« مسئله زمان و اقتصاد دانایی | صفحه اول | نگاهی به چهار انتخابات »

19 فروردین 87

دولت برای توجیه ناکامی های خود دردو سال ونیم اخیر دست به این تغییرات می زند

رجبعلی مزروعی عضو دفترجبهه مشارکت و نماینده مجلس ششم در مصاحبه تاکید می کند که «دولت برای توجیه ناکامی های خود دردو سال ونیم اخیر دست به این تغییرات می زند.»

وی با بیان این مطلب می افزاید:« دولت آقای احمدی نژاد از وقتی که روی کار آمده است هیچ برنامه مشخصی را ارایه نکرده است تا معلوم شود جهت گیری دولت چیست و چه اهدافی را دنبال می کند و در واقع چه دستاوردهای را دولت می خواهد به دست بیاورد.»

مزروعی تصریح کرد:« اما آقای احمدی نژاد یک سری شعارها و وعده های داده است که ناظران تنها با ارزیابی آن شعارها و وعده ها می توانند عملکرد دولت را ارزیابی کنند که به نظر من روشن است دولت در عملی کردن آن شعارها و وعده ها ناکام بوده است و برا ی توجیه آن ناکامی ها دست به این تغییرات می زند.»

این تحلیل گر اقتصادی معتقد است در واقع اقای احمدی نژاد می خواهند با این تغییرات این پیام را بدهند که ما مسببان ناکامی ها را شناخته ایم و اگر ناکامی بوده است ما این تغییرات را انجام می دهیم تا شرایط را به وضع مطلوب نزدیک کنیم.»

عضودفتر جبهه مشارکت با تاکید بر این که تغییرات پی در پی عدم ثبات مدیریتی را به همراه خواهد داشت اضافه کرد:« اما به نظر من مهمتر از ثبات مدیریتی ثبات سیاسی است که متاسفانه از زمانی که آقای احمدی نژاد روی کار آمده است به دلیل نگاه بی اعتمادی که نسبت به عملکرد دولتهای گذشته داشته است و سیاست های متناقض و نامتعارفی که در این مدت در پیش گرفته است عملا ثبات سیاسی را در کشور بی معنا کرده است.»

وی افزود:« اگر آن ثبات سیاسی که نمونه بارزش را در سیاستگذاری های دولت می توان دید وجود داشته باشد این تغییرات مدیریتی خیلی نمی تواند ملاکی برای بی ثباتی مدیریتی باشد. ولی اکنون دولت با عملکردی که داشته است هم بی ثباتی سیاسی را به وجود آورده است وهم این تغییرات مدیریتی که یک نوع بی اعتمادی وعدم ثبات را درهمه ارکان اجرایی و اداره کشور ساری و جاری کرده است که به نظر من این تغییرات بیشتر از این که مفید واقع شود باعث هرز رفتن منابع و بی ثباتی اداره کشور می شود.»

مزروعی با بی فایده خواندن این تغییرات افزود:« دولت اگر برنامه نداشته باشد و جهت گیری های اصلی خودش را مشخص نکند این تغییرات کمکی نمی کند چون نمی توان به راحتی گفت که بر چه اساسی و بر مبنای کدام ارزیابی یا تحلیلی این تغییرات و جابه جایی ها انجام شده است.»   نظرات

:

شماها و افکارتان به زباله دان تاریخ پیوستید. حیف خاتمی که امثال شما و محمدرضا ایشان را خانه نشین کرد. نفرت و مرگ بر شما ها باد !

مزروعی : با سلام ، دوست عزیز ! مگر شما از طرف تاریخ وکالت دارید یا آنقدر قدرت پیش بینی دارید که می توانید این حرف و مدعا را بکنید؟ بزرگترهای شما چون می دانستند که اگر امثال بنده در انتخابات حضور داشته باشیم نتیجه چه می شود ما را با بهانه ها و دلایل واهی ردصلاحیت کردند در حالیکه اگر همانگونه که شما مدعی هستید ما وافکارمان به زباله دان تاریخ پیوسته بودیم که دیگر نیازی به اینکار نبود.در مورد آقای خاتمی هم که شما سعی کرده اید خود را دلسوزایشان نشان دهید تا به من وبرادرش بتازید متوجه نشده اید که به ایشان هم تعرض کرده اید چراکه اگر خاتمی فردی است که امثال بنده بتواند روی ایشان تاثیرگذار باشد و ایشانرا خانه نشین کند خوب تکلیف ایشان هم معلوم است که آدمی این چنینی به درد نمی خورد و دلسوزی امثال شما هم برای ایشان چاره ساز نیست! دوست گرامی از نظر شما با این ادبیات که از آن بوی مرگ و نفرت می بارد هیچ اصلاح طلبی قابل قبول نیست و ازجمله آقای خاتمی ! ولابد اصلاح طلب خوب از نظر شما اصلاح طلب مرده است که هیچکاری نکند! با اینهمه من برای شما آرزوی زندگی و خوشی می کنم و امیدوارم آنقدر زنده بمانید تا دریابیدتاریخ زباله دان چه افراد و افکاری است و بیاموزید که بجای تاریخ ننشینید بلکه از تاریخ عبرت بگیرید .

 

علی طهماسبی :

سلام آقای مزروعی عزیز.کامنت شما را در وبلاگ خانم علی نژاد در خصوص اعطای جایزه برندگان مسابقه یاد قلم در انجمن صنفی روزنامه نگاران خواندم.به نظر من هدیه انجمن به این روزنامه نگاران نوپا می تواند عضویت آنان در انجمن صنفی باشد تا به این شکل از آنان حمایت شود.به این شکل ارتباط آنان با جامعه مطبوعات حفظ شده و مسابقه تنها فرم یک حرکت نمادین که به زودی فراموش می شود پیدا نمی کند.انجمن به عنوان یک نهاد صنفی در ارتباط با جامعه مطبوعات نقش شناسایی و حفظ استعداد ها را در تمام ایران و نه تنها تهران داراست و زحمت شما را برای حمایت از دوستان دیگر و جذب آنان می طلبد.
به پاس این مسابقه و حفظ دوستان و همچنین یادبود همیشگی مرحوم مهران قاسمی به آنان عضویت انجن صنفی روزنامه نگاران را هدیه کنید.
با سپاس فراوان از حرکت های فرهنگی گذشته و حال شما دوست ارجمند

مزروعی : با سلام ، برای عضویت در انجمن بر پایه اساسنامه ضوابطی وجود دارد( از جمله سه سال کار روزنامه نگاری ) که مسئوولان انجمن نمی توانند به هر دلیلی از آن تخطی کنند واجرای این پیشنهاد شما تقریبا امکان پذیر نیست امااگر افراد برنده روزنامه نگار باشند خودبخود می توانند عضو انجمن شوند و اصلا نیازی به اینکه انجمن آنرا به عنوان جائزه اعلام کند ندارد. در مجموع از توجه و حساسیت وپیشنهاد شما تشکر می کنم و امیدوارم همه همکاران روزنامه نگار من همین توجه و حساسیت را نسبت به مسائل صنفی داشته باشند.

 

:

نه چپ نه راست هیچکدوم به هیچ دردی نمیخوره چون آب از چشمه گل آلوده،وقتی ته افکار همتون این باشه که سیاست ما دیانت ماست دیگه صحبتی نمی مونه،مثلا زمانی که دولت و مجلس دست شما بود چی شد؟(زمان خاتمی) چرا...؟ چون گفتم آب از چشمه گل آلوده، تاریخ مملکتمون از بین رفته دیگه وجهمون تو جهان خراب شده حالا شما هی همو بکوبید چه فایده...!(چه چپ چه راست)باز شما قابل تحمل ترید.
---با این پیشینه به امید ایرانی جهان اول---

مزروعی : باسلام ، من نمی دانم شما از کی خواننده وبلاگ من شده اید و جقدر با افکار و نظرات من ودیگران آشنا هستید و چقدر اهل مطالعه و پیگیر جدی مسائل سیاسی و اجتماعی ، اما اینرا بخوبی می دانم که مسئله به این سادگی که شما طرح کرده اید نیست . دوست عزیز! غلبه افکار علمی و مادی پس از قرن هفدهم در غرب آنچنان بود که خیلی از افرادانتظارمرگ خدا و دین را دراین جوامع می کشیدند اما به رغم این انتظار و پیش بینی های فراوان در این باره و پیشترفت های معیرالعقول در عرصه های علمی و فن آوری طی سه قرن گذشته ،بر پایه واقعیت های موجود امروز حضور ادیان الهی بیش از گذشته بر عرصه حیات احتماعی و سیاسی جوامع بشری سایه گسترده است و به بحث های تازه و گسترده ای در نسبت دین و سیاست دامن زده است و اینگونه نیست که شما به آسانی بتوانید از آن گذر کنید! البته در چگونگی این نسبت در جوامع مختلف و ادیان جای بحث وجود دارد و در شرایط ایران فکر می کنم می توان تفسیر و قرائتی از دین داشت که در تلائم با دموکراسی راهگشای کشور ما بسوی آینده بهتر باشد . در مورد عملکرداصلاح طلبان در دولت و مجلس بارها در این وبلاگ توضیح داده ام و تکرار آنرا مفید نمی دانم و البته می دانید که در این دوره وجهه ایران در جهان چگونه بود. در مورد تاریخ ایران هم بستگی به اینکه از چه منظری نگاه شودارزیتبی متفاوت می توان داشت و متاسفانه یکی از ابعاد تاریخ گذشته ما 2500 سال حاکمیت شاهنشاهی و دیکتاتوری و استبداد بوده است و اینگونه نیست که هر آنچه در تاریخ ما بوده ( همانند تاریخ دیگر ملت ها) یک سر مثبت وافتخارآمیز بوده است و حتما در مطالعه و ارجاع به تاریخ باید همه جنبه ها ی مثبت و منفی آنرا دید و از آن عبرت گرفت و این قاعده در مورد تاریخ کوتاه جمهوری اسلامی ایران هم برقرار است و مواظب بود که ما از چیزی بت نسازیم که بت سازی به هر شکل و شیوه بزرگترین آفت برای اندیشه ورزی و رهزن اندیشه درست است .

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007