« خوش‌خیال نباشیم | صفحه اول | نرخ تورم رسمي »

26 فروردین 87

دولت نهم بی برنامه برای اداره کشور

آفتاب: عضودفتر سیاسی جبهه مشارکت تصریح کرد: در دولت نهم، این اراده رییس جمهور است که مشخص می‌کند چه کسی وزیر شود و چه کسی کنار رود و در این میان جایگاه معیارها،‌ ملاک‌ها و برنامه‌ها بی‌ارزش است.رجبعلی مزروعی، عضو دفتر سیاسی جبهه مشارکت در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی آفتاب با اشاره به تصمیم دولت جهت تغییرات جدید در کابینه گفت: دولت نهم از ابتدایی که رییس آن تصمیم بر حضور در انتخابات گرفت و پس از قدرت‌یابی برنامه نداشته و به همین دلیل سیاست‌های آن متناقض و در‌هم ریخته است.
وی اضافه کرد: دولت نهم شعارهای مردم‌گرایانه‌ای سر داده که مهم‌ترین آن بردن نفت بر سر سفره‌های مردم بود ولی در عمل از برآوردن‌ همه وعده‌های خود عاجز ماند.
مزروعی تاکید کرد: بی‌تردید دولت برای توجیه این ناکامی‌ها راه‌ گریزی جز تغییر وزرا و مسئولان خود ندارد.
وی افزود: دولت نهم از یک‌سو شاخص و معیاری برای اندازه‌گیری میزان پاسخگویی خود به مردم تعریف نکرده و از سوی دیگر با موج نارضایتی‌های جامعه و گزارش مدیران خود درباره تورم و بیکاری مواجه است و بر این اساس راه چاره خود را تنها در توجیه می‌بیند.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: جابه‌جایی‌های مکرر مشکلی از دولت حل نمی‌کند و اساسی‌ترین مشکل دولت نهم، نداشتن برنامه و تفکر برنامه‌ای برای اداره کشور است.
وی در ادامه با اشاره به این‌که در دولت نهم هیچ وزیری به عنوان وزنه کابینه محسوب نمی‌شود،‌ گفت: سنت جدیدی در دولت نهم گذاشته شد مبنی بر این‌که رییس‌جمهور مظهر اراده دولت است و همه دولت در رییس آن خلاصه می‌شود.
عضو دفتر سیاسی جبهه مشارکت تصریح کرد: در دولت نهم، این اراده رییس جمهور است که مشخص می‌کند چه کسی وزیر شود و چه کسی کنار رود و در این میان جایگاه معیارها،‌ ملاک‌ها و برنامه‌ها بی‌ارزش است.
وی افزود: رییس دولت نهم در ابتدای کار مدعی شد که میثاق‌نامه‌ای را با وزرای خود به امضا رسانده که همه وزرا باید مجری سیاست‌های وی باشند و بعد از آن نیز وزرا این موضوع را تایید کردند.
مزروعی ادامه داد: بر این اساس این رییس دولت نهم است که تشخیص می‌دهد چه کسی با سیاست‌هایش همراه بوده و چه کسی همراه نبوده است و معیاری هم برای سنجش این امر از سوی دیگران وجود ندارد.
   نظرات

مرتضی :

به به.نداشتن برنامه و تفکر برنامه‌ای برای اداره کشور. گل گفتی. ای کاش مردم ما چشمانشان را در زمان انتخابات بیشتر می گشود. چون این تنها کاندیدایی بود که بدون ارایه برنامه مشخص وارد گود شد. او مثل الان فقط حرف زد. ما هم مردم عاشق شعار گفتیم بفرما بالا.این هم عاقبت کار.همه چیز به همه چیز می آید. به به.

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007