« سال نو و آینده ایران | صفحه اول | پاسخ به یک نظر دیگر »

8 فروردین 86

پاسخ به یک نظر

دوست عزیز در نوشته خود از "نجیب ترین" قشر اجتماعی صحبت به میان آوردید و دل سوزانیدید!! و اشک تمساح ریختانیدید.!!
اما میدانید چه من و چه تمام فرهنگیان چه زمانی از شمااصلاح طلبان آبکی ناامید شدیم؟زمانی که خود جنابعالی در جواب اعتراضات مشابه معلمان دلیل آورده بودید که " دولت خاتمی با شعار های سیاسی و... بر روی کار آمده نه وعده های اقتصادی" تفسیر این حرف در آن شرایط و پیغامی که به ما دادید را به خودتان واگذار می کنم... زمانی که جناب کروبی که اکنون در روزنامه اش خواب شب را بر خود به خاطرشرایط ما معلمها حرام کرده و شب وروزاز اندوه زانوی غم در بغل گرفته در زمان ریاست بر مجلس تجمع معلمان را" توطئه جناح راست و همرده اظهارات جزایری برای کاستن از محبوبیت!!! خود دانسته بود." زمانی که مجید انصاری درگفتگویی با نماینده معلمان دلیل می آورد که: " اگر حقوق شما افزایش یابد کرایه تاکسی ها 500 تومان می شود پس بی فایده خواهد بود"و... درست است که معلمان دل خوشی از وعده های بی سرانجام این دولت و مجلس ندارند اما اگر بازهم همچنان شیفته خدمتید!!!!!!!!! نه تشنه ... لطفا کمی فقط کمی هم شرم از گذشته خود داشته باشید. آقای اصلاحات و گفتمان و آزادی اندیشه و .....!! لطفا این نظر را هم بگذارید و تشخیص توهین یا درستی را بر عهده خواننده و بیننده شرایط آن زمان بگذاری.

مزروعی : باسلام وتبریک سال نووآروزی سلامتی وتندرستی برای شما، خوبی دنیای اینترنت این است که آدم نمی داند طرف مقابلش کیست؟ وچه هویتی دارد؟ و...با اینکه من نمی دانم واقعا شما معلم هستید یانه؟که اینگونه دل برای آنها می سوزانید واززبان آنها به من ودیگران اینگونه می تازید (با اینکه به هرحال هیچگونه نمایندگی از سوی آنها ندارید) اما همانگونه که می بینید نظرشما رانتشارداده (حتی اگرتوصیه نمی کردید هرچند ادبیاتش متناسب شان یک معلم نیست) وقضاوت را به عهده خوانندگان می گذارم با این تذکر که اگر شما لطف فرموده ومستند گفته هایی را که به من وآقایان کروبی وانصاری نسبت داده اید اعلام دارید ممنون خواهم شد درغیر این صورت برمدعای شما اعتباری نیست و حداقل من بیاد نمی آورم که در جواب اعتراضات معلمان چنین پاسخی داده باشم هرچند محتوای جمله ای که به من نسبت داده اید درست است وآنرا تایید می کنم وآقای خاتمی با تکیه بر شعارهای سیاسی وفرهنگی ونه اقتصادی وارد انتخابات ریاست جمهوری وبرگزیده شد اما در عین حال دولت آقای خاتمی تمام توش وتوان خود را برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور بکاربست وهمراه با اصلاح طلبان در مجلس ششم تا آنجا که امکان داشت برای بهبود حقوق فرهنگیان عمل کرد اگر چه قطعا این اقدامات پاسخگوی نیازهای آنان نبوده است.بررسی آماری این موضوع را به فرصت دیگری وامی گذارم امااگر شما معلم هستید می توانید با رجوع به میزان دریافتی تان درابتدا وانتهای دولت خاتمی بخوبی دریابید که دولت خاتمی دریافتی معلمان را هرساله بیش از نرخ تورم افزایش داد به گونه ای که در پایان دولتش حداقل 50 درصد بر میزان قدرت خرید معلمان نسبت به آغاز کار دولتش افزوده شد والبته در سایه شعارهای سیاسی دولت خاتمی معلمان توانستند برای اولین بار پس از انقلاب نسبت به وضعیت خود اعتراض وتظاهرات کنند وجلوی مجلس ششم جمع شوند وحتی اگر امروز هم می توانند اینکاررا انجام دهند درسایه همان فضایی است که دولت ومجلس اصلاحات بوجود آورده است وشما براحتی می توانید نحوه مواجهه دولت خاتمی ومجلس ششم با این اعتراضات وتجمع ها رابا دولت احمدی نژاد ومجلس هفتم مقایسه کنیدبا این تفاوت که این دولت ومجلس با شعارهای ووعده های فراوان کاملا اقتصادی ومعیشتی روی کارآمده اند وقراربوده مملکت را آباد ونفت را به سفره های مردم ببرند و...برادر عزیز! امثال من اگرتشنه قدرت باشند با این حسن نظر شما نهادیهایی مثل شورای نگهبان و...هستند که با رد صلاحیت وچسباندن انگ های عجیب وغریب تر از آنچه شما آورده اید مثل اشک تمساح و...جلوی قدرت طلبی ما را بگیرند وشما خیلی نگران به قدرن رسیدن دوباره امثال بنده نباشید واگر می توانید جلوی قدرت طلبی انهایی را بگیرید که از نردبان دین بالا می روند ووعده های فراوان می دهندو...درآخر اضافه کنم که من از گذشته خود شرم ندارم وبه آن افتخار می کنم هرچند ممکن است نتوانسته باشم انگونه که ازمن انتظار می رفته به مسئولیتی که توسط مردم به دوشم نهاده شده بود عمل کرده باشم ودر این باره قصور وتقصیر داشته باشم وپیش وجدان خود راضی ودر پیشگاه الهی شاکرم که به امانت مردم خیانت نکردم ودر حد توان ودانشم در جهت خدمت به مردم گام برداشتم. با همه این حرفها ازشما می پرسم اگر روزگاری دوباره این امکان فراهم آمد که من در انتخاباتی حاضر شوم ومردم هم به من رای دادند آیا شما آنرا می پذیرید؟ چگونه آنرا تفسیر می کنید؟ وآیا باز مرا تشنه قدرت می دانید؟ یا حاضرید از مدعاهای خود دست بردارید؟ویا...   نظرات

parham :

کسی امید به اصلاحات نداشته باشد
فاتحه به زودی خوانده می شه

مزروعي : با سلام وتبريك سال نو ، هرچند منظور شما را بخوبي در نيافتم امافكر مي كتم اميدبه اصلاحات را در هرشرايطي نبابد از دست داد چون نبايد تكيد به زندگي را از دست داد.

 

محمد ملامحمدي :

اينكه دولت و مجلس اصلاحات در راه اصلاح جامعه كوتاهي كردند كه جاي هيچ شكي نيست . امااصلاح طلبي تنها راه اداره اين كشور است . منتهي با اصلاح طلبان واقعي !
آقاي مزروعي ! تحصن مجلس ششم به دليل تاخير تعبير به خودخواهي سياسي شد . عدم همراهي با مطالبات صنفي دانشجويان و معلمان و كارگران و ... همگي ميزان همراهي جامعه رابا اصلاح طلبان كاهش داد .
علاوه بر داشتن برنامه براي رسيدن به قدرت بايد براي ماندن در قدرت هم برنامه مفصلي داشت و از روزمرگي ها دوري كرد .

مزروعی : باسلام، نمی دانم منظور شما از اصلاح طلبان واقعی کیست؟واینها کجا هستند؟ اما اگر اینها وجود خارجی دارند مطمئن باشید منهم یار وهمراه آنها خواهم بود.در مورد عملکرد گذشته اصلاح طلبان در دولت ومجلس هم الحمدلله به قدر کافی بحث ونقد شده است اما بنظرم بهتر آن است که همه ما نگاه به آینده داشته باشیم وبدانیم اگرگذشته چراغ راه آینده نباشد همه این بحث ونقد ها به پشیزی نمی ارزد وجز وقت تلف کردن وحسرت خوردن بر گذشته وبعضا خود را تسکین دادن واز مسئولیت فرارکردن نخواهد بود. درمورد برنامه داشتن هم کاملا با شما موافق هستم وامیدوارم اصلاح طلبان واقعی به این موضوع نوجه لازم را مبذول دارند.

 

meysam seadat :

salam
parsal mail tabrik sal jadid az shoma dartaft kardam
emsal nafrestadid
beharhal sle no shoma va agha hanif ke mesle shoma amal kard kheyli mobarak bashe

مزروعی : باسلام وتبریک سال نو به شما،سالی سرشار از موفقیت وبهروزی برای شما آرزودارم.

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007