« چراخاتمی باید بیاید؟ | صفحه اول | آیا جامعه ما اخلاقی تر شده است ؟ »

19 شهریور 87

هيچ مرجعی را نمی‌توان برای هدايت ذائقه‌ مردم در انتخابات موثر دانست

يک عضو دفتر سياسی جبهه مشارکت ايران اسلامی گفت: مردم در تقاطع مجموع طلاعاتی که دريافت می‌کنند و نيز عملکرد دولت و منتقدان آن ذائقه‌ سياسی خود را انتخاب می‌کنند و اساسا نمی‌توان گفت مرجعی می‌تواند اين ذائقه را در انتخابات آينده هدايت کند.

رجبعلی مزروعی در گفت‌وگو با خبرنگار سياسی خبرگزاری دانشجويان ايران(ايسنا) خاطرنشان کرد: دو راه برای تشخيص ذائقه‌ سياسی مردم وجود دارد؛ يکی نظرسنجی و ديگری انتخابات آزاد و سالم و راهی جز اين دو وجود ندارد. البته به دليل آن‌که متاسفانه هيچ‌يک از اين دودر ایران کنونی چندان موضوعيت ندارند نمی‌توان ذائقه سياسی جامعه را به درستی تشخيص داد.

وی افزود: مردم، مجموعه‌ای از اطلاعات را دائما از جامعه می‌گيرند، از اطلاعات ملموسی که شامل درآمدها، هزينه‌ها و نوع گذران زندگی‌شان می‌شود تا اخبار، تحليل‌های مسايل داخلی و خارجی، همه تاثير می‌گذارد بر اين‌که هر فردی چه نوع برداشت و موضع‌گيری داشته باشد و چه ذائقه سياسی را بپسندد و به دليل آن‌که اين موارد متغير است، طبعا می‌توان گفت همواره تغييراتی در جهت‌گيری و ذائقه افراد اتفاق می‌افتد و شايد بهترين راه برای تشخيص اين ذائقه، نظرسنجی‌های نوبه‌ای است.

وی با بيان اين‌که " مهم‌ترين نقطه‌ نمود ذائقه سياسی مردم، انتخابات آزاد است" گفت: عملکرد دولت حاکم و پاسخگو بودن آن و نيز عملکرد بخش‌های منتقد دولت بر ذائقه سياسی مردم تاثير بسزايی دارد. اما در عين حال نمی‌توان هيچ مرجعی را برای هدايت ذائقه‌ مردم در انتخابات موثر دانست؛ چرا که هر شهروندی در تقاطع مجموع اطلاعاتی که دريافت می‌کند، نتيجه‌گيری می‌کند و اين اطلاعات را نهادهای مختلفی از جمله رسانه‌ها ارايه می‌کنند.

اين عضو دفتر سياسی جبهه مشارکت تاکيد کرد: به نظر من اصل بر اين است که مردم، خود تصميم گيرنده هستند و اراده دارند و بر اساس دريافت‌ها موضع خود را تعيين می‌کنند و اين‌که بگوييم کسی يا حرفی می‌تواند در آن انحراف ايجاد کند را اساسا باور ندارم و به نظرم صحيح نيست   نظرات

:

آیا بیان استیضاح و باز پسگیری آن در یک کشور پیشرفته جنایت در حق فهم مردم نیست

مزروعی : باسلام ، دوست عزیز! از کوزه همان ترواد که در اوست . آیا شما از یک مجلسی که اکثریت قاطع اش در یک انتخابات غیرآزاد و رقابتی و ناعادلانه و ناسالم و با نظارت استصوابی از صندوق درآمده اند غیر از این انتظار داشتید ؟ طبعا همین نوع عملکردهاست که فرق انتخابات ها و دموکراسی را در کشورها معلوم می کند و شهروندان ایرانی نیز با دیدن این صحنه معنای اصولگرایی و عدالت خواهی و...می فهمند و راه خود را انتخاب می کنندو این نوع اعمال جنایت در حق فهم مردم نیست بلکه آن نوع انتخابات یرگزار کردن جنایت در حق مردم است و اینها نتنیجه تبعی آن انتخابات است .

 

   ارسال نظر:

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007