« پرونده ملي! و يك بام و دو هواي هسته‌اي !! | صفحه اول | ضرورت كار صنفي »

17 مهر 84

سه پاسخ به نظرات

با سلام
آقاي مزروعي اميدوارم كه خوب باشيد و سلامت
با خواندن مطالب شما و امثال شما انسان تعريف دقيقي از انسانهاي پررو و نامرد را ميتواند بيابد واقعا شما ديگر با چه روئي مطلب مينويسيد 8 سال بس نبود براي فريب مردم 8 سال منافع ملي را غارت كرديد 8 سال ناموس مردم را در بازارهاي دوبي به حراج گذاشتيد 8 سال مردم فقير و محروم را خون دل داديد 8 سال دروغ گفتيد 8سال صداقت مردم را ناديده گرفتيد 8 سال وعده داديد و عمل نكرديد 8 سال توهين كرديد و تحمل شديد 8 سال با آبروي ملت ايران بازي كرديد 8 سال غفلت كرديد و حال نتيجه 8 سال مديريت شما همين مصائب و گرفتاريهائيست كه دولت احمدي نژاد با آن روبروست خجالت بكشيد شما با چه روئي ميتوانيد با مردم حرف بزنيد با چه روئي ميتوانيد بحث منافع ملي را پيش بكشيد بقول آقاي عباسي نتيجه گفتگوي تمدنهاي شما شما اشغال افغانستان و عراق بود خدا بخير كرد اگر مديريت شما ادامه ميافت الان در كنار هر ميدان اصلي شهر بايد شاهد حضور نظامي هاي آمريكائي بوديم.آقاي مزروعي دروغ و فريب بس است لطفا به اتاق فكر رفته و در اولين اقدام در اين ماه عزيز توبه كنيد.

مزروعي: با سلام بر شما برادر ارزشي و اصولگرا
درجواب:
1- اين اتهامات در 8 سال گذشته مرتب از سوي دوستان بسيار اصولگرا و ارزشي بر سر ما آوار شده است آيا فکر نمي‌کنيد ديگر بس باشد؟ هدف از اينکار حذف اصلاح‌طلبان و بدست‌گيري همه قدرت وحاکميت توسط اصولگرايان بود که حال انجام شده است.
2- منتظريم ببينيم دولت مورد حمايت و تائيد شما براي حل مسائلي که برشمرده‌ايد و همچنين شعار و ادعاهايي که کرده است چه مي کند؟
3- ظاهرا لفظ «مردم» که واژه‌اي سيال و غير قابل اندازه‌گيري است را به نفع خودتان مصادره به مطلوب کرده‌ايد مطمئن باشيد اگر جريان آزاد اخبار و اطلاعات درجامعه ساري وجاري باشد «مردم» فريب نمي‌خورند چرا که تک تک آنان ناظر اعمال من و شما و همه بازيگران صحنه سياست ايران و به ويژه دولتمردان حاکمند. آيا باز هم جاي نگراني براي طرح نظرات امثال
بنده باقي مي‌ماند؟ بخصوص که حال همه قدرت وحکومت دست دوستان شماست؟
4- خداوند در قرآن مي‌فرمايد:«باموعظه وحکمت حسنه ديگران را به راه خدايتان دعوت کنيد و با بهترين شيوه‌ها با آنها مجادله نمائيد» برادر عزيز و ارزشي آيا به کاربردن کلمات «انسان‌هاي پر رو و نامرد» درشان شماست؟ اگر حرفها و مدعاهاي شما درست است چه نيازي به کاربرد اين الفاظ است؟ آيا بهتر نيست ديگران خود در اين‌باره داوري بکنند؟
5- چرخ روزگاربازي‌هاي بسياردر آستين دارد. در قضاوت و داوري عجله نکنيد و مواظب باشيد آخرتتان را به دنياي ديگران نفروشيد و اميدوارم در روز حساب پاسخگوي آنچه مدعا کرده‌ايدباشيد. والسلام

***

حاج آقا باز گز نکرده پاره کردي. اين همه آمار و ارقام و مبلغ و داستان کودتا و استعمار صغرا کبرا را رديف کردي ولي يه سوال ساده رو جواب ندادي. چي شد که در سالهاي درايت اقتصادي شما باوجود اينکه درآمد نفتي جمهوري اسلامي در طول بيست سال اول تاسسيسش بيش از کل درامد نفتي ايران از روزي که اولين قطره نفت صادر شد بود ولي درامد سرانه ايرانيان به فقط يک چهارم سال 1357 رسيد؟

مزروعي: عزيز گرامي ظاهرا شما آمار سرخود هستيد چون بنده اين آمار و ادعاي شما را تاکنون جايي نديده‌ام. به اطلاع شما مي‌رسانم هر دو مدعاي شما نادرست است:
1- درآمد نفت ايران درطول بيست سال اول تاسيس جمهوري اسلامي حدود 294 ميليارد دلار مي‌شود(به نرخ جاري و رسمي) که قطعا کمتر از آنچه است که شما ادعا کرده‌ايد و اگر به نرخ ثابت محاسبه کنيم خيلي کمتر مي شود. فقط درآمد رژيم شاه در هفت سال آخر حدود 100 ميليارد دلار بود.
2- طبق آمار معتبر داخلي و موسسات اقتصادي بين المللي درآمد سرانه ايران در سال 1356 بالغ بر2060 و در سال 1383 برابر2300 دلار بوده است. ملاحظه مي‌کنيد که يک چهارم نيست با اين توجه که جمعيت کشورنسبت به سال 56 دو برابر شده است.
3- البته درنيافتم «چي شد که در سالهاي درايت اقتصادي شما...» خطاب به کيست؟ اما اگر منظور دوره دولت آقاي خاتمي و اصلاحات است خوشبختانه قابل دفاع است چرا که درآمد سرانه طي اين دوره از 1800 دلار در سال 1376 به 2300 دلار در سال 1383 رسيد.
4- در عين حال من نيز بر اين نظرم که عملکرد اقتصادي جمهوري اسلامي ضعيف و پاسخگوي نيازهاي رو به رشد جامعه و توسعه کشور نبوده است اما در هر حال اگر بحثي مي‌شود بايد متکي بر اعداد و ارقام واقعي و روشي علمي و منصفانه باشد.

***

حاج آقا:
"نزديك به دو درصد از جمعيت ايران با روزي كمتر از يك دلار زندگي مي كنند: گزارش بانك جهاني
بانك جهاني اعلام كرد كمتر از دو درصد از جمعيت ايران با روزي كمتر از يك دلار و 7.3 درصد نيز با روزي كمتر از دو دلار زندگي مي كنند. . بنا بر اعلام بانك جهاني 72.3 درصد از مردم موريتاني با درآمد كمتر از يك دلار در روز زندگي مي كنند.
حاج آقا با سياستهاي ناب اقتصادي اسلامي و کمک به مستضعفان جهاني اگر موريتاني را به ايران نرسانديد ايران را به موريتاني رسانديد.

مزروعي: هر چند ظاهرا گفتگو و تبادل نظر با شما فائده‌اي ندارد و معلوم نيست بر پايه چه قائده و معياري مي‌شود با شما بحث کرد اما در همين مثالتان سخت به خطا رفته‌ايد. اگر شما گزارش بانک جهاني را قبول داريد همه جا بايدقبول داشته باشيد. درگزارش بانک جهاني2003راجع به اقتصاد ايران آمده است که فقر در ايران از40 درصدجمعيت در سالهاي قبل از انقلاب به 20 درصد در سال 1382 تقليل يافته است. البته آنچه شما نقل کرده‌ايد هم در اين گزارش آمده است و قطعا اين زيبنده نيست اما فاصله‌اش با موريتاني خيلي زياد است! و البته درعالم خيال و استدلال ظاهرا همه چيز را مي شود بهم ربط داد ولو آنکه هيچ ربطي بهم نداشته باشند. والسلام
 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007