« چرا باید در انتخابات شرکت کرد ؟ | صفحه اول | اين انتخابات بسيار مهم است »

31 اردیبهشت 88

سرمايه اصلي ايران مردم هستند

عضو جبهه مشاركت گفت: اگر ما توانستيم جنگ را اداره کنيم به اين دليل بود که مردم با جان و دل از دفاع مقدس حمايت مي کردند، سرمايه اصلي ايران مردم اين کشور هستند.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا ، رجبلعي مزروعي در نشستي که در ستاد ارتباطات مردمي ميرحسين موسوي در قم برگزار شد به بررسي سياست‌هاي اقتصادي دولت نهم و مقايسه آن با دولت‌هاي قبل پرداخت و اظهار عقيده كرد كه شاخص‌هاي اقتصادي نشان مي‌دهند دولت در حدود چهار سال گذشته پيشرفت خاصي نداشته است.

وي با بيان اين که جمع درآمد نفت و گاز در اين چهار سال بيش از دو برابر جمع درآمد نفت و گاز در سه سال آخر رياست جمهوري خاتمي بوده است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترين شاخص در اقتصاد رشد توليد ناخالص داخلي است که اين شاخص در دولت نهم نه تنها رشد نداشته، بلکه به ميزان سه دهم درصد کاهش داشته است.

عضو حزب مشارکت در مقايسه نحوه واردات در زمان دو دولت هشتم و نهم گفت: بيشترين واردات در دولت آقاي احمدي نژاد مربوط به کالاهاي مصرفي بوده است، در حالي که بيشترين سهم واردات در دولت آقاي خاتمي سرمايه‌اي بوده است.

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي با بيان اين که احمدي‌نژاد با شعارهايي نظير آوردن نفت بر سر سفره‌هاي مردم و توزيع عادلانه درآمدها، چهارسال پيش پا به عرصه انتخابات گذاشت، اظهار كرد: تورم مهم‌ترين شاخص اقتصادي است که نشان مي دهد وضعيت فقر به چه صورت بوده است.

وي در اين زمينه افزود: در ابتداي رياست‌جمهوري آقاي خاتمي نرخ تورم در کشور 17 درصد بوده که اين نرخ در پايان دولت هشتم به 12 درصد رسيد که اين ميزان روند رو به کاهش تورم در دولت آقاي خاتمي را نشان مي‌دهد.

مزروعي با بيان اين‌که در برنامه چهارم پيش‌بيني يک رقمي شدن تورم شده بود، اظهاركرد: نه تنها تورم يک رقمي نشد، بلکه با وجود افزايش درآمدهاي نفتي دولت اين نرخ به 25 درصد رسيد و اين شاخص نشان مي‌دهد بحث عدالت‌محوري نه تنها پيشرفتي نداشته بلکه بدتر از گذشته شده است.

وي با مقايسه ميزان درآمد نفت و گاز در دولت‌هاي پس از انقلاب افزود: درآمد به دست آمده از نفت و گاز در زمان نخست وزيري مهندس ميرحسين موسوي 110 ميليارد دلار ، در زمان رياست‌جمهوري آقاي هاشمي 126.3 ميليارد دلار، درزمان رياست‌جمهوري آقاي خاتمي 172.2 ميلياد دلار بوده است که 14.8 اين درآمد در حساب ذخيره ارزي تحويل دولت نهم شد، اما درآمد حاصل از نفت و گاز در اين چهار سال به رقم بي‌سابقه 272 ميليارد دلار رسيد که اين ميزان نشان مي‌دهد 40 درصد درآمد ارزي ايران در اين 30 سال در اختيار دولت نهم بوده است.

عضو حزب مشارکت تصريح کرد: حال بايد پرسيد اين درآمد چگونه خرج و مديريت شده است.

وي در ادامه سخنانش از منحل‌کردن سازمان مديريت و برنامه‌ريزي که به عقيده وي حاصل 60 سال انباشت دانش و تجربه بود و همچنين از انحلال شوراي پول و اعتبار و شوراي اقتصاد انتقاد کرد و گفت: ظاهرا برخي مي‌خواهند تنها خودشان تصميم‌گيرنده باشد.

مزورعي با بيان اين‌که بعضي معتقدند عزت و اقتدار ايرانيان در اين دولت زياد شده است، خاطرنشان کرد: عزت و اقتدار ايرانيان در اين است که در کشورهاي خارجي برخورد درستي با ايرانيان شود، عزت و اقتدار اين است که رضايت بيشتري از حکومت وجود داشته باشد.

وي ادامه داد: آيا مردم در حال حاضر احساس آزادي و امنيت بيشتري مي‌کنند؟ وضع مطبوعات ما، وضع احزاب ما، وضع حقوق شهروندي خوب است؟ اگر ما توانستيم جنگ را اداره کنيم به اين دليل بود که مردم با جان و دل از دفاع مقدس حمايت مي‌کردند، سرمايه اصلي ايران مردم اين کشور هستند.

نماينده سابق مجلس در ادامه با بيان اين که نبايد رسانه ملي و نهادهاي دولتي در خدمت جناح خاصي باشند، از صدا و سيما خواست که در اين سازمان به سوي همه باز باشد و از منتقدان هم دعوت شود تا حرف‌هايشان را بزنند.

مزروعي درباره سياست خارجي نيز گفت: در مقوله سياست خارجي سه گزينه انفعالي، تهاجمي و تعاملي مطرح مي‌شود که جناح اصلاح‌طلب طرفدار سياست تعاملي است و از سياست تنش‌زدايي حمايت مي‌کند.

عضو حزب مشارکت در ادامه با اشاره به اتهام برخي به اصلاح‌طلبان درباره ارتباط با آمريکا اظهار كرد: اگر شما مخالف رابطه با آمريکا هستيد چه کسي به رييس‌جمهور آمريکا نامه نوشت؟

وي در ادامه در تبيين سياست خارجي کانديداي مورد حمايت خود گفت: قطعا ما هم از فلسطين حمايت مادي و هم حمايت معنوي خواهيم کرد.

مزروعي اظهار كرد: در زمان نخست‌وزيري مهندس ميرحسين موسوي در حالي که تحريم بوديم قطعنامه 589 که به نفع ما بود از سوي سازمان ملل ثبت شد و همچنين رابطه ما در آن زمان با کشورهاي اروپايي خوب بود، در حالي که اکنون روابط ما با کشورهاي اروپايي به پايين‌ترين حد خود رسيده است.

وي با اشاره به وضعيت کنوني، آينده جمهوري اسلامي را بسيار مهم ارزيابي کرد و افزود: احساس من اين است که شايد با اين وضعيت شکل جمهوري اسلامي پا برجا باشد ولي محتواي آن از بين برود.

نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي در پايان تصريح کرد: علت ورود ميرحسين موسوي به انتخابات بعد از 20 سال احساس خطر وي از وضع موجود است.

   ارسال نظر:

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007