« ارزیابی عملكرد دولت مستقردر صنعت نفت و گاز | صفحه اول | امنیت ملی و براندازی »

1 بهمن 91

قیمت انگور و نگرانی آقا

یادم می آید آقای حجتی وزیر جهادکشاورزی دولت خاتمی به مناسبتی که در مورد عملکرد اقتصادی دولت احمدی نژاد پیش آمده بود، تعریف کرد روزی در ایام وزارتش و درحالیکه درگیر کاری بیرون از وزارتخانه و تهران بوده از بیت رهبری به او زنگ می زنند و می گویند که به آقا خبر رسیده که « قیمت انگور » گران و ایشان نگران شده اند، جریان چیست؟ شما بیایید و دراین باره توضیح بدهید.

آقای حجتی گفت من به هر سختی بود خود را به تهران رساندم و با گرفتن اطلاعات لازم از مجاری مربوطه به بیت رفتم و برای رفع « نگرانی آقا » توضیحات لازم را دادم، و گفتم که چون انگور جز کالاهای اساسی و ضروری مردم نیست دولت نقش چندانی در تنظیم بازار و قیمت آن ندارد و قیمتش متناسب با شرایط بازار و عرضه – تقاضا تعیین می شود و گرانی موجود هم بدلیل کاهش عرضه است که بزودی رفع می شود، و البته من بقیه توضیحات ایشان را که راجع به چگونگی میزان تولید، توزیع و بازار انگور و میوه درکشور بود، فراموش کرده ام.
خلاصه اینکه در دوران دولت اصلاحات « قیمت انگور » اسباب « نگرانی آقا » و احضار وزرای دولت به بیت برای توضیح می شد اما نمی دانم در دوره دولت آحمدی نژاد، و به ویژه در یکسال و نیم اخیر که قیمت کالاها و خدمات و ارز و طلا هر روز در حال گران شدن است چرا خبری از « نگرانی آقا » نیست، و رئیس دولت کودتا بی خیال این وضعیت و در مجلسی که راهیافتگانش خود را منتخب مردم می دانند آنگونه سخن می گوید که گویا مملکت گل و بلبل و درحال پیشترفت و فتح قله هاست، و هیچ خبری از تورم رسمی اعلام شده حدود 30 درصدی، بیکاری 14 درصدی، و نرخ رشد اقتصادی حدود صفر درصدی نیست، و دراین حال خبری هم از واکنش و احضاری و... نیست! ظاهرا اینرا باید نتیجه نزدیک بودن نظر این رئیس دولت به نظر رهبری دانست! بله روزگاری « قیمت انگور » اسباب « نگرانی آقا » بود اما حالا چی اسباب « نگرانی آقا » می شود خدا می داند چون سرکشی قیمت ها دیگر اسباب نگرانی نیست.
   ارسال نظر:

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007