« جنبش سبز و افق پیش رو | صفحه اول | موج سبز در اصفهان »

24 خرداد 91

مصاحبه با مردمک : زلزله در زندگی

حوادث انتخابات سال ۸۸ به مانند یک زلزله ۹ ریشتری که همه چیز را به هم می‌ریزد زندگی ما را نیز به هم ریخت. هر فردی و خانواده‌ای در زندگی روزمره روالی را برای خود تعریف می‌کند. به ویژه وقتی که سن و سال آدم بالا‌تر می‌رود این روال شکل ثابت تری بخود می‌گیرد، وفرد به نوعی زندگی عادت می‌کند و تغییرشکل زندگی برایش سخت‌تر می‌شود.

طبیعتا من و خانواده اتفاقات پس از انتخابات راست جمهوری سال ۸۸ را پیش بینی نمی‌کردیم و این اتفاقات همه زندگی ما را به هم ریخت و از روال عادی و طبیعی خارج کرد. پس از انتخابات ۸۸ مراجعه مکرر مامورین امنیتی برای دستگیری پسرم حنیف و من منجر به این شد که ما مدتی خانه و کاشانه خود را‌‌‌ رها کنیم و سرگردان باشیم. پس از آن هم که مجبور به خروج از کشور شدیم.

این وضعیت ناگزیر برخانواده من نیزبسیار تاثیر گذار بود و زندگی خانواده من نیز ناگزیر به هم ریخت. همسرم به خاطر این وضعیت بیمار شد، دو تن از فرزندان من نیز ناگزیر به خروج از کشور شدند و یکی از فرزندانم که در داخل مانده است پس از این حوادث فقط به این دلیل که فرزند من است، از کار در شرکتی وابسته به شرکت سایپا بیکار شد و با سختی و مشکلات زندگی خود را می‌گذراند.

باوجود این وضعیت و خروج از کشور به لحاظ فکری و سیاسی تغییرچندانی در دیدگاه‌های من ایجاد نکرده و همچنان به اصولی که قبل از این حوادث برای انجام تحول و اصلاحات درکشور به آن‌ها باور داشته‌ام اعتقاد دارم.

من‌‌‌ همان باور‌ها و عقایدی را درخارج از کشور پیگیری می‌کنم که در داخل کشور هم داشتم اما در داخل بعد از کودتای انتخاباتی میدان عمل بسیار تنگ و محدود شده بود و اگر درداخل هم همین فضای خارج وجود داشت به همین گونه‌ای که درخارج عمل می‌کنم عمل می‌کردم ولی متاسفانه در حال حاضر این فضا در داخل کشور برای عمل سیاسی وجود ندارد.

تن‌ها تفاوتی که برای من رخ داده این است اینکه انسان در خارج از کشور میدان وسیع تری برای عملیاتی کردن باورهای فکری و سیاسی خود پیدا می‌کند. البته زندگی در خارج آن هم برای فردی مثل من سختی‌های خود را دارد و من آرزو و انتظار دارم که هرچه زود‌تر بتوانم به وطن خود بازگردم و به رغم مشکلاتی که وجود داشته و خواهد داشت در خانه و کاشانه خودم باشم و بتوانم درآنجا فعالیت و به هموطنانم خدمت کنم.
   ارسال نظر:

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007