« نگاهي به لايحه بودجه سال 88 | صفحه اول | دلهره اصولگرايان از اصلاح طلبان »

21 اسفند 87

تعویض دولت اوضاع اقتصادی را عوض می کند

با آنکه کارشناسان اقتصادی اعلام کرده اند که اقتصاد ایران در سال آینده روزهای بسیارسختی را سپری خواهد کرد اما نماینده اصلاح طلب اصفهان درمجلس ششم امیدواراست با استقرار یک دولت متفاوت ازدولت نهم شرایطی به وجود بیاید که بتوان این بحران مالی را کنترل کرد وتبعات منفی آن را به حداقل رساند.

علی مزروعی می‌گوید «درست است که در سال آینده به احتمال زیاد شاهد عدم افزایش قیمت نفت خواهیم بود اما با استقراریک دولت با برنامه و متخصص می توان به کنترل تنش های اقتصادی و بهبود زندگی مردم امیدوار بود.»

اومی افزاید « ایران از زمان دولت نهم بیش ازگذشته به پول نفت وابسته شده و نفت ١٠٠ دلاری مسولان را به مدیریت کشوربراساس درآمد با لا وابسته کرده است.»

نماینده مجلس ششم معتقد است :« با اتخاذ تصمیم های کشوردر یک چارت علمی دررابطه با اقتصاد می توان تبعات بحران مالی را تا حدودی کنترل کرد و فشار مالی را تا حد زیادی ازروی مردم برداشت.»

عضو اسبق کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صدور سه قطعنامه برضد ایران در زمان دولت نهم تاثیرزیادی براقتصاد داشته اعلام می کند «بی تاثیر کردن این قطعنامه ها» یکی از راهکارهای مورد نظرش برای کنترل فشار مالی در سال آینده است ومعتقد است« این را یک دولت متفاوت از دولت کنونی می تواند عملی کند.»

مزروعی می گوید در صورت انتخاب یک دولت متفاوت از دولت نهم اگرقیمت نفت هم با لا نرود می توان با بهبود روابط با دنیا از سرمایه های جهانی استفاده کرد و به اقتصاد ایران کمک کرد.   نظرات

دانشجوی سابق :

افسوس بر رایی که به شما دادم خدا مرا ببخشد

مزروعی : باسلام ، دوست عزیز! دموکراسی همین است و من مدعای شما را در رای دادن به بنده و افسوستان را صادق می دانم ولی خوشحال می شوم که دلیل یا دلائلتان را برای رسیدن به این افسوس بطور ریز و جزیی بدانم تا بدان فکر کنم .

 

:

قطعا يك دولت اصلاحطلب برخاسته از مردم بارويكردي هوشمندانه باتنظيم واجراي يك بسته نرم افزاري با محاسبات علمي ودقيق ميتواند برمشكلات بوجود امده و وجود داشته دربخش اقتصاد ومعيشتي ونيزدر بخش سياست خارجي با اتخاذ يك سياست پويا وفعال نه نمايشي وهزينه اور از چالشهاي بوجود امده براحتي عبور نمايد وبه دنيا بفهماند كه ملت ايران زنده وپوياست وبه تلاش خود براي رسيدن به يك جامعه توسعه يافته وبا ايمان ادامه ميدهد!

 

مجید آراسته :

با سلام
آقای مزروعی
مدعی شده اید: تعویض دولت اوضاع اقتصادی را عوض می کند
میخواستم کمی بیشتر در این مورد جویا شوم
اولا که چه تضمینی هست که این ادعا جامه عمل بپوشاند ؟ مخصوصا که تمام سر نخ مسایل اقتصادی در جاهایی قرار دارد که با انتخابات هیچ تغییری در آنها حاصل نخواهد شد؟
دوما شما و بیشتر آقای خاتمی یازده سال پیش ادعا کردید که ایران برای تمام ایرانیان ولی بعد از گرفتن رای از مردم حتی یک قدم هم در این راه بر نداشتید و هیچ غیر خودی در آن زمان خودی نشد
و دیگر اینکه قول دادید که قانون فصل الختام امور باشد ولی در این مورد نیز آقای خاتمی و بیشتر خود شما در مجلس ششم - مثلا در پذیرفتن احکام حکومتی - مرتب عقب نشستید و نسبت به دور زدن قانون توسط مقامات انتصابی سکوت حاکی از رضایت داشتیدو ساکت نشستید
خلاصه
چه تضمینی هست که تعویض دولت اوضاع اقتصادی را که سالهاست در دست مافیاست، عوض کند؟ آنهم وقتی در مقابل دادگاه غیر علنی پالیزدار سکوت معناداری از طرف اصلاح طلبان میشود؟

مزروعی : باسلام ، دوسا عزیز! میدان سیاست مثل شرکت بیمه نیست که بشود در آن تضمین داد. در این عرصه آنچه تعیین کننده است آرایش نیروها و ساختار سیاسی و اجتماعی و تقسیم قدرت است .این نظران شما برای هزارمین بار است که مطرح می شود و فرض می کنم که کاملا حق باشماست حال شما بگوئید چه باید کرد؟ در مورد آقای پالیز دار هم بفرمائید مایی که از سرو ته قضیه هیچ اطلاعی جز آنچه منتشر شده نداریم چه باید بکنیم ؟ قبلا هم در این باره نظر دادم که بهترین شیوه برخورد با پرونده ایشان این است که دادگاه بصورت علنی برگزار شود تا همه مردم در جریان قرار گیرند .

 

:

كسي كه به خواست مردم امده براي مردم ميماند وتنها با قضاوت مردم ميرود!

 

مجتبی آراسته :

همین چند وقت پیش بود که از شما سؤال کرده بودم:
همین چند وقت پیش بود که آقای خاتمی بطور علنی گفتند: یا "من" یا "موسوی" کاندیداخواهیم شد, ولی امروز ظاهرا هر دو قصد کاندیدا شدن دارند ،بنظر شما علت این خلف وعده ی آقای خاتمی در ابتدای اصلاحات جدید ایشان در چیست؟
و شما جواب داده بودید:
مزروعی : باسلام ، آقای خاتمی با آقای موسوی در این باره هماهنگی و توافق دارند و فکر نمی کنم که خلف وعده ای در کار باشد.
یکبار دیگر با آمدن آقای موسوی به جمع نامزدان و با توجه به اینکه مشاوران آقای خاتمی گفته اند ایشان می مانند میخواستم بدانم آیا هنوز هم خلف وعده ای در کار نیست؟

مزروعي : باسلام ،آقاي خاتمي آن جمله را در پي صحبت هايي كه با آقاي موسوي داشتندگفتند و خاف وعده اي از جانب ايشان دركار نبوده است و تا روز انتخابات فرصت براي داوري هست .

 

مجید آراسته :

پرسیده بودم
با توجه به اینکه تمام سر نخ مسایل اقتصادی در جاهایی قرار دارد که با انتخابات هیچ تغییری در آنها حاصل نخواهد شد چه تضمینی هست که با تعویض دولت اوضاع اقتصادی را عوض شود
جواب مرقوم فرموده اید:" باسلام ، دوست عزیز! میدان سیاست مثل شرکت بیمه نیست که بشود در آن تضمین داد. در این عرصه آنچه تعیین کننده است آرایش نیروها و ساختار سیاسی و اجتماعی و تقسیم قدرت است ."

آقای مزروعی! اتفاقا بخاطر همین آرایش نیروها و ساختارهای سیاسی و اجتماعی و تقسیم قدرت این سؤال را با شما مطرح کرده بودم که: با توجه به اینکه سرنخ اصلی مسایل اقتصادی در دست نیروهایست که انتخابی نسیتند، چه تضمینی وجود دارد که این ادعای شما تعویض دولت اوضاع اقتصادی را عوض کند؟

مزروعي : باسلام ، اول اينكه اينگونه نيست كه سرنخ اصلي مسائل اقتصادي بيرون از دولت باشد و بخش اصلي مسائل اقتصادي در دست دولت است و قطعا تغيير دولت در هدايت اقتصاد كشور موثر است . ثانيا حضور و راي مردم به تغيير و برهم زدن آرايش نيروها خيلي از قرار و مدارها را برهم مي زند و حتي در وضع آنهائيكه سرنخ بعضي مسائل دستشان است تغييرايجاد مي كند بنابراي با حضور پرشور مردم در انتخابات و راي به تغيير بسياري امور تغيير مي كند .

 

مجید آراسته :

اگر سر نخ اصلی مسایل اقتصادی در دست دولت است پس چرا دولت آقای خاتمی ، آنهم با داشتن هشت سال فرصت طلایی نتوانست محرومیت را از چهره مردم بزداید؟ و نتوانستند حتی یک پالایشگاه برای مردم بسازنند که امروز اینگونه گریبانمان در دست واردات بنزین و سهمیه بندی نباشد ؟ اگر سر نخ اصلی اقتصاد در دست دولت است پس چرا آقای خاتمی خود در استان سیستان و بلوچستان به محرومیت سی ساله این استان و بی توجهی کامل به این منطقه اعتراف کردند؟

مزروعي : باسلام ،اگر سرنخ اصلي مسائل اقتصادي بدست دولت است اما اين بدين معنا نيست كه دولت بتواند هركاري بكندو اين به خصوص در باره دولت آقاي احمدي نژاد مصداق دارد . دوست عزيز! توسعه و محروميت زدايي از گوشه و كنار كشور نياز به برنامه توسعه دراز مدت دارد و هزاران شرط و شروط، و اگر شما مطالب اين ويلاگ را بطور مرتب خوانده باشيد درمي يابيد كه اداره اقتصاد ايران چه فراز و نشيب ها و مشكلاتي دارد و اينگونه نيست مثلا در هشت سال مي شود تز سيستان و بلو چستان محروميت زدايي كردبلكه آنچه مهم است جهت گيري هاي هر دولت نسبت به اين موضوع و عملكردي است كه برجاي مي گذارد. درمورد ساخت پالايشگاه هم يك بخث فني و توجيه اقتصادي دارد كه جاي طرحش اينجا نيست اما شما مي بينيد در همين دولت كه خيلي شعار در اين باره داد موفق به انجامش نشدند .

 

   ارسال نظر:

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007