« مبارزه با فساد | صفحه اول | پاسخ به 4 نظر »

26 تیر 85

خبر سازي دورغ با تيتر «بزرگترين سوءاستفاده مالي تاريخ بورس»

این روزها که جناح حاکم اقتدار گرا(ببخشید اصولگرا!) سرشار ازشوق پیروزی است وموفقیت های درخشانش در عر صه داخلی وخارجی فراغت بال زیادی را برای طرفدارن وهوادرانشان ایجاد کرده است برای تفریح وسرگرمی ،واز اینرو رو به خبرسازی دروغ در سایت های منتسب آورده اند و برای تکرار خبر (البته به منظور جا افتادن!) روزنامه های منتسب آنرا انتشار می دهند وصد البته اینگونه عمل کردن توسط اینان هرگز از مصادیق نشر اکاذیب و...نیست وهیچگونه پیگرد قضایی که ندارد بلکه جایزه هم دارد! آنچه در ادامه آمده جوابیه اینجانب به خبر ساخته سایت "نوسازی" است که روزنامه های "سیاست روز" و"کیهان"به مقتضای سیاست روز در مورد اصلاح طلبان به انتشار آن پرداخته اند واصل خبر را آورده ام تا دریابید چه دروغ های شاخ داری که در این کشور امام زمان می توان گفت واز خدا وامام زمان و...هم نترسید.

بسمه تعالی

مدير مسئول محترم روزنامه سياست روز
با سلام
هر چند شيوه رايج آن روزنامه شباهت تامه اي به روش برادر حاتم طايي در هتك حرمت به خانه كعبه براي مشهور شدن دارد و بنده به عنوان يك روزنامه‌نگار در نمي يابم كه تمسك به اين روش چه نسبتي با اخلاق حرفه اي و روزنامه‌نگاري دارد چه برسد به اخلاق و ارزشهاي ديني و اصولگرايي كه مدعي آنید! آنچه به عنوان تيتر يك روزنامه شنبه 24/4/85 آورده ايد: "بزرگترين سوء استفاده مالي تاريخ بورس " و محتوای خبر مربوطه به نقل از سایت نوسازی (به عنوان منبع و دم!) جز يك دروغ و تهمت وافترای بزرگ عنواني ديگر به آن نمي توان داد. نمي دانم مرزهاي ديني و اخلاقي و انصاف در اين كشور بدليل رقابت يا كينه هاي سياسي و جناحي تا كجا مي خواهد شكسته شود اما اينجانب به خبرسازان اطمينان مي دهم كه در دوران عضويتم در شوراي بورس و قبل و بعد از آن در هيچ يك از شركت هايي كه در اين خبر نام برده شده است سهامي نداشته و ندارم. خوشحال خواهم شد كه خبرسازان اسناد و آدرس سوء استفاده مالي منتسب به اينجانب را در اختيارم قرار دهند تا حداقل پس از اين دروغ و تهمت وافترای بزرگ از آن متنفع گردم. ظاهراً خبرسازان و منتشر كنندگان آنچنان از وجود امثال بنده و مشاركت وحشت دارند كه حتي منزوي و خانه نشين كردن ما آرامشان نمي گذارد و با درنورديدن همه مرزهاي ديني و اخلاقي و انصاف اينگونه دروغ سازي مي كنند. چون فعلاً عوامل خبرساز و منتشر كننده در سايه حاكميت يكدست مصونيت آهنين دارند، شكايت به دستگاه قضا و هيأت نظارت بر مطبوعات را بلاوجه مي دانم و شكايت به خدا مي برم كه در روز قيامت و جزا داد امثال بنده را از اين دروغ نويسان بگيرد.

رجبعلي مزروعي
عضو شوراي مركزي حزب مشاركت ايران اسلامی

بزرگترين سو استفادهْ مالي تاريخ بورس
نوسازي پرده از بزرگترين سو استفاده مالي تاريخ بورس كه برخي از عناصر مشاركت و كار گزاران در آن است داشتند، بر مي دارد.
ماجرا از اين قرار است كه :
خرداد ماه سال 82 دبير كل بورس تهران تغيير كرد وحسين عبده تبريزي اداره بازار سرمايه را بر عهده گرفت. او مدتي بعد تحت فشار رسانه ها مبني بر غيرقانوني بودن سهامداري توسط مسئولين بورس و خويشاوندان آنها، به اجبار سهام عمده خود را در شركت سرمايه گذاري ساختمان ايران (يكي از بزرگترين انبوه سازان مسكن در كشور ) و بانك اقتصاد نوين (اولين بانك خصوصي ايران ) به يك شخصيت حقوقي واگذار كرد.
عبده تبريزي، بعد از مدتي گفت، سهام خود را به شركتي به نام "استراتوس" واگذار كرده است. يك سال بعد يعني در تير ماه سال 83 طي شكايت تعدادي از سهامداران، حراست كل وزارت اقنصاد و دارايي، عبده تبريزي را در اين باره مورد بازجويي قرار داد. اما اين پرونده با اشاره صفائي فراهاني معاون كل وقت وزارت اقنصاد و دارايي مختومه شد.
گزارش هاي دريافتي نوسازي حاكي از آن است كه عبده تبريزي و برخي مقامات ديگر در يك جناح سياسي، خود سهامدار شركت "استراتوس" هستند. در واقع آنها بصورت صوري سهام خود را در جيبشان جابجا كرده بودند. بررسي هاي آماري نشان مي دهد، در دو سالي كه هدايت بازار سرمايه برعهده عبده تبريزي و عناصر مشاركتي خاص ( صفائي فراهاني، رجبعلي مزروعي و صفدر حسيني )در شوراي بورس بود ،ارزش سهام شركتهاي ساختمان سازي و بانكها به شدت در بازار سهام افزايش يافته است. فقط در يك مورد ارزش كل شركت سرمايه گذاري ساختمان ايران، يعني همان شركتي كه عبده تبريزي سهام آن را از اين جيب به آن جيب ريخته بود، از 17ميليارد تومان در سال 81 به 350 ميليارد تومان در سال 83 افزايش يافته است. به عبارت ديگر در مدت تصدي آنها در بازار سرمايه ارزش سهام متعلق به عبده تبريزي و عناصر مشاركتي همراه او به ناگاه تا 2000 درصد افزايش يافته است.
حال با محاسبه سهام شركتهاي زير مجموعه شركت ساختماني ايران و بانك اقتصاد نوين بايد به انتظار ارقامي نجومي نشست كه براي محاسبه‌ي صفرهاي اعداد آن با مشكل مواجه خواهيم شد.
اكنون درست يكسال پس از پايان دوره مديريت عبده تبريزي، صفدر حسيني، صفائي فراهاني و رجبعلي مزروعي بر بازارهاي سرمايه، اطلاعيه اي رسمي درسازمان بورس اوراق بهادار منتشر شده كه نشان مي دهد، آقايان صفائي فراهاني و تبريزي بعنوان سهامداران شركت استراتوس و با نمايندگي از اين شركت به عضويت هيئت مديره شركت ساختماني ايران درآمده اند. (اين خبر راچند روز سايتها و روزنامه ها نيز منتشر كرده اند) ظاهراً آقايان حالا كه آبها از آسياب افتاده است بار ديگر به فكر اموالي كه در سه سال گذشته اندوخته اند افتاده وبار ديگر راه شركت داري را درپيش گرفته اند.
برآوردهاي كارشناسان حاكيست رقم اين سوء استفاده بي سابقه از موقعيت در بورس تهران دست كم مي‌تواند تا حدود 500 ميليارد، برآورد شود.
نوسازي اميدوارست بزرگترين رسوايي و سوء استفاده تاريخ بورس، همچون واقعه‌ي " انرون" در امريكا، روزي فارغ از ملاحظات سياسي، مورد بررسي قرار گيرد.

اما نقل این خبر به روایت روزنامه "سياست روز" :

تيتر اصلي :كشف بزرگ‌ترين سواستفادهء مالي در بورس تهران

خرداد ماه سال 82 در پي تغيير دبير كل بورس تهران و انتخاب حسين .ع، او مدتي بعد تحت فشار رسانه‌ها به اجبار سهام عمدهء خود را در سرمايه‌گذاري ساختمان ايران (يكي از بزرگ‌ترين انبوه سازان مسكن در داخل كشور) و بانك اقتصاد نوين (اولين بانك خصوصي ايران) به يك شخصيت حقوقي واگذار كرد. حسين. ع، بعد از مدتي اظهار كرد كه سهام خود را به شركتي به نام «استراتوس» واگذار كرده است.يك سال بعد يعني در تير ماه 83 در پي شكايت تعدادي از سهام‌داران، حراست كل وزارت اقتصاد، حسين.ع، را در اين بار%   نظرات

:

آقای مزروعی سلام
صرفنظر از صحت خبر یا حتی اگر مبنا براین قرار دهیم که خبر کاملا صحیح باشد بنده به عنوان یک شهروند ایرانی در شرایطی که هر دو گرایش سیاسی عمده کشور ازفساد اقتصادی مصون نبوده نیستند و نخواهند بود فقط با این تفاوت که یکی همیشه مصون از چنگال عدالت و قانون و هرچه بخواهد از اقتصادی و غیر اقتصادی می تواند بکند و دیگری حتی اگر پاک ترین و سالم ترین جناح سیاسی دنیا باشد باز هم به خاطر غیر خودی بودن آماج حمله های وعاظ جمعه صدا و سیما مطبوعات حکومتی برادران انصار حزب ا... و... قرار دارد ترجیح می دهم گرایش چپ علی الخصوص مشارکت "غارت " کند چرا که حداقل این طیف فکری حتی اگر در طول هشت سال تسلط خود بر کشور هیچ فایده ای برای مملکت نداشته است باری به هر جهت نیز نبوده است و سابقه "قتل و جنایت" نیز در پرونده اصلاح طلبان دیده نمی شود چشم آقای احمدی نژاد روشن که بعد از گذشت حدود یک سال از اختلاس 500 ملیاردی هنوز برادران دولتیمان در جناح راست متوجه این موضوع نشده اند و مطبوعات حکومتی پیش قدم شده اند.البته حالا که برادران فرهنگی مان چنین کشف بزرگی کرده اند لذا سکوت سایر برادرانمان در قوه قضائیه جای سئوال دارد که عملا هیچ اقدامی برای دستگیری و ادب کردن این وطن فروشان انجام نمی دهد اینکه دولت و قوه قضائیه نسبت به بزرگترین سوء استفاده مالی تاریخ بورس کوچکترین واکنشی نشان نمی دهند بسیار شگفت انگیز است زیرا آنچه که تا دیروز گوش ملت را کر کرده بود شعار مبارزه با دانه درشت ها بود از آنجایی که برادرانمان چنان دانه درشتی را پیدا کرده اند که در تاریخ کشورمان نظیر ندارد از رئیس جمهور محبوب انتظار می رود در شرایط فعلی که سورژه مورد نظر ایشان پیدا شده بیشتر از این سکوت را جایز ندانند و اقدامی حداقل جهت دستگیری این آقایان انجام دهند چرا که غیر از این به منزله بازگشت دولت از یکی از شعارهای اصلی خویش و فریب ملت می باشد همچنین جای تبریک دارد برای آقایان که توانسته اند 500 میلیارد اختلاس کنند در شرایطی که هیچکدام از دستگاههای نظارتی و امنیتی کشور متوجه چنین مسئله ای نشده اند و تمایلی نیز نسبت به برخورد قانونی یا غیر قانونی با این آقایان ندارند شاید دستمزد افشای مسائل مربوط به سربازان امام زمان را دریافت کرده اندحلالشان باشد . ناشناس

مزروعی : همانگونکه در مطلب "مبارزه با فساد" (که قبل از افشای این خبر نوشته بودم) آورده ام حاصل این چنین خبر سازی های دروغی ،به ویژه در مورد دولتمردان وفعالان سیاسی ،جز انکه اجماع مرکبی در جامعه مبنی بر فساد همه دولتمردان وسیاسیون (که جامعه ما بشدت آمادگی پذیرش آنرا بدون هرگونه پرس وجویی دارد) دامن زند هیچ خاصیت دیگر ندارد وسرانجام آن نیز به ضررنظام ودولتمردان وسیاسیون سالم وبه نفع فاسدان وبهره گیران از مواهب حکومتی تما خواهد شد و کار به جایی می رسد که افرادبه اینجا برسند که توصیه به "غارت" آنهم به مشارکت کنند چون لااقل جنایت نمی کند! آیا انحطاط اخلاقی در جامعه از این بیشتر متصور است؟ وآیا افراد سالمی که در نظام ادازی واجرایی وقضایی و...در حال انجام وظیفه هستند با دیدن وشنیدن اینگونه خبرها آ نهم در مورد مقاماتی جون وزیز اقنصاد ودارایی ومعاونش ،دبیر کل بورس و...پیش خود نخواهند که چرا آنها سالم مانده اند؟ واگر مدعیان بخواهند برای آنها هم خبر وپرونده بسازند به همین آسانی می توانند پس چرا انها سالم بمانند وسوئ استفاده نکنند؟ و... عزیز گرامی همینکه شما به این نظر رسیده اید برای منتشرکنندگان این خبر وامثالش کفایت می کند .آنها بواقع با نشر اکاذیب در پی تشویش اذهان عمومی وگل آلود کردن آب سیاست برای گرفتن ماهیان بزرگ حکومت اند وظاهرا تاکنون در این امر موفق شده اند بگونه ای که جامعه امروز ما سالم بودن هیچ فرد یاگروه سیاسی را باور ندارد وطبیعی است که پست سر هیچ فرد یا گروهی هم برای مبارزه با فساد واصلاح وضع موجود جمع نخواهند شد وروزگار به کام فاسدان ادامه خواهدیافت و...

 

الیاس پهلوان :

سلام ، لطفا حداقل برای هوادارن جوابیه ای بدهید این روزها بد جوری دل آدم از یک تازیهای طرفداران دولت می گیرد.

مزروعی : بنده همین جوابیه را برای رسانه ها فرستاده ودوستان دیگر هم ایضا ،اما فکر نمی کنم در این فضای عدالتخواهی ومهرورزی وخدمت به بندگان خدا وتعالی کشور اقتدارگرایان وقت چندانی برای اینگونه جوابیه ها ورسیدگی به اصل موضوع داشته باشند چرا که آنان برای توجیه موفقیت های اقتصادی وسیاسی و..شان در پی حستجوی دستهای پشت پرده گرانی ها ومفاسد و...در خبر سازی اند و...وبعید ندانید که در روز های آینده یک بگیر بگیری را تحت عنوان مبارزه با فساد یا انقلاب مخملین یا...راه بیاندازند وتعداد زیادی از اصلاح طلبان را راهی زندان نمایند تا اقداماتشان عدالتخواهانه و...از گزند وآسیب دستهای پشت پرده مصون ومحفوظ بماند و...

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007