« راهيافته‌گان و روزنامه‌نگاران | صفحه اول | گرفتاري‌هاي روزانه »

18 خرداد 84

سفرهاي انتخاباتي و درس‌هاي جديد

دوستان ما بر پايه تحليلي كه از شرايط محيطي و محاطي كشور داشتند وارد انتخابات رياست جمهوري شدند، و البته با آن كيفيتي كه همه مي‌دانند سرانجام با تاييد و حضور آقاي دكتر معين به عرصه رقابتها پاي نهادند. بنده كه از ابتداي ورود به بحث‌هاي انتخاباتي در روزهاي پايان هفته به شهرهاي مختلف براي سخنراني و ارتباط مستقيم با مخاطبان مي‌رفتم در روزهاي اخير ناچار از وقت گذاري بيشتر شده‌ام و چهار روز 12 الي 15 خرداد را بطور كامل در استان هرمزگان بودم.
اين سفرها و حضور در شهرهاي مختلف تجربيات بسيار گرانقدري را برايم بهمراه داشته است، و به ويژه سفر به شهرهاي استان هرمزگان خاطرات فراموش ناشدني در ذهن و دلم بر جاي گذاشته است، بگونه‌اي كه نمي‌توانم احساس خود را بيان كنم.
در هر كجا پا نهادم ياران همدلي را يافتم كه بدون هيچگونه چشم‌داشتي سر در گرو اصلاحات داشتند و تداوم آنرا در ياريگري و راي به دكتر معين مي‌دانستند، و عليرغم همه گلايه‌ها و دلخوري‌ كه نسبت به گذشته و دولت خاتمي داشتند چشم به آينده دوخته‌اند.
براي من خيلي جالب بود كه در حاجي‌آباد، بستك، بندرلنگه، گاوبندي، قشم، رودان و بندرعباس با افرادي برخورد كردم كه گويا سالهاست با هم همدل و همراهيم و در حرف و سخنانش گرمي بازار اصلاحات بيشتر از ما مي‌شد احساس كرد.
نمي‌دانم آناني كه دم از تحريم انتخابات مي‌زنند چقدر از نزديك با اين مردم ارتباط دارند و دمخورند. بنده ضمن احترام به موضع ايشان در اين سفرها اين‌را به خوبي دريافته‌ام كه هر چه ما از مركز و نخبگان و روشنفكران دور مي‌شويم تمايل اكثريت مردم به اصلاحات و پيگيري آن از طريق صندوقهاي راي و حضور در حاكميت است، چرا كه آنها بهبود امور خود را در گرو اصلاح نهادهاي حكومتي مي‌بينند.
آنها به خوبي دريافته‌اند كه از فرصت پيش آمده بايد براي «اصلاحات، گامي به پيش» استفاده كنند.

نظرات
همان قدر كه حاكمان و قدرت مندان اين حكومت از جامعه
بي خبر ند و از درون مردم هيچ نمي فهمند شما هم نمي دانيد و مانند آنان حرف مي زنيد .
مااعتقاد به تغيير و اصلاح ساختار غير دموكراتيك نظام را به صورت كم هزينه تر و ترجيحا مسالمت آميز را داريم
اگر ما نرويم راي بدهيم حداقل مشروعيت نظام خدشه دار خواهد شد واين سر آغازي بر فشارها و اهرم هايي براي دموكراسي خواهي خواهد بود اما ما از طرف آمريكا دموكراسي نمي خواهيم . ما دنبال يك اجماع بين المللي با نظارت سازمان ملل هستيم .
شما را نمي دانم ولي 98 درصد اصلاح طلبي در ايران ماندن بر سر قدرت است بيانات اخير محمدرضا خاتمي را كه خواندم دچار تهوغ شدم : رهبر بيايد رهبري اصلاحات را در دست بگيرد

ارسال شده توسط: وب نگار درJune 12, 2005 08:56 AM

http://parsvote.com
نظرسنجي مستقل اينترنتي

ارسال شده توسط: tanh درJune 11, 2005 10:23 PM

سلام

خوب و سلامت باشید. جناب علی خان این مردم از دولت خاتمی دلخور هستند ولی امید خود را از دست ندادند. این مردمی که می گویی و با انها دیدار داشتی طرفدار اصلاح هستند ولی باید آنهایی را هم دید که انتخابات را تحریم نکردند ولی رای هم نمی دهند و کاما منزوی شدند.

موفق باشید

ارسال شده توسط: ایران امروز درJune 10, 2005 11:49 AM

آیا با پیشنهاد تشکیل شورای رهبری موافق هستید ؟ بنظر شما چه کسانی برای عضویت در این شورا شایسته ترند؟پیش بسوی تشکیل شورای رهبری جنبش اصلاحات مردمی. پژواک خاموش

ارسال شده توسط: سید احمدرضا احمدپور درJune 10, 2005 05:16 AM

راستی پس واقعیت داشته که گفتنی از گوگوش تا سروش جز اصلاح طلبان هستند؟حتما دیدی خبرش رو؟

ارسال شده توسط: مریم درJune 8, 2005 02:16 PM
 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007