« حکم تبرئه ومتن دفاعیه ام در دادگاه | صفحه اول | و اینهم پاسخ به روزنامه همشهری »

7 مرداد 85

انتخابات انجمن

بر پايه اساسنامه انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران هرساله با تشكيل مجمع عمومي به عنوان عالي ترين ركن اين تشكل مدني و صنفي، ضمن ارائه گزارش عملكرد يكساله، انتخاب بازرسان و هر سه سال يكبار انتخاب اعضاي هيات مديره انجام مي‌گيرد. در واقع اعضاي انجمن با شركت فعال خود در مجمع عمومي و «انتخابات انجمن» سرنوشت و اداره اين نهاد را براي دوره يكساله و سه ساله به منتخبان خود مي‌سپارند و با دست خود مسئوليت مي‌آفرينند.

انجمن صنفي روزنامه نگاران ايران كه در دوره اصلاحات با گرفت در سايه درايت و مشاركت اعضا توانسته است دوران شكل گيري و كودكي خود را سپري كرده و به عنوان نهادي در حال رشد با استقبال روزنامه‌نگاران روبرو شود. دليل اين مدعا افزايش تدريجي اعضا و اقبال و انتظارات آنها از اين نهاد است. هرچند هنوز انجمن تا رسيدن به جايگاه مطلوب و جلب رضايت كامل اعضا فاصله بسيار دارد اما تلاش هيات مديره در اين دوره همواره بر اين بوده است كه در چارچوب نگرشي كاملا صنفي و در انطباق با اساسنامه انجمن و با توجه به امكانات و مقدورات و شرايط محيطي به پاسخگويي نيازهاي صنفي و حمايت هاي حقوقي و مادي اعضا بپردازد و تا حد امكان بستر مساعدي براي انجام فعاليت شغلي و حرفه‌اي آنها فراهم آورد، و البته در حد توان در اين باره از طريق خبرنامه وسايت انجمن به اعضا اطلاع رساني كند.

«انتخابات انجمن» نقطه تلاقي ارزيابي اعضا از عملكرد انجمن و نامزدهاي داوطلبي براي اداره انجمن در سه سال آينده است. حضور فعال و پرنشاط تك تك اعضاي انجمن چه به عنوان نامزد و چه بعنوان راي دهنده است كه مسير حركت اين نهاد را در پاسخگويي به نيازها و انتظارات اعضا تعيين مي‌كند. اگر دموكراسي را به عنوان يك شيوه عقلايي و كارآمد براي اداره جوامع بدانيم، تمرين دمكراسي در دل‌ نهادهاي مدني خود بهترين تجربه براي گذار به جامعه دموكراتيك و كارآمد است. حضور فعال و پرنشاط روزنامه نگاران در «انتخابات انجمن» تمرين دموكراسي اين قشر پيشتاز براي تحقق دموكراسي در عرصه‌اي فراختر است و يقينا ارائه الگويي درست از اين مقوله خود مي‌تواند بهترين شاهد براي مدعاي روزنامه نگاران در وفاداري به دموكراسي باشد. از اين رو انتظار مي‌رود همه روزنامه نگاران با هر گرايش و ديدگاهي نسبت به انجمن وارد عرصه «انتخابات انجمن» شوند و از اين فرصت براي كارآمدسازي هرچه بيشتر آن استفاده نمايند. در اين مسير اعضاي هيات مديره پيشاپيش آمادگي خود را براي شركت در هرگونه بحث و نقدي اعلام مي‌كنند، ضمن آنكه امكانات انجمن براي جريان دهي فعاليت‌هاي مرتبط با «انتخابات انجمن» فرصتي براي همه اعضاست، فرصتي كه مي‌توان از آن براي پايداري، قوام و كارآمدي اين نهاد مدني و صنفي استفاده كرد. فرصت خوبي است براي نقادان و همه اعضايي كه فكر مي‌كنند انجمن بيش از اين بايد كار كند و فرصتي براي همه آناني كه تاكنون از دور و نزديك با انجمن همكاري داشته و از آن رضايت نسبي دارند.

به همه اعضايي كه انگيزه كار صنفي و وقت دارند توصيه مي‌كنم حضور فعال داشته باشند و از همه اعضا تقاضا مي‌كنم با حضور فعال در مجمع عمومي وراي خود سرنوشت اين نهاد صنفي را به افرادي بسپارند كه به زعم آنان بيشترين خدمت را به اعضا خواهند كرد. 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007