« شاخص توسعه انسانى | صفحه اول | اصل رقابت و عدالت »

24 دی 87

گرايش مردم به خاتمي و اصلاح‌‏طلبان رو به گسترش است

عضو دفتر سیاسی جبهه مشارکت ايران اسلامي درباره نحوه اطمينان از سالم بودن برگزاري انتخابات نيز گفت: قطعاً هر مسيري که براي سالم‌‏سازي برگزاري انتخابات طي شود، پسنديده است که يکي از آنها مي‌‏تواند نصب دوربين در محل شمارش آرا باشد.

علي مزروعي در گفت‌‏‌‏وگو با خبرنگار"ايلنا"، با اشاره به تجربه مردم ايران در هشت سال دوران اصلاحات و بيش از سه سال دولت احمدي‌‏نژاد، اظهار داشت: اين تجارب به صورت ذهني و فرضي نيست بلکه مردم به صورت عملي اين تجارب را کسب کرده‌‏اند.
وي با استناد از اين تجارب نتيجه گرفت که گرايش مردم به خاتمي و اصلاح‌‏طلبان رو به گسترش است.
عضو دفتر سیاسی جبهه مشارکت ايران اسلامي در ادامه با مفروض دانستن دوقطبي شدن انتخابات با حضور خاتمي و احمدي‌‏نژاد، گفت: با توجه به ارتباطاتي که داريم و اطلاعاتي که به ما مي‌‏رسد، خاتمي برنده اين انتخابات دو قطبي خواهد بود زيرا مردم هنوز تجارب خوب دوران اصلاحات را به ياد دارند.
وي با اشاره به برخي اظهارات مبني بر اينکه احمدي‌‏نژاد با رسيدگي به شهرستان‌‏ها توانسته است مردم اين مناطق را متوجه خود کند، تصريح کرد: جمعيت استقبال کننده از احمدي‌‏نژاد،آن طور هم که وانمود مي‌‏کنند، نيست.انتخابات متکي به راي شهروندان است و نه حضور آنها در خيابان‌‏ها.آنچه از صندوق‌‏هاي راي در مي‌‏آيد، متفاوت‌‏ از آن چيزي است که در خيابان‌‏ها ديده مي‌‏شود و از سويي اصولگرايان خوششان مي‌‏آيد که داراي جمعيت خياباني باشند.
مزروعي در مورد احتمال حضور ميرحسين موسوي در انتخابات نيز خاطرنشان کرد: قطعاً، تنها يک کانديدا از سوي جناح اصلاح‌‏طلب معرفي خواهد شد که مي‌‏تواند خاتمي يا ميرحسين موسوي باشد و هر دو گزينه مطلوب هستند.   نظرات

دوست منصف :

سلام
اگر یادتان باشد در یکی ازنظراتی که فرستادم خدمتتان گفتم خاتمی آدم حرف شنوی است وبله قربان گفتن را نیکو آموخته است او دیگر پذیرفته که شاه سلطان حسین است ونباید نامزد شود .میر حسین موسوی هم از باقیات الصالحات جناح حاکم است واز دوستان نزدیک محافظه کاران سنتی است بیست سال است که نه حرفی زده نه اعتراضی کرده ما چگونه باور کنیم که او اصلاح طلب است. تامرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد.به نظر من محسن صفایی فراهانی مناسب ترین گزینه برای اصلاح طلبان است به نظر من شکست فراهانی از پیروزی کروبی شیرین تراست .اگر حتی جبهه مشارکت به تنهایی از او حمایت کند به نظر من اقبال عمومی گسترده ای را به طرف خود جلب خواهد کرد.

مزروعی : باسلام ،من با شما هم نظر نیستم .متاسفانه شما هم در دام سخنانی افتاده اید که جناح راست آنزا راه انداخته است مثلا در مورد شاه سلطان حسین شما اگر تاریخ ایران را خوانده باشید بخوبی می دانید که شاه سلطان حسین هرکه بود و هرچه کرد در مقام شاهی و رهبری بود و نه ریاست جمهوری ، و بنابراین این سخن اصلا در مورد مقام ریاست جمهوری و ساختار حقوقی و ایضا حقیقی امروز ایران معنا ندارد و طرح آن بیشتر به یک سوژه سیاسی و جناحی شبیه است تا یک بحث واقعی و به درد بخور برای شرایط امروز ما . در مورد آقای موسوی هم نیز اگر ایشان به صحنه امنتخابات بیاید حتما دیدگاهها و مواضعش را نسبت به مساول کشور روشن عرضه خواهد کرد و برای آنها که ایشان را می شناسندحتمی است که ایشان قرابت فکری و سیاسی با محافظه کاران قدیم و جدید ندارد. راهبرد اصلاح طلبان در انتخابات آتی برنده شدن در این کارزار است واین راهبرد دست ما را می بندد تا روی نامزد هایی سرمایه گذاری کنیم که پیروزی بدنبال داشته باشد واز اینرواز نظر ما فقط با حضور خاتمی یا موسوی این امر محقق می شود . 

 

:

علی مزروعی عزیز از دانشجویان هم بنویس از جنبش آزادی خواه دانشجویی و هواداران مسلم اصلاحات و آقای خاتمی
دستت طلا

مزروعی : باسلام ،من نمی دانم چه بنویسم چرا که اخبار مربوط به آنها همه روزه منتشر می شودو امیدوارم که دانشجویان در اینراه با صبر و حوصله و فداکاری موفق باشند .

 

فرید صلواتی :

با سلام به جناب آقای مزروعی عزیز
برایتان آرزوی موفقیت میکنم و اگر برایتان ممکن است به وبلاگ حقیر سر زده و نظرتان را بیان دارید
با تشکر

مزروعی : با سلام و تشکر حتما سر می زنم .

 

شرفی :

در اینکه رای خاتمی یا موسوی بیشتر از اقتدارگرایان هست شکی نیست.اما آقای مزروعی عزیز چه تضمینی وجود دارد که انتخابات سالم باشد؟البته اگر شما مانند گذشته مسولیت سیاسی خود را بر دوش مردم نگذارید.یعنی نگویید مردم لطفا مشارکت بالا داشته باشید تا تقلب ها خنثی گردد.شما لطفا تلاش نمایید به بدنه احتماعی خود سلامت انتخابات را تضمین بدهید.اول به فکر چگونگی سلامت انتخابات باشیدو بعد کاندیدا.آقای مزروعی عزیزتاریخ تحولات سیاسی جوامع نشان میدهد بهترین راه برای تغییر اصلاح طلبی میباشد.البته اصلاح طلبی واقعی نه اصلاح طلبی صوری.بله مزروعی عزیز ما هم اصلاح طلب دمکرات هستیم اما با انتخابات غیر سالم و امدادهای غیبی چه کنیم؟به همین دلیل من متفاعد به مشارکت در انتخابات نیستم.چون میدانم که شما نمی توانید از رای حامیان اجتماعی خود هم دفاع کنید چه رسد به انجام وعده های اصلاح طلبانه؟بنابراین شما اول به حامیان اجتماعی خودتان تضمین دفاع از حقوق سیاسیشان را بدهید بعد به خوشحالی هیجانی کاذب بپردازید.در ضمن مزروعی عزیز شما دارای پناسیل اجتماعی بالایی بودید اما بدلیل مصلحت گرا بودن از آن استفاده نکردید.

مزروعی : باسلام ، دوست گرامی شرط اول کار سیاسی این است که ما یدانیم در چه شرایط محیطی زندگی وعمل می کنیم . بطور کلی فعالیت سیاسی در کشورهای جهان سوم هیچ تضمینی برای سالم بودن و به نتیجه رسیدن ندارد و کافی است به دور و برخودمان نگاه کنیم مثل پاکستان و حتی ترکیه و مالزی ،در یک چنین شرایطی این خواست شما چقدر قابل برآوردن است ؟ اما آنچه ما باید بدانیم اینکه در این کشورها و از جمله ایران قدرت بالفعل نیروهای سیاسی تعیین کننده می شود مثل دوم خرداد 76 ،در آن موقع هم همین بحث ها بود و هیچکس نمی توانست تضمین دهد اما حضور پرشور مردم قدرتی ساخت که هیچکس نمی توانست آنرا نادیده بگیرد و در انتخابات آتی هم همین اصل نتیجه را تعیین می کند و لاغیر. همه ما باید بدانیم که خود ما هستیم که با فعالیت و حضورمان در عرصه سیاسی و انتخابات یا عدم حضور سرنوشتمان را رقم می زنیم و در این باره هیچکس دیگری را نباید ملامت و سرزنش کرد ونباید نوع نگاه ما به عرصه سیاست و انتخابات انفعالی باشد و راهبرد اصلاح طلبی حکم می کند که ما از هر فرصتی برای تحقق این هدف استفاده کنیم و برخورد فعال با انتخابات در این چارچوب معنا می دهد .

 

ghasem :

سلام جناب آقای مزروعی عزیزوبزرگوارم بهتراست آقای موسوی بیاید جناب آقای خاتمی میتواند حامی آقای موسوی باشد بهترین موسوی است باز اشتباه گذشته را تکرار نکنید ما بحثهای زیادی باهم داشتیم فرصت سوزی نکنید سلامت وشادباشید.

مزروعی : باسلام ، خوشبختانه طرح آقای موسوی ظرفیت بزرگ و تازه ای را به جبهه اصلاحات افزوده است و قطعا باید از این ظرفیت برای پیروزی در انتخابات استفاده کرداما اجازه بدهید این دو بزرگوار خود تصمیم بگیرند و هرکدام به میدان انتخابات آمد باید از او حمایت کرد .

 

man :

فقط اگر خاتمی بیاید پیروز میشود. متاسفانه آقای موسوی شانس چندانی ندارند.

مزروعی :باسلام ، من با نظر شما موافق نیستم و براین باورم که اگر خاتمی به هر دلیل نیاید و آقای موسوی بیاید با پشتوانه خاتمی و اصلاح طلبان وسرمایه انوخته ای که آقای موسوی در جامعه ما دارد پیروز می شود .

 

یک جنوبی :

با سلام آقای مزروعی من 24 سالمه ولی هیچ انگیزه ای برای شرکت در ای انتخابات رو ندارم وقتی میبنم در دولت آقای خاتمی این همه روزنامه بسته شد و به این همه کتاب و فیلم اجازه انتشار و اکران داده نشد و کسی به پیامدهای شما در روز استعفائ مجلس گوش نکرد تا امروز که نتیجه رد صلاحیت شما رو میبینیم شمایی که صدای واقعی ملت در مجلس بودی و با این وضعیت اقتصادی سیاسی جامعه چگونه ما انگیزه پیدا کنیم . در آخر آقای مزروعی تا زمانی که از تجربه شما و دیگر نخبه های مملکت استفاده نمیشود و کوچکترین حق انتخاب از مردم گرفته و با رد صلاحیت جواب میدهند مطمئن باشید مردم رغبتی برای انتخابات ندارند. به امید پیروزی خاتمی و دیدن دوباره شما در مجلس

مزروعی : با سلام و تشکر از محبت ولطفی که به بنده داشته اید به هرحال ما در این کشور با همین شرایطی که توصیف کرده اید زندگی می کنیم و باید ببینم اگر چه کاری بکنیم وضع تغییر کرده و بهتر می شود چون با نشستن و تماشاگروضع موجود بودن هیچ اتفاقی نمی افتد و برای تغییر این وضعیت باید از فرصت ها و امکانات استفاده کرد که یکی از آنها انتخابات است واگر به نامرد ی که می تواند حتی درصد اندکی در این وضعیت تغییر ایجاد نماید رای دهیم به نفع خود ماست و جوامع دیگر هم از همین طریق راه اصلاح و بهبود را پیموده اند و در هرحال ما نباید منفعل و بی تفاوت باشیم و باید از هر فرصتی برای اصلاح و بهبود امور استفاده کنیم .

 

:

سلام اقاي مزروعي اقاي خاتمي مرد بزرگي است وبيشترين اقبال مردمي را دارد اما شما ها چرا دوباره دندون تيز كردين شما اقبال چنداني ندارين چون اصلاح طلب نيستين قدرت طلبين حيف خاتمي تو اين مملكت اما اقاي خاتمي هم يه اشتباه بزرگ داشت اونهم اينكه سرمايه اي كه در طول چند سال كار دولت جمع كرده بود بجاي اينكه بده مستقيم به مردم گذاشت واسه قدرت نمايي وعوام فريبيه برادران خشم كه لباس مهر به تن كنن و فقرو بعنوان عدالت به مردم بفروشن اگه دوباره ميخواد بياد اينكارو بكنه مطمينا ابروي خودش ميبره بهتره نياد هم ابروش باشه هم ارامشش

مزروعي : باسلام و تشكر از لطفي كه به بنده داشتيد! اگر شما فرق اصلاح طلبي و قدرت طلبي را براي بنده شرح دهيد آنگاه من درخواهم يافت كه دندان تيز كرده ام يا نه؟ دوست عزيز! اگر واقعا شما اينقدر براي آقاي خاتمي ارزش قائل هستيد لابد قدرت تشخيص هم براي ايشان قائل هستيد پس بايد نگران آمدن ايشان نباشيد و به تشخيص ايشان هم احترام بگداريد .

 

:

نلرلحت نشو اقاي مزوعي بنده خودم 3بار به خاتمي ايمل دادم براي امدنش اما چون دوسش دارم وهم شماها ومردم ورقبا وهم دنيارو بخوبي درك كردم راضي نيستم ادم صادق و پاكي چون خاتمي رو خسته ونا اروم ببنينم من يكي از فقير ترين جووناي اين خاكم كه زندگي نكرده منتظر مرگم ولي در نظرم نسبت به بعضي اصلاح طلبان نه نسبت به شخصيت حقيقي ومحترم شخص شماتغيير نميدم بلكه متمينم

مزروعی : باسلام ،الحمدلله خداوند نعمتی به من عطا کرده است که از دست هیچ کسی ناراحت نمی شم چه برسد از دست شما جوان نازنین اما ناراحت از این شدم که چرا جوانی مثل شما باید اینگونه فکر کند و منتظر مرگ باشد ؟

 

   ارسال نظر:

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007