« آمارهاي جعلي (3) | صفحه اول | گنجینه خواف »

31 اردیبهشت 86

مصاحبه در جبهه مشارکت: در شرايط فعلي حفظ منافع ملي و استقلال كشور مهم است

متن این مصاحبه با برخی تفاوتها در سه خبرگزاری ایسنا، ایلنا وفارس در رزو چهارشنبه 26 اردیبهشت منعکس شد که در اینجا به نفل از ایسنا آورده ام:
یك نماينده دوره ششم مجلس شوراي اسلامي از مجلس ششم به عنوان مجلسي موفق ياد كرد و گفت: اگر همان تجربه را در مجلس هشتم داشته باشيم، بسيار خوب است، بخصوص در عرصه‌ اقتصاد مجلس ششم مصوبه‌هاي بسيار مفيدي داشت و در صورت ادامه آن مسير، كشور به سوي رشد و تعالي پيش مي‌رفت.
به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) رجبعلي مزروعي در بخشي از نشستي كه از سوي جبهه مشاركت برگزار شد، با تاكيد بر اين‌كه " نگاهش به آينده روشن است" افزود: فكر مي‌كنم با تجربه سنگين مجلس هفتم شوراي نگهبان هم به گونه‌اي ديگر عمل خواهد كرد، در مجلس هفتم شوراي نگهبان مصوبات را اشكال مي‌گيرد و رد مي‌كند و تنها فرق آن با مجلس ششم اين بود كه اختلافات ما عموما سياسي بود و كمتر فني و حقوقي ولي در مجلس هفتم اختلافات بيشتر فني و حقوقي شده است.
وي معتقد است: قوانين مجلس هفتم، در عرصه‌ اقتصاد، از جمله اصلاح قانون برنامه چهارم، تثبيت قيمت‌ها و قوانين بودجه به ضرر اقتصاد كشور بود و نيز دعواهايي كه در مجلس هفتم است، نسبت به دعواهاي مجلس ششم كه راجع به مسايل كليدي و حاكميت قانون، حقوق شهروندي بود به تغيير ساعات كار ادارات، تجميع انتخابات تقليل و تنزل پيدا كرده است.


وي گفت‌: اگر شرايط به گونه‌اي باشد كه نيروهاي كارآمد دو جناح بتوانند در مجلس هشتم حضور پيدا كنند، به نفع نظام است و ما هيچ وقت طرفدار يكدستي، آن هم در مجلس نيستيم و بايد نظام انتخاباتي ما به گونه‌اي باشد كه نيروهاي كارآمد هر دو جناح بتوانند در مجلس حضور پيدا كنند و طبعا با چنين مجلسي مي‌شود انتظار تحول در عرصه‌ قانونگذاري و نظارت در كشور داشت.

اين عضو دفتر سياسي جبهه مشاركت ايران اسلامي با بيان اين‌كه " در انتخابات گذشته با اين نگاه برخي كه حاكميت يكدست كارآمد خواهد شد، عده‌اي از صحنه حذف شدند" پرسيد كه " آيا با يكدستي دولت، مجلس، قوه قضائيه حاكميت كارآمدتر شده است" به اين سوال پاسخ داد: كارآمدي حكومت در گرو يكدست شدن نيست بلكه در گرو شايسته‌سالاري و تضارب آراست. بنابراين اين يك تجربه براي حكومت اسلامي است كه الزاما كارآمدي در يكدست شدن نيست.

مزروعي افزود: اميدواريم آن‌چه كه در انتخابات مجلس هفتم در مورد رد صلاحيت‌ها اتفاق افتاد، يك استثنا بوده باشد. براي اين‌كه اگر بخواهد اين نحوه‌ عمل دوباره تكرار شود، در برابر آن‌چه اتفاق مي‌افتد، آن‌هايي كه چنين تصميماتي مي‌گيرند، بايد به پيامدها و نتايج آن فكر كنند. مسير رد صلاحيت‌ها در انتخابات مجلس هفتم، تجربه گرانسنگي است و هزينه‌هاي سنگيني بابت آن پرداخت شده است و بايد براي انتخابات مجلس هشتم با رويكرد تازه‌اي عمل كرد و راه را براي استفاده از همه نيروهاي موجود اجتماعي در اداره حاكميت باز گذاشت.

وي هم‌چنين با بيان اين‌كه "اميدواريم هم در جناح اصلاح طلب و هم در جناح محافظه كار ائتلاف صورت بگيرد" گفت: اين به نفع كشور است و براي اين است كه دو جريان بتوانند رقابت سالمي داشته باشند، ولي به دليل اين‌كه اصلاح‌طلبان بيرون قدرت هستند، راحت‌تر مي‌توانند كنار هم قرار گرفته و ائتلاف كنند. ولي به نظر مي‌رسد جناح مقابل بر سر اين‌كه هر گروهي چه سهمي مي‌تواند به خود تخصيص دهد، دعوا دارند و بعيد به نظر مي‌رسد كه آن‌ها بتوانند با هم ائتلاف كنند.

وي با اشاره به نقش قاليباف اظهار داشت: به نظر من قاليباف فردي نيست كه يك نيروي اجتماعي را به صورت سازماندهي شده نمايندگي كند. در انتخابات شوراي شهر گروهي كه در گذشته از ايشان پشتيباني مي‌كرد، در اين انتخاب به گونه‌ي ديگر عمل كرد.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر احتمال عبور محافظه‌كاران در انتخابات آتي از احمدي‌نژاد، گفت: چون فضاي برخورد بين اصولگرايان ناروشن است، نمي‌شود اين جبهه‌بندي را داشت. ولي به احتمال خيلي قوي نتايج انتخابات مجلس هشتم در نوع رويكرد محافظه كاران به اين مساله تاثير زيادي خواهد داشت.

اين نماينده دوره ششم مجلس شوراي اسلامي در بيان پيش‌بيني خود از تركيب مجلس هشتم گفت: تركيب مجلس در آينده بستگي كاملي به فضاي انتخابات، سالم بودن، نحوه عمل شوراي نگهبان و بسياري از مسايلي كه در سال‌هاي گذشته راجع به انتخابات با آن مواجه بوديم، دارد. اگر ما انتخاباتي در فضاي انتخابات اخير شوراها داشته باشيم، پيش‌بيني من اين است كه اكثريتي از اصلاح‌طلبان به مجلس هشتم راه پيدا خواهند كرد.

وي درباره گفتمان اصلاح‌طلبان گفت: از نظر شخص من ما بر همان گفتار و گفتمان تكيه مي‌كنيم و بايد بيش از كارآمدي به درستي آن‌ها فكر كنيم. اگر ما در سال 76 حاكميت قانون، مردم سالاري، آزادي، عدالت و ديگر مباحث گفتمان اصلاح‌طلبي را مطرح كرديم و آن‌ها را درست مي‌دانيم، بايد بر آن‌ها تكيه كنيم ولي انطباق اين گفته‌ها با شرايط زمان و حتي شفاف‌سازي آن كاري است كه بايد در پيش گرفته شود و دمكراسي را به نحوي ترجمه كنيم كه مردم احساس كنند كه نان‌شان با اين دمكراسي درست مي‌شود، مطالبات اقتصادي و معيشت‌شان با اين دمكراسي هم ذات است.

اين عضو دفتر سياسي جبهه مشاركت ايران اسلامي در بخش ديگري از اين نشست موضوع پرونده‌ هسته‌يي و مذاكره با آمريكا را جزو بحث‌هاي مهم روز و گره خورده به هم دانست و با اشاره به اين‌كه در آستانه تمام شدن مهلت قطع نامه دوم هستيم، نتايج تحريم‌هاي اقتصادي را مورد توجه قرار داد و ابراز عقيده كرد: علي‌رغم گفتگوهاي انجام شده در اين راستا چشم‌ انداز خيلي روشني به چشم نمي‌خورد.

وي هم‌چنين با اشاره به ديدگاه‌هاي جبهه مشاركت درباره پرونده هسته‌يي ايران و رفتن آن به شوراي امنيت سازمان ملل خاطرنشان كرد: پيگيري موضوع پرونده هسته‌يي ايران در اين مراحل حساس، احتياج به بازنگري و تدبير دارد. حال كه طرف‌هاي درگير وارد مذاكره شده‌اند و راه حل‌هايي براي عبور از قضيه بوجود آمده است، دولت بايد تمام تلاشش را به كار گيرد كه ديگر مسير شوراي امنيت و صدور قطعنامه‌ ديگر تكرار نشود.

مزروعي معتقد است: هدايت روند پرونده‌ هسته‌يي ايران به دست آمريكاست و او نيز عجله‌اي براي برخورد با ايران را ندارد، آمريكا خيلي آرام و با صبر پرونده هسته‌يي ايران را مديريت مي‌كند. ما بايد نهايت استفاده از فرصت مذاكره با سولانا داشته باشيم تا ايران بتواند با تدبير از طرح مجدد مساله پرونده هسته‌يي در شوراي امنيت جلوگيري كند.

وي با اشاره به نتايج هرگونه تحريم‌ بر اقتصاد كشور گفت: نگاه به پرونده هسته‌يي بايد واقعي‌تر، دقيق‌تر و مدبرانه‌تر باشد.

اين عضو دفتر سياسي جبهه مشاركت ايران اسلامي معتقد است: آمريكا به عنوان يك قدرت جهاني قابل ناديده گرفتن نيست. البته بحث مذاكره با آمريكا در مورد عراق مي‌تواند دريچه‌ خوبي براي ورود به پرونده هسته‌يي ايران باشد،ايران نيز به عنوان يك قدرت منطقه‌اي و تاثيرگذار قابل چشم‌ پوشي نيست و آمريكا به اين نتيجه رسيده است كه به خصوص براي ايجاد امنيت و ثبات در عراق با ايران مذاكره كند و به همديگر كمك كنند كه نظام برآمده از اين وضعيت عراق (نظام متكي به آراي مردم) بتواند با خيال آسوده‌تر و با هدف سازندگي عراق، آن‌جا را اداره كند.

مزروعي گفت: طبيعي است كه اگر اين مسير با حسن نيت طي شود و بتواند آن ديوار بي‌اعتمادي كه نزديك به سه دهه بين دو كشور ايجاد شده را كاهش داده و مسير جديدي به روي روابط دو كشور باز كند، مي‌تواند در جهت حل مشكلات افق‌هاي تازه‌اي به روي ايران باز كند.

وي با تاكيد بر اين‌كه " در شرايط فعلي در درجه اول حفظ منافع ملي و استقلال كشور مهم است" گفت: فكر مي‌كنم برخي مسايلي كه در عرصه‌ سياست خارجي با آن روبه رو هستيم، خطر سنگيني است و بايد در درجه اول در جهت رفع اين خطر و تهديدات خارجي عمل كرد.

وي در عين حال با بيان اين‌كه " نمي‌شود ارتباطي بين اين مذاكره با مسايل داخلي پيدا كرد" گفت: الزاما گواه اين نيست كه اين مواضع بتواند شرايط داخلي ما را تغيير بدهد. ولي با توجه به تجربه‌ها و بحث جهاني شدن طبيعي است كه روند تحولات داخلي از عرصه‌ جهاني تاثير مي‌پذيرد.

مزروعي با بيان اين اعتقاد كه " بدون شك عدم رابطه كشور ما با آمريكا در روابط ما با كشورهاي همسايه و عربي تاثير گذاشته است" ادامه داد: مصر به عنوان مهمترين و تاثيرگذارترين كشور عربي بعد از عربستان در خاورميانه روابط خود با ساير كشورهاي منطقه از جمله ايران را در چارچوب منافع و رابطه با آمريكا تعريف مي‌كند. قطعا بهبود رابطه با آمريكا در برقراري رابطه با مصر تاثير دارد. در زمان‌هاي گذشته از جمله در زمان هاشمي و خاتمي كشور به اين نتيجه رسيده بود كه با مصر رابطه برقرار كند ولي اين رابطه بايد دو طرفه مي‌بود و مصري‌ها مانع شده و بهانه‌هايي براي عدم برقراري رابطه مي‌آوردند. مصر درخواست ايران مبني بر برقراري رابطه را هنوز نمي‌پذيرد.

اين عضو دفتر سياسي جبهه مشاركت ايران اسلامي در عين حال با بيان اين‌كه " فضاي سياسي كشور به سوي باز شدن پيش مي‌رود" گفت: اگر فضاي سياسي بسته شود اين در بروز مطالبات اقتصادي متمركز شده و اعتراضات صنفي گسترش پيدا مي‌كند كه لازمه‌ كنترل اين شرايط باز كردن ساير فضاهاي اجتماعي و سياسي است تا آن حرارت اقتصادي كاهش يابد.

وي ضمن تصريح بر اين‌كه " بحث مذاكره و برقراري رابطه با آمريكا در سال‌هاي گذشته نيز مطرح بود" گفت: در مورد اين بحث دو نگرش وجود داشت؛ اصلاح‌طلبان با توجه به منافع ملي و پايان جنگ سرد و تحولات دنيا بعد از فروپاشي اتحاد جماهير شوروي خواهان تحليل جديدي از آرايش جهان بودند و در مقابل محافظه‌ كاران بحث مذاكره گرگ و ميش معنايي ندارد را مطرح مي‌كردند و اين كه اگر آمريكا شرايط برابر و بدون شرط را پذيرفت ما مذاكره مي‌كنيم. بخشي از مخالفت اصولگرايان با برقراري رابطه با آمريكا ايدئولوژيك بود.

وي در ادامه با تاكيد بر اين‌كه "هر دو جريان اصلي كشور بايد نگران اين مذاكرات باشند" گفت: ما قبلا كه اين بحث‌ها را مطرح مي‌كرديم، مي‌گفتيم كه بايد مذاكرات شفاف و در منظر همه‌ شهروندان باشد، الان هم ما نگران محتواي مذاكرات هستيم ولي اصل پذيرش مذاكره را كار مثبت مي‌دانيم. وقتي كه ما دمكراسي را به عنوان يك روش مي‌پذيريم تنوع، تكثر و جناح‌ها جزو آن بشمار مي‌رود و وجود نگاه‌هاي مختلف در عرصه‌هاي داخلي و خارجي طبيعي است، اما در هر برهه از زمان به عنوان خط و مشي سياسي داخلي و خارج آن‌چه كه اتفاق مي‌افتد را دولت حاكم پيگيري مي‌كند كه الان در آمريكا هم بين دو حزب جمهوري خواه و دموكرات در خصوص ايران و عراق اختلاف نظر وجود دارد. ولي آن‌چه مبناي عمل دولت آمريكاست تصميم قوه مجريه و دولت است كه عين آن در ايران نيز وجود دارد و راجع به پرونده‌ هسته‌يي و سياست خارجي اختلاف نظر وجود دارد. ولي آن‌چه كه مبناي عمل است سياستي است كه دولت دارد و عمل مي‌كند.

مزروعي معتقد است: مردم نيز با توجه به پيامدهاي اين سياست‌ها نسبت به جناح حاكم به يك داوري رسيده و تصميم مي‌گيرند در انتخابات بعدي به چه جناحي راي دهند.

وي در پاسخ به سوالي مبني بر اين‌كه شرايط مذاكره با آمريكا برابر است يا نه؟ گفت: روابط متقابل در جهان بين كشورها بر اساس منافع متقابل تعريف شده است. بنابراين در رابطه‌ ايران و آمريكا بايد منافع دو جانبه باشد و هر دو طرف احساس كنند كه سود مي‌برند. طبيعي است كه مذاكره ظرايفي دارد و به شرايط و تيم مذاكره كننده و موضوع مذاكره بستگي دارد ولي قطعا روابط با ديگر كشورها بر پايه داد و ستد به گونه‌اي كه در پايان دو طرف احساس منفعت كنند، خوب است.

وي درباره ادامه مذاكرات ايران و آمريكا گفت: اگر در اين مذاكره دو طرف احساس سود كردند و نتيجه بازي برد برد باشد طبيعي است كه اين مذاكرات ادامه مي‌يابد، ولي اگر دو طرف احساس كردند كه سودي از اين مذاكرات حاصل نمي‌شود مذاكرات را ادامه نمي‌دهند ولي الان نمي‌توان پيش‌بيني كرد. فكر مي‌كنم اگر حاصل مذاكرات اين باشد كه دو طرف از ديوار بي‌اعتمادي كه از سه دهه‌ي گذشته روز به روز بلند مي‌گردد، بكاهند و حسن ظن در دو طرف ديده شود، طبيعي است كه اين براي گام‌هاي بعدي مي‌تواند موثر باشد.   نظرات

سهند صادق :

تضاد اصلی مابین آزادی کشان و غاصبان حق حاکمیت مردم در یک طرف و در طرف دیگر مردم ایران و آزادی خواهان است. این بینش و تحلیل است که مرز تاًمین کننده گان منافع ملی ایران و منافع استعمار و بیگانگان را تعین تکلیف و تحت الشعاع قرار داده و... هواداران آنرا از هر طیف و مسلکی زیر پردهً مبارزه با سرمایه داری و شیطان بزرگ و ضد استکباری و ضد آمپریالیستی را بی معنی و بی محتوا و افشا کرده و مسیر مبارزه را به سمت سرنگونی دشمن اصلی خود ... سازمان میدهد. پس بنابراین مرز بندی سرنوشت ساز سیاسی و اجتماعی و اقتصادی را معتقدین به دیکتاتوری ( ...) مانع اصلی صلح و پیشرفت ، و دمکراسی ( حق حاکمیت مردم) تعیین و رقم می زنند . زیرا در نهایت تاًمین منافع ملی و پیشرفتهای اقتصادی مردم ایران از آزادی و از به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت سیاسی آزاد خلقها می گذرد که نظام... با سلب آزادیهای سیاسی اجتماعی، مانع آن بوده و میباشد. به عبارتی دیگر تجربهً کشورهای دمکراتیک ثابت میکند استقرار دمکراسی، حق فعالیتهای سیاسی آزاد و آگاهی توده ها و نیل به ثبات سیاسی را تضمین و استفاده از امکانات ملی در راه رشد و پیشرفتهای اقتصادی و رفع تضادهای طبقاتی و بر قراری عدالت اجتماعی را متناسب با میزان رشد و آگاهی سیاسی و اقتصادی خلقها باز و امکانپذیر ساخته و دست انحصار طلبان و غاصبان حق حاکمیت مردم را بسته و شانس و فرصت و دست غارتگران استعماری را کوتاه میکند. راهی که مصدق کبیر 60 سال پیش و امروز آزادیخواهان برای پای گذاری آن رنجها و تهمت ها کشیده و می کشند.

مزروعی : باسلام ، من نمی دانم چرا شما که ظاهرا هیچ وجه مشترک فکری با من ندارید(ومرا بجای دیگران اشتباه گرفته اید!) چگونه بصورت ان لاین مطالب بنده را تعقیب وارائه نظر می کنید؟ به همین دلیل منهم ناچار شدم تا آنجا که می توانستم پیام شما را بهداشتی وقابل انتشار نمایم تا این لطف شما را جبران کرده باشم ضمن آنکه من کاملا با قسمت آخر مطلب شما موافقت دارم اما در مورد خق حاکمیت مردم سئوالم این است که جگونه می خواهید آنرا عملیا تی کنید؟ وآیا راهی جز انتخابات می شناسید؟ واین آزادیخواهانی که شما از آنها دم می زنید کجا هستند وچه می کنند؟ و...

 

فاطمه رحیمی :

اصلا مسائلى كه كشورمون با ان روبرو شدند را نمی تونم باور كنم. دلم ديگه نمياد حتا قبول كنم روزگار به چه جائي كشيده. چند روز پيش تو يك سايتى يك عكس ديدم كه اشك به چشمهام اورد...عكسى از يك پوستر اطلاعاتى بود كه نسب بر ديواره يك مغازه و بر ان با خطى غمناك نوشته بود: "كليه براى فروش" يعنى وضع ما ايرانى ها به اينجا رسيده كه براى يك تيكه نون بايد كليمون رو بفروشيم؟ پس اين دولت كجاست؟ چرا فكرى به حال اين ملت باوفاشون نميكنند؟
همه افتادن به دنبال انرژى هسته اى...باشه قبول دارم حق ماست ولى به چه قيمتى؟ غرورمون كه از بين رفت، اقتصادى نمونده كه از وضعش بگيم، همه دنيا هم كه به ما شك كردن، كليه هم كه فروشى شد...ديگه چى؟ ايران در ميان كشورهاى خاور ميانه يك وقتى به عنوان يك كشور تحصيل كرده و متمدن شناخته بود حالا چى؟ تو ادوار نيوز يك مقاله
جالبى ديدم "همايش بررسى پرونده هسته اي ايران روز سه شنبه در تالار شيخ مرطضى انصارى دانشكده حقوق دانشگاه تهران برگزار شد" و ليكش رو اخر اين نوشته زدم...بعد از خواندنش خجالت كشيدم...انرژى هسته اي...ولى به چه قيمتى؟ ايا هيچ كس نگران اينده نيست؟ http://www.advarnews.us/politic/4730.aspx

 

سهند صادق :

آقای مزروعی : نظرات من صرفاً به خاطر اطلاع رسانی و افشای ماهیت قرون وسطائی و دروغین ...و در وهلهً بعد و صله پینه های آن بنام اصلاح طلبان قلابی ... است. بنابر این شما مجبور نیستید به خودتان زحمت داده و آسمان و ریسمان را بهم بافته و بعنوان جواب به خورد مردم بدهید، زیرا جوابهای شما صرفاً برای خوشرقصی به ... برای کسب قدرت سیاسی می باشد و به همین دلیل در جوابهای شما هیچ گونه صداقتی برای اصلاح امورات ملی نمی بینم لذا جوابهای شما حتی کودکی را نیز قانع نمی کند. قبلاً به اطلاع رساندم که ... حق حاکمیت مردم تنها مانع اصلی استقرار آزادی و حاکمیت مردم(دمکراسی) در ایران است، زیرا پیشرفتهای سیاسی و اقتصادی از دخالت مستقیم مردم در سرنوشت سیاسی ، اجتماعی ... و بدان جهت بایستی در کلیتش سرنگون گردد تا مردم ایران به خواسته های برحق آزادیهای سیاسی و حقوق بشر وعدالت رسیده و ثبات و تعادل سیاسی برقرار و اگیزه های ملی و سازندگی ، شکوفا گردیده تا مردم بتواند اقتصاد متکی به خود را بوجود آورده و راه رشد را با پویائی دنبال کند.

مزروعی : باسلام ، آقای سهند صادق! بازهم به احترام نظر شما را بهداشتی وانتشار دادم . متاسفانه شما بجای گفتگو وپاسخ به اتهام زنی و...ادامه می دهید واز آنجا که از نظرشما من محکوم ومطرودو...هستم پس دیگر جایی برای ادامه گفتگو بین من وشما باقی نمی ماند وکماکان شما می توانید به راه خود بروید وافشاگری و...کنید وبنده هم کار خود را خواهم کرد ولابد این را قبول دارید که دراین میان شهروندان صاحب عقل وشعور وقوه داوری هستند! بنایراین ازاین پس این گفتگو را خاتمه یافته تلقی و دیگر نظات شما را پاسخ وانتشار نخواهم داد وشما براحتی می توانید همچون من در وبلاگ خودتان به انتشار نظرات وافشاگری تان علیه نظام و امثال بنده ادامه دهید ومطمئن باشید هر سرنوشتی را مردم برای اعمال حاکمیت و... پذیرفتند بنده همراه وهمگام با آنان خواهم بود.

 

ا-آزاده :

آقای مزروعی کسی که اعتقاد به گفتگو و تبادل نظر و آزادی بیان وقلم واندیشه... داشته باشد که دیگر نظرات مخالفین سیاسی را سانسور و یا حذف نمی کند! پس بنابراین شما دروغ میگوئید و وخودتان با انحصار طلبی راه مذاکره و تبادل نظر را مانند رهبر... سد کرده و جامعه را به بن بست میرسانید. پس بمانید تا وقتی که بمبهای بیگانگان بر سرتان بارید، شاید بیدار شوید ولی آنوقت خیلی دیر خواهد شد.

مزروعی : با سلام ، خوبی دنیای اینترنت همین است که هر آدمی بدون هرگونه مسئولیت پذیری می تواند هرچه می خواهد بنام آزادی وآزادی خواهی بگوید ودیگران را متهم به دروغ گفتن و...کند! اصل اول در آزادی وآزادی خواهی پذیرش مسئولیت است واینکه فرد با اسم ورسم مسئولست کفته ها ومدعاهای خود را بپذیرد ونه اینکه ذیل اسم ناشناخته" ا-آزاده" هر چه می خواهد بنویسد وانتظار داشته باشد دیگران با انتشار این نظرات به گونه ای مسئولیت آنرا بپذیرند.اصل دیگر آزادی این است که همه حق انتشار نظراتشان را بنام خودشان داشته باشند والحمدلله در دنیای اینترنت این حق برای همه وجود دارد وهیچکس هم نمی تواند حرف دیگران را سانسور کرده ویا جلوی انتشارش را بگیرد واگر حکومت یا نهادی هم با فیلترینگ یا هر اقدام دیگری بخواهد جلوی اینکار را بگیرد از نظر بنده محکوم است. اصل دیگر آزادی این است که گفتگو با اتهام وتهمت زنی و... آلوده نشود ودر همین نظر شما این اصل رعایت نشده است .شما وقتی مرا به دروغ گفتن وانحصار طلب بودن و...متهم می کنید دیگر چه جای کفتگو می ماند؟ والبته من از قبل متذکر شده بودم که در انتشار نظرات حتما اعمال نظر می کنم وآن بخش هایی را که به دیگران مربوط می شود یا در برگیرنده توهین واهانت و... است حذف وسانسور می کنم وبه واقع اگر شما خواهان انتشار کامل نظراتتان در وب سایت من هستید واصرار بر این کار دارید وآنرا نشانه آزادی و...می دانید اشکالی ندارد شما با اسم ورسم وآدرس حقیقی کاملتان آنرا بفرستید تا من انتشاردهم وضمنا معلوم شود شما هم چقدر طرفدار واقعی آزادی هستید وحاضرید برایش هزینه بپردازید. اما کلام آخر اینکه معلوم می شود شما در ایران زندگی نمی کنید که اینگونه از باریدن بمبهای بیگانگان بر سر امثال بنده خبر می دهید و البته به نظر می رسد در مورد دیگر شهروندان ایرانی نیز همین نظر را دارید چرا که بمب افکن ها که در موقع عمل که نمی توانند مرا از دیگران جدا وبمب باران کنند! واقعا که شما ایرانی بودن خود را هم زیر سئوال برده اید وبنظر می رسد آزادی خواهی شما هم از سر سیری است مگرنه اینگونه برای بمباران ایران روز شماری نمی کردید.

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007