« اقتصاد ايران، از خيال تا واقعيت | صفحه اول | گزارش بانك مركزي و ارقام جديد توليد »

15 دی 86

مزروعي برتشكيل مجلس ايده‌آل و كارآمد باحضور بهترين‌هاي دو جناح تاكيدكرد

آنچه در ادامه آمده است مصاحبه من با ایرناست که با ویرایش مصاحبه گربراساس ملاحظات این خبرگزاری و با تاییدبنده مخابره شده است:
تهران، خبرگزاري جمهوري اسلامي ‪۸۶/۱۰/۱۱‬
يك عضو دفتر سياسي جبهه مشاركت با تاكيد بر اينكه مجلس هشتم بايد قوي و كارآمد باشد، گفت: براي داشتن مجلسي قوي، ايده‌آل و كارآمد، بايد تركيبي از شايسته‌ترين و بهترين‌هاي نامزدهاي دو جناح اصولگرا واصلاح‌طلب وارد مجلس شوند.

"رجبعلي مزروعي" روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبري انتخابات ايرنا تصريح كرد: به‌نفع نظام وكشور است كه مجلسي قوي‌و كارآمد داشته‌باشيم. وي خاطرنشان كرد:مهم‌اين نيست كه اكثريت مجلس هشتم اصولگرا يا اصلاح‌طلب باشد، بلكه مهم اين‌است كه تركيبي تشكيل شود كه حتي درصورت ايجاد اكثريت و اقليت درمجلس، اين‌اكثريت و اقليت از قويترين نيروهاي دوجناح باشد تامجلسي پاسخگو و كارآمد داشته باشيم.

** پيش‌بيني تركيب مجلس هشتم، زود است
مزروعي دربخش ديگري از اين گفت و گو با بيان اينكه فعلا براي پيش بيني تركيب مجلس هشتم خيلي زود است، افزود : هنوز معلوم نيست كه چه تعداد از نامزدهاي دو جناح در عرصه رقابت انتخابات حضور خواهند يافت. اين‌نماينده‌مجلس‌ششم ابراز اميدواري‌كرد كه اصلاح‌طلبان بتوانندبا اطمينان و بدون ريسك بالا براي حضور فعال در انتخابات مجلس برنامه ريزي و با رقباي انتخاباتي خود رقابت كنند.

** حق انتخاب براي مردم
وي باتاكيد بر حق‌انتخاب براي مردم به‌عنوان يكي از عوامل‌مهم تاثيرگذار درانتخابات ، گفت: مردم بايد احساس‌كنند كه حق آنها براي انتخاب به رسميت شناخته مي‌شود و مي‌توانند از نامزدهاي موجود، افراد موردنظر خود را انتخاب كنند.

** تاكيد بر حضور حداكثري مردم
عضو دفتر سياسي جبهه مشاركت درپاسخ به اينكه چه توصيه‌اي براي برگزاري انتخابات با حضور حداكثري مردم دارد ، گفت: اميدوارم نظام و كساني كه دست اندركار برگزاري انتخابات هستند، باتوجه به تجربيات مجالس قبل‌فضايي ايجاد كنند كه قوي‌ترين نيروهاي دو جناح بتوانند وارد مجلس شوند و مجلس هشتم يك مجلس كارآمد باشد. وي خاطرنشان كرد : مردم در كوتاه مدت تصميم نمي‌گيرند و بر اساس حافظه تاريخي خود نسبت به انتخاب نامزدهاي مورد نظر اقدام مي‌كنند. مزروعي تاكيد كرد كه مسايل مختلف سياسي، اقتصادي، فرهنگي‌و اجتماعي در راي مردم تاثير دارد.

** اصلاح‌طبان تنوع و تكثر فكري را به‌رسميت مي‌شناسند
وي در بخش ديگري از اين گفت و گو در خصوص برخي اظهارات مبني بر اينكه اصلاح طلبان هنوز به وحدت و يكپارچگي‌براي حضور در انتخابات دست نيافته‌اند، گفت: اصلاح طلبان تنوع و تكثر فكري را به رسميت مي‌شناسند و در درون خودشان هم اين اختلاف‌نظرها را قبول دارند. مزروعي افزود: مردم هنگام تصميم‌گيري به اين اختلاف نظرهاي جزئي توجه نمي‌كنند بلكه شاخصه‌هاي كلي و عملكرد يك جريان را در نظر مي‌گيرند.

** انتخابات ميدان داوري مردم است
وي تاكيد كرد: ميدان انتخابات رقابتي و سالم ميدان داوري مردم است و آنچه كه مردم تصميم مي‌گيرند بايد مورد استقبال قرار گيرد. مزروعي در خصوص تاثير مسايل خارجي بر انتخابات مجلس هشتم گفت : مردم معمولا خيلي به سياست و مسايل خارجي اهميت نمي‌دهند و آنچه كه در ايران و بلكه‌در دنيا بيشتر براي مردم تعيين‌كننده است،زندگي ملموس و روزمره آنهاو مسايل مربوط به آن است.   نظرات

:

حضرت آقا
در لينك نختصر درباره خودم ، درست است گفته اي مختصر ولي نه اينقدر كه از سالهاي قبل از انقلاب ناگهان بيست وچند سال بگذرد و يكدفعه بگويي 1376

مزروعی : با سلام ، اگر شما مطالب وب سایت را دنبال می کردیدبه این پرداخته شده است و همین اخیر در مطلبی ذیل " خام بودم و پخته شدم وسوختم" در این باره توضیح داده ام و از اینکه شما علاقمند به این موضوع هستید تشکر می کنم .

 

بهراد :

بله در صورتي كه شورايي به نام نگهبان وجود نداشت

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007