیا این وضعیت دوام خواهد داشت؟ واگر قیمت نفت سقوط کرد آنوقت چه بلایی سر کشور ومردم خواهد آمد؟ بله در کوتاه مدت همه چیز رضایت بخش به نظر می رسد اما در دراز مدت آثار وپیامد زیانبار این سیاستها بتدریج ظاهر خواهد شد وشما می توانید با نوشته من را در آنزمان ارزیابی نمائید. راهی راکه خاتمی در اداره اقتصاد کشور در پیش گرفته بود بنفع کشور ومردم بود وبرای آنها یک زندگی پایدار وآبرومند را رقم می زد هر چند در طی مسیر باید سختی ها را تحمل می کردند اما راه دولت احمدی نژاد خوردن از کیسه نفت ورضایت آنی است. مشکل اقتصادانان در ایران همین است که نمی توانند حرفشان را برای عامه مردم ترجمه کنند وفی المثل به آنها بقبولاند که سیاستهای جاری چه آثار وپیامدهای زیانباری در پی دارد وفقط تورم در سال جاری همه قدرت خرید آنها را خواهد خورد. بهر حال فکر می کنم باید منتظر ماند ودید که سرانجام کار چه خواهد شد که هزار باده نا خورده در رگ تاک است.

 

امیر :

و خورشید طلوع خواهد کرد . آری تا طلوع آن دیری نمیپاید ...

 

علي اصغر شفيعيان :

سلام، پیشنهاد می کنم حالا که با موتلفه دیدار کرده اید حتی با رهبری هم دیدار کنید به همان دلیل. یادداشتی در همین باره قلمی کرده ام که می توانید در بلاگم بخوانید و رویش فکر کنید. اگر قبول نکردید حتما درباره ی تفاوتش توضیح دهید.

مزروعی : هر چند دیدار وگفتگو بین احزاب وگروهها باید به عنوان یخشی از سیاست ورزی اصلاح طلبانه پذیرفته وقلمداد شود همچنانکه تعامل با ارکان ونهادهای حاکم از جمله رهبری ، اما خوشمزه این است که حتی بکارگیری این روش در ایران مورد سوء تعبیرها وتفسیر های فراوان وغیر واقعی قرار می گیرد ومتلا آنرا گردش براست مشارکت برای بازگشت دوباره به قدرت و...
نام می نهند ودراین باره تحلیل های عجیب وغریب می نویسندو... ظاهرا این
افراد حالیشان نیست که راه رسیدن به قدرت در ایران بسیار آسان است آنهم برای افراد مشارکت! اما بنای مشارکت سیاست ورزی اصلاح طلبانه است ونه چیزی کمتر ودر این مسیر تعامل وکفتگو با همه افراد ونهادهای موثر در اداره کشور به ویژه در باره موضوعاتی همچون پرونده هسته ای را که می تواند سرنوشت وآینده کشور وملت را رقم زند انجام خواهد داد.

 

یک نفر :

سلام ؛چراشما( اصلاح طلبان ) اصرارداریدکه این رفتارهاراتنهابه دولت مهرورزنسبت بدهید!این رفتارهاجزوسیاست های کلان نظام است دیروزهمین بوده وامروزهمین است امافردا؛فواره چون بلندشودسرنگون شودخداراچه دیده ایدشایدبعمرماهم قدداد!

 

mehdi :

آقای مزروعی!
سلام
آن چه شما این همه از دیدن آن متعجب شده اید، رفتاری است که جوانان ایرانی هر روز و هر شب و در خیابانهای معمولی هر شهر با آن روبرو هستند. کافی است جوان باشید و شبی بعد از ساعت 10-11، از این سر شهر به آن سر شهر بروید و ببینید چند بار تمام ماشین شما را زیر و رو می کنند و با چه لحنی با شما حرف می زنند.
این همه ناشی از عدم وجود محدودیت و ظرفیت قدرت است. آیا شما می توانید از رفتار غیر محترمانه ی یک مامور جزء نیروی انتظامی شکایت کنید و نتیجه ای بگیرید؟ شکایت از ماموران اطلاعات و بسیج، پیشکش. امروز اگر با حکومت باشی و هرکه باشی مصونی و اگر با حکومت نباشی (نه الزامآ علیه حکومت باش) کلاهت پس معرکه است.
به هر حال باز خدا را شکر که گاه گاهی شما نزدیکتر به قدرتها هم دچار چنین برخوردهایی می شوید اگرنه با هزار تا پست و کامنت هم نمیشد شما را در این مورد قانع کرد.
یا حق!

 

بنده خدا :

به عمرمون هم بسیار خوب قد می دهد و کاملا یادمان هست چه کسانی پایه های این "اخلاق فرعونی" را از روز بعد از انقلاب گذاشته و تحکیم کردند. قبول مسیُولیت کنید!

مزروعی : این هم از اخلاق فرعونی است که انسان در مورد دیگران بسیار راحت وآسان حکم صادر کند واز انها بخواهد که قبول مسئولیت نماید! اولا شما توضیح بدهید چه کسانی پایه این اخلاق فرعونی را ...کذاشتند.ثانیا بنده کجای کار بوده ام تا قبول مسئولیت نمایم .ثالثا آیا شما کجای کار بودید .ورابعا آیا تحکیم اینها نتیجه عمل همه ما نیست وهمه ما نبایددر این باره قبول مسئولیت نمائیم؟

 

يدالله :

از اينگونه رفتارهازياد صورت ميگيردو تقريبا مد شده ببينيد . ما يك علت داريم ويك اثر كه ناشي از علت است . مثالي بزنم تا قضيه كمي روشن شود در زمان معاويه از ناحيه حكومت براي از ميدان بدر كردن رقيب طوري تبليغ شده بود. كه مردم باور كرده بودن كه لعنت فرستادن بر علي ع صواب دارد . و هركس كه با خليفه مسلمين مخالف باشد يكسره در خطا و اشتباه است و هركس در حد توان خود بايد با آنها مبارزه كنند .مشخصا علت لعن كردن علي حكومت بود و اثر آن در رفتار مردم ديده ميشد . و امروز هم چنين حالتي وجود دارد كه عده اي پرخاشگري و ناروايي و تهمت و ايراد بني اسراييلي و هتك حرمت از مردان اصلاح طلب رابراي خود افتخار ميدانند. چرا به چنين روزي گرفتار شده ايم؟ يكي از دلايل عمده آن اينست كه بعضي از كساني كه از دين نان مي خورند و مبلغ دين ما هستند يا نميدانند ويا از سر احتياط نمي گويند و درست مسائل تاريخي اسلام را باز نمی كنند و فقط جنبه عاطفي و احساسي قضيه را مطرح ميكنند و اشك مردم را ميخواهند وبس چرا كه به اعتقاد آنان صواب دارد حالا همان مشكلات دوباره در حكومت ديني ما تكرار مي شود . امروز ميشود با صدا وسيماي انحصاري و امكانات موجود سربي گناهي را بر دار برد و برعكس چرا؟ راستي امروز ما از ديروز جهان اسلام عقب تريم . يك چيزبر ما روشن است كه امثال مزروعي ها امروز در خط مقدم آگاه سازي براي رسيدن به حكومت اسلامي قرار گرفته اند. و اين رسالتي است مهم كه بزرگاني در اين راه بوده اند كه هميشه نام نيك آنان ورد زبان مسلمان و آزاديخواهان جهان قرار دارد. بدرود.

مزروعی : باتشکر از این نظر دهنده ، واقعا نمی دانم با اینگونه نظرها چه کنم؟
امیدوارم پس از این شاهد تعریف دوستان از بنده نباشم واجازه دهند که دیگر اینگونه نظرات را انتشار ندهم.

 

یک ایرانی :

واقعیت اینه که سالهای قبل وضعیت از این بدتر بود. آنزمان که من کوچکتر بودم و کسی چنین حرفی را به من می زد بهمراه آن یک ضربه هم وارد می کرد. خوب باز جای شکرش باقیه که الان آن ضربه را برداشته اند. راستی آقای
مزروعی شما در ساهای قبل با چنین مواردی برخورد نداشته اید؟

مزروعی : بنده در سالهای گذشته با اینگونه موارد یرخورد داشته ام ام موضوعش فرق می کرده است وفبلا مطلبی در این باره ذیل عنوان نیروی انتظامی وحقوق شهروندی نوشته ام اما فکر می کنم مطلب این بار به موضوع ومحتوا با برخوردهای قبلی تفاوت داشت واز اینرو نوشتن در این باره را ضروری دانستم وامید آنان که بیش از همه ادعای اسلام واخلاق دارند عمق موضوع را دریابند وبرای رفع آن چاره اندیشی کنند.

 

ali :

مزروعي گرامي درود
دربي غل وغش بودن افكار شما شكي نيست اما مزروعي گرامي شما مثل تركه ايي هستيد كه اينطور خم شده و سپس در همين خمودگي رشد كرده و سن وسالي هم ....مزروعي گرامي مشكل از امروز واين دولت نيست مشكل از بيخ قضيه هست و خواهد بود تا وقتي اسلام هست ايران ويران است تعارف نداره و اما واگر وتبصره و ماده واحده هم نداره همه جاي ايران از همين خبرهاست زياد افسرده نشين اوضاع خراب تر از اينهاست

 

یک نفر :

سلام نظرهموطنی که اینکونه نوشته اند:«من در ان مطلب عرض كرده بودم كه مقالات اقتصادي شما درست ومفيد است ولي مواردي مانند كاهش نرخ تورم يا افزايش درامد سرانه در زمان اقاي خاتمي براي عامه مردم قابل لمس نبود بر عكس اقدامات دولت ومجلس فعلي اكر هم غير علمي باشد مانند تثبيت قيمتها يا افزايش حداقل دستمزدها براي عامه مردم قابل لمس است » رابه خبرزیرجلب می کنم:آفتاب به گزارش از سايت محلی «بازباران»، در پي تصميم وزارت كار مبني بر تعيين رقم 180 هزار توماني براي حداقل حقوق كارگران در سال 85 كه بدون حضور نماينده كارفرمايان صورت گرفت، بسياري از كارخانه‌ها و واحدهاي صنعتي استان اصفهان دست به تعديل نيرو و حتي تعطيلي موقت واحدهاي خود زدند و مديران اين کارخانه هاازمشکلات پیش روبدلیل این مصوبه دولت خبرمی دهند در اين حال برخي كارخانه‌ها اعلام كردند كه تنها كارگران مجرد را به كار خواهند گرفت و از پرداخت حقوق به ساير كارگران عاجز هستند.
......
تاآزادی نباشدآب ونان عادلانه قسمت نمی شودحالا احمدی نژادهرچه می تواندعوامفریبی کند.ضمنااصلاح طلبان عادت دارندسانسورکنندهمین رفتارهایشان باعث شدکه مردم به این نتیجه برسند:نه قم خوبه نه کاشون لعنت به هردوتاشون.آقای اصلاح طلب مطلب « پهلوان رخصت » و«2خبروچندسوال» را چراترسیدی منعکس کنی!!!

مزروعی : نمی دانم شما به چه قاعده وقانون واخلاقی پایبند هستید اما چون این
سایت بنام بنده است ومسئولیت آنرا با اسم ورسم پذیرفته ام بنابراین شما باید حق بدهید وبپذیرید که من حق انتخاب وانتشار نظرات را داشته باشم وحداقل در عالم اینترنت شما هیچ مانعی برای راه اندازی سایت وانتشار نظراتتان ندارید و براحتی می توانید اینکار را انجام دهید و آخر عزیز گرامی شما که در اعلام نظرتان از اسم " یک نفر " استفاده کرده وحتی در این حد احتیاط می کنید چگونه انتظار دارید هر انچه را می نویسید بنده انتشار دهم؟ در ضمن نظر دو خبر وچند سئوال دریافت نشده است ودئ باره بفرسید. در باره ترسیدن هم فکر
نمی کند ابزاری برای اندازه گیری آن اختراع شده باشد که بشود با آن حکم داد.
وآخر اینکه آزادی وبهره مندی ار آن قاعده وقانون دارد واینگونه نیست که هر انچه را افراد می پسندند بشود آزادی نامید.

 

نکته بین ( یک نفر) :

باسلام دومطلبی که می گوئیدنفرستاده ام مجددا می فرستم هرگاه قرارشدکه همه نامشان را بنویسندالبته بنده هم می نویسم ودرضمن امثال من به اندازه ای بزرگ شده اندکه مفهوم آزادی را بشناسندتنهااشتباهی که کرده ایم اینست که انقلاب کردیم واشتباه بعدی هم اینبودکه شمارابه قدرت رسانیدیم تا « فرصت سوزی» کنید حالا عاقل شده ایم وجلوضررراازهرکجابگیری منفعت است اما مطلب اول: پهلوان؛ رخصت!!!
چون درزمان خدایگان شاهنشاه آریامهرنمی توانستیم حرف پزنیم انقلاب کردیم!
تاخواستیم حرف بزنیم گفتند« ساواکی است ؛عامل امپریالیسم جهانخواراست» اوضاع نه تنهابهترنشدجنگ هم شد .دوباره خواستیم حرف بزنیم گفتند« صبرانقلابی داشته باشید؛ احترام خون شهدارا نگه دارید».احازه حرف زدن ندادندونگذاشتندصداهابه گوش امام برسد5سال جنگ وپیامدهای آن اعتیاد؛فقر؛تنفروشی و.... برمردم تحمیل کردند.دوران سازندگی شدتاآمدیم حرف بزنیم گفتند:« تهاجم فرهنگی است» زدندوبستندوسوختندوشکستندو..گفتند« نق نزنید ! مخالف هاشمی دشمن پیغمبراست»..خاتمی را آوردیم تااین وضعیت راتغییردهیم وبتوانیم حرف بزنیم باشدت وکینه بیشتری به زدن وبستن وکشتن و....پرداختندگفتند« آب به آسیاب دشمن نریزید؛وهرکه گفت اورا مزدورآمریکاوصهیونیست خواندند».هی دایره خودی هاراتنگ وتنگ تروتنگ ترین کردندوبموازات آن بردامنه فقرواعتیادو....افزودندتاحدود25میلیون عطای حکومت رابه لقایش بخشیدندوانتخابات راتحریم کردندوحالا درآستانه جنگی دیگراینبارنه تنهادرآن عرصه هاکماکان فعالند نوچه هاراهم درعرصه اینترنت به میانداری واداشته اند!!کسانی که هیچ کدام ازرنجهائی را که درطی این 28سال کشیده ایم نکشیده اند به مامی گویندبازهم خفه شوید« مسائل داخلی را نبایدبه صحنه خارجی کشاند» ما را نفهم می دانندخودشانرادانشمندواسلام شناس!! بعنوان نمونه(سعيد: به جناب آرش خان بگوييد مثل کبک سرت را داخل برف نکن به اين اميد هم که کسی ديگر تو را نمی بيند!؟ .............بدبخت دنيا در مقابل ايران دارد زانو می زند توی بدبخت بيچاره حرف ياوه ميزنی!برو قدری در باره انرژی هسته ای مطالعه کن ببين به چه کار می ايد؟ فقط اين را بدان که يک گرم اورانيوم می تواند برق يک شهر ۱۵۰۰۰نفری را به مدت شش ماه تامين کند!ميفهمی ؟والله اگر بفهمی!.............؟والله اگر ثانيه ای فکر کرده باشی!
۳۰ فروردين ۱۳۸۵ - ۲۲:۱۰) )
حالا اگرازاین« دانشمندمودب» بپرسندکه اولا درکدام نیروگاه می خواهندازاین اورانیوم استفاده کنندوثانیا چندصدمیلیارد دیگربایدبه مصرف برسدتامقداراورانیوم لازم برای تامین برق شهر15000نفری تامین شودوآیا خرج ودخلش را سنجیده ای ومی دانی برای مردم (نه دولت که منافع سیاسی خودرا درنظرمی گیرد) به صرفه است اگربه صرفه بودکه این علم ودانش را کشورهای دیگرهم داشتندونمی رفتنداورانیوم غنی شده بخرندخودشان تهیه می کردندو... چهارتا فحش دیگرنثارمی کند.وازطرفی احمدی نژادباصدای بلنداعلام کرده است که ماعضوباشگاه هسته ای شده ایم درحالی کهمعاهده‌ی ان‌.پی.تی کشورها را به دو گروه تقسيم می‌کند و بسته به گروهی که به‌ آن تعلق دارندوظایف و حقوق معينی برايشان تعریف می کند:
گروه ۱ - کشورهای دارای سلاح هسته ای (باشگاه هسته ای)
گروه ۲- کشورهای فاقد سلاح هسته ای. به عبارتي، باشگاه هسته‌اي باشگاه بسته‌ای است که عضو جديد (به ویژه از ميان اعضای پيمان ان‌.پی.تی) نمی‌پذيرد!آیا احمدی نژادراست گفته است وبمب اتمی ساخته است؟ودراینصورت مردم بایدساکت بنشینندوبگوینددست مریزاد؟!
با دستيآبی به چرخه‌ی کامل سوخت، آن هم در سطح پايلوت، تغييری در جایگاه حقوقی ايران از نظر ان‌.پی.تی به وجود نخواهد آمد. پس اين ادعای احمدی نژادکه "اکنون از موضع برتری با غرب مذاکره خواهيم کرد" هیچ اساس اصولی و حقوقی ندارد.وبالاخره یک سوال : آریامهرکه اجازه حرف زدن ندادمهرورزومیاندارانش هم که اجازه نمی دهند0 پس ماکی بایدحرف بزنیم ؟

..............
2خبروچندسوال:
آفتاب به گزارش از سايت محلی «بازباران»، در پي تصميم وزارت كار مبني بر تعيين رقم 180 هزار توماني براي حداقل حقوق كارگران در سال 85 كه بدون حضور نماينده كارفرمايان صورت گرفت، بسياري از كارخانه‌ها و واحدهاي صنعتي استان اصفهان دست به تعديل نيرو و حتي تعطيلي موقت واحدهاي خود زدند و مديران اين کارخانه هاازمشکلات پیش روبدلیل این مصوبه دولت خبرمی دهند در اين حال برخي كارخانه‌ها اعلام كردند كه تنها كارگران مجرد را به كار خواهند گرفت و از پرداخت حقوق به ساير كارگران عاجز هستند
...............
رسانه ها:
زن کشی:
از يک هفته پيش برخي نهادهاي حکومتي اعلام کرده اند که بر شدت برخورد با زناني که پوشش آنان اسلامي نيست، خواهند افزود. همزمان، اخبار از کشف جنازه شش زن در مناطق جنوبي تهران حکايت مي کند.
. ماجراي قتل هاي زنجيره ا ی از سال 1380، که در آن 16 زن در مشهدتوسطسعیدحنائی به قتل رسیدندآغازشدو..... .
.........چندسوال:
آیا تاوقتی که صاحبان قدرت با دراختیارداشتن اسکله های غیرمجازدست به قاچاق کالا می زنند.یابااستفاده ازرانت اقتصادکشوررابیمارکرده اند وبی اعتنائی دولت به صنایع و......مصوبه های دولت به مصداق کورکردن چشم هنگام اصلاح ابرونیست؟
درطی این 27سا ل بیشترین هزینه حکومت داری آقایان را زنان پرداخت کرده اندتاکی بایدمظلومانه کشته شوند؟بدحجابی یک نوع نافرمانی مدنی است تاوقتی که حکومت خواسته های مردم را ( که بارهاهرزبانی گفته وهرقلمی نوشته) انجام نداده است چگونه انتظارداردکه مردم فرمانهایش را اطاعت کنند؟حاکمیت سالانه چندصد میلیاردازپولهای مردم را صرف نشرعقایدخودمی کندمیبیندکه نتیجه عکس داردچرا دست ازاین مخارج نمی کشدوپولهاراخرج خودمردم نمی کندتا مردم هم احساس کنندکه حکومت ازخودشان است ودست ازنافرمانی مدنی بکشند؟
آیا مسولان به زنان دیگری هم اجازه برگزاری تجمع می دهندآیا برای دادخواهی این شش زن جان باخته وجوان 20ساله کرجی و... کسی می تواندراهپیمائی کند؟
آیا بیرون ماندن یک نخ مومهمتراست یاجامعه رادراثرفقربه فسادکشیدن کجانوشته شده که دولت موظف است به جای تامین رفاه وآسایش مردم آنهارابزوربه بهشت ببرد؟
بزرگترین این زنان کشته شده همسن جمهوری اسلامی بوده است آیا این برای مسولان جای تامل دررفتارخودرا ندارد؟
شمائی که هی می گوئید انرژی هسته ای حق مسلم ماست « ما »هزینه اش را می دهیم شماازصدقه سرمردم ازکوخ نشینی به کاخ نشینی رسیده ایدتابه حال چه هزینه ای داده ایدکه بعدازاین بدهید؟؟
مگرشما خودرا شیعه وپیرو علی نمی دانیدپس چراسخن علی را فراموش کرده ایدآیا نگفته است حکومت با کفرباقی می ماندبا ظلم باقی نمی ماند؟

مزروعی : الحمدلله که شما بزرگ شده اید ومفهو م آزادی را می شناسید اما اولین شرط این مدعا برسمیت شناختن حق آزادی دیگران است که نحوه برخورد شما اینرا نشان نمی دهد! بهر حال از پاسخگویی به بقیه مدعایتان می گذرم ولی فکر نمی کنم با شیوه شما بتوان مشکلی را حل کرد و قدرت وحکومت بدون
دخالت شما هم وجود دارد وکار خودش را می کند! چون اصرار بر انتشار نظراتتان از سایت بنده دارید وظاهرا هرچه هم دل تنگتان خواسته آورده اید
وعلیرغم عدم موافقت بنده بالحن بیان وبرخی مطالب،آنرا انتشار می دهم و اگر این را ملاک آزادی می گیرید این خواسته تان تامین شود.

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007