« قانون برنامه چهارم و قيمت فرآورده هاي نفتي | صفحه اول | قيمت و سهميه‌بندي بنزين »

19 تیر 86

دفاع رهبری از دولت احمدی نژاد

“ اگر چه داب هميشگي مقام معظم رهبري حمايت از دولت‌هاي منتخب مردم در دوره‌هاي مختلف بوده، اما مواضع صريح رهبر معظم انقلاب در پشتيباني از عملكرد دولت نهم در مقايسه با دوره‌هاي گذشته بي‌سابقه به‌نظر مي‌رسد. ... حمايت‌هاي ايشان از دولت در حالي صورت مي‌گيرد كه احمدي‌نژاد و كابينه‌اش آماج انتقادات و تخريب رسانه‌اي اپوزيسيون داخل و خارج كشور قرار گرفته است. متاسفانه برخي از نيروهاي انقلابي نيز تحت تاثير فضاسازي‌مسموم رسانه‌ها به جرگهء مخالفين دولت پيوسته‌اند كه البته اين موضوع بي‌تاثير از فقد اطلاع‌رساني مناسب و ضعف فعاليت رسانه‌اي دولت نهم نيست... اما دولت فارغ از بگومگوها به پيشرفت و خدمت فكر مي‌كند“ . (رسالت،10/4) ایضا آقای محمدتقي مصباح يزدي رئيس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) فرموده اند:" در جریان 16 سال گذشته اگر خط مشی رهبری را بدانید متوجه می‌شوید که ایشان چه خون دل‌هایی خورده‌اند و اگر صبر نمی‌کردند، اکنون این شرایط فراهم نمی شد."وی با تاکید بر اینکه «راه کلی و کلید اصلی حل مشکلات در دست رهبری است»، گفت:" فهمیدن نظرات مقام رهبر معظم انقلاب کار ساده ای نیست و باید از طریق قرائن و سخنان از اصل نظراتشان مطلع شد." واضافه کرده اند:" باید خدا را شکر کنیم که رهبر بینایی داریم که رفتار و گفتار ایشان می تواند راهگشایی برای ما باشد."


حتما آنهایی که اینگونه می نویسند و سخن می گویند به لوازم و پیامدهای مدعایشان واقفند و می دانند دانند که رهبری را در هرگونه موفقیت یا شکست دولت نهم شریک و پاسخگو می سازند و وضعیت کنونی را نیز حاصل خون دل خوردن رهبری در 16 سال گذشته می دانند! به نظر من اگر این مطالب را غیر از این نیروهای خودی و مثلا اصلاح طلبان می نوشتند و می گفتند قطعا با آنها برخورد می شد و روزنامه شان به جرم پا گذاشتن روی خط قرمزها بسته می شد و گوینده هم سر و کارش با کرام الکاتبین بود و...و البته بنده اخیرا در مطلبی با عنوان " به کجا چنین شتابان ؟" سئوالی را در مورد مواجهه مقام رهبری با سیاست های دولت نهم در عرصه خارجی و داخلی مطرح کرده بودم که با این نوشته و گفته پاسخش را یافتم! وحال می پرسم آیا ایجاد این فضا به معنای آن نیست که از این پس هرکس از دولت نهم و سیاست هایش انتقاد و ایراد کند مخالفت با رهبری کرده است؟ وآیا این تداعی کننده آن شعاری نیست که مخالفان امروز هاشمی و موافقان دیروزش در نماز جمعه در دوره اول دولت ایشان سر می دادند که : مخالف هاشمی مخالف رهبراست ، مخالف رهبری دشمن پیغمبراست؟ خوشمزه آنکه برخی از آنانی که روزگاری این شعار را با حدت و شدت تمام سر می دادند حال به دشمن خونی آقای هاشمی تبدیل شده و شروع همه مصیبت ها وبلایا و خون دل خوردن هاو..را از عملکرد دولت ایشان می دانند و گویا رهبری در آن دوره هیچگونه قدرت و مسئولیت و نطارتی بر امور دولت و اداره کشور نداشته اند. بطور مثال به این جملات آقای مصباح توجه کنید:" قابل کتمان نيست که وضع فرهنگي در جامعه ما به خصوص در بين جوانان بسيار تاسف آور است. " وی در حالی که بيشترين فسادهاي اخلاقي را متوجه دانشگاه ها می داند ، تاکيد می کند:" مختلط بودن دانشجويان مجرد در محيط هاي اجتماعي و رواج سي دي ها و ابزارهايي که از نظر اخلاقي پايه هاي دين را تضعيف مي کند عامل اصلي اين مساله است. " یا " خيلي بيشتر از آنچه فکر مي کنيم جوانان ما از نظر فکري و اعتقادي و مباني اخلاقي و ارزشي سست و لرزان هستند " یا " ما نمي خواهيم سياه نمايي کنيم اما در دولت اسلامي اين مسائل ضد اخلاقي رو به رشد است." وی در عین حال می گوید:" پيشرفت تکنولوژي و رسانه ها عوامل انتقال فرهنگ را سرعت بخشيدند و ما اگر در مقابل آنها فقط نظاره گر باشيم معلوم است که هيچ کاري انجام نداده ايم و اگر هم بخواهيم همانند 40 يا 50 سال بيش با آنها مقابله کنيم اين نوع فعاليت ها نيز کارايي نخواهند داشت." و می افزاید:" باید فعاليتي پويا، متحرک، رو به تکامل و متناسب با فعاليت هاي فرهنگي دشمن داشته باشيم، اما متاسفانه اکنون حتي فعاليت ايستا هم نداريم" آیا اینگونه اظهارات فراتر از سیاه نمایی و اعلام شکست جمهوری اسلامی نیست؟ والبته با توجه به سوابق و لواحق آقای مصباح باید اسباب ظهور را فراهم کرد (انقلاب فرهنگی) و بازور هم شده مردم را وارد بهشت کرد و خطر اینجاست که این تفکر در نهایت به ظهور نوعی بنیادگرایی شیعی (همچون بنیادگرایی سنی در قالبی چون طالبان و القاعده) ختم شود و آنگاه خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر کند! همین جا بگویم که من حتی نگاه آقای مصباح در مورد جوانان را نادرست وبدبینانه می دانم و برداشتم از جامعه اینگونه که ایشان توصیف کرده اند،نیست اما در عین حال فکر نمی کنم کس دیگری جز ایشان نیز جرئت بیان این مطالب را نداشت.

خوب برگردم به بحث اصلی، اخیرا یکی از نمایندگان نیمه اصلاح طلب مجلس ششم که به مجلس هفتم هم راه یافته و در قالب اقلیت انتقادات و ایراداتی را متوجه دولت نهم ساخته است به نقل از خودش پس از دیدار اخیر رهبری با مدیران دولت نهم مورد خطاب یکی از اعضای شورای نگهبان قرار می گیرد و به او گفته می شود که با این دفاع صریح و روشن رهبری از دولت نهم و نحوه عمل شما باز انتظار دارید صلاحیت شما برای انتخابات بعدی توسط شورای نگهبان تایید شود؟ از آنجا که عاقل را یک اشاره بس است به نظرم حامیان دولت و حاکمیت یکدست کنونی " دفاع رهبری از دولت احمدی نژاد" را به دفاع بد از رهبری تبدیل کرده اند و هر چند دولت نهم به لحاظ وضعیت انتخاب آقای احمدی (در دور دوم وبا رای اندکی بیش از یک سوم واجدین شرایط رای) وعملکرد آن شدیدا نیاز به حمایت رهبری بگونه ای متفاوت از دولتهای قبلی دارد اما این حامیان باید بدانند این هزینه کردن از رهبری به واقع دارد مصداق آن سخن معروف می شود که برای خراب کردن یک مقوله و موضع خوب به آن حمله نکن بلکه از آن بد دفاع کن!   نظرات

Peyvand :

Does it not seriously undermine the position of the Leader to say, "فهمیدن نظرات مقام رهبر معظم انقلاب کار ساده ای نیست"? Those who accuse the Leader effectively of either being vague or speaking in riddles, do they not deserve to be pursued and punished?

I think one thing has been clear in the past twenty years, and it has been the position of the Leader on important issues of the day. To sya otherwise, turns the Leader and the Leadership into an Oracle of Delphi, allowing his "followers" to interpret his "قرائن و سخنان" in whatever way they wish.

 

وارطان :

آقای مزروعی عزیز! یعنی شما فکر نمی کنید که رهبری از این دولت بصورت همه جانبه حمایت می کند!؟ اینکه اظهر من الشمس است، بنده خدا دیگر به جه زبانی بگوید که این، دولت مطلوب اوست تا شما باور کنید؟

شما که بهتر از من میدانید که ایشان 16 سال صبر کرد تا یک دولت مطیع و مطابق میلش روی کار بیاورد.

 

محمد باقر عباسی سملی :

سلام
جهت یادآوری مطالعه مجدد قلعه های الموت و حیوانات را تمنا می نمایم .

 

پریشانگرد :

به نظر من حمایت رهبری از دولت نهم نه از روی مصلحت که کاملاً از روی اعتقاد و باور است و سخن مصباح درباره 16 سال خون دل پربی راه نیست.

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007