« چشم انداز آينده اقتصادي ايران | صفحه اول | قيمت نفت: نگراني‌ساز يا اميد آفرين؟ »

20 خرداد 85

پاسخ به نظرات

فاران: چرا شما فکر میکنید بقای جمهوری اسلامی اینقدر مهم است؟ مگر چه دستاوردی در این 27 سال داشته است که در خور تقدیر باشد؟
در زمینه اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی که جامعه در قهقراست. در این موارد آمار معتبر موجود است.(نگاهی به آمار گسترش فحشا، اعتیاد ، فقر و جرم و جنایت گویای همه چیز است)
از آزادی اجتماعی و سیاسی هم هیچی نگوییم سنگین تر است.
آیا تا وقتی در قانون اساسی (که سنگ آن را به سینه میزنید) رهبری و اقتدار بی حد و حصرش تصریح شده است چطور دیکتاتور پروری به نظرتان عجیب میرسد.

مزروعی : اصولا دنیا را نباید سیاه وسفید دید ! دربین این دورنگ طیفی از رنگها وجود دارد.از نظر من چمهوری اسلامی ایران مثل دیگر کشورهاست ونقاط قوت وضعف خود را دارد .دستاورد مهم آن استقلال است ودر مورد زمینه های اقتصادی ، سیاسی وفرهنگی هم جای بحث ونظر وجود دارد و اینگونه سیاه نیست که شما دیده اید. درمورد آزادی و دیکتاتوری و... هم اینگونه نیست که مسئله فقط به ساختار حقوقی (قانون اساسی ) بر گردد بلکه هم به ساختار حقوقی وهم حقیقی (افراد وجامعه ) برمی گردد وموضوع تغییر در این ساختارها برای دستیابی به آنچه شما مطلوب می پندارید به این آسانی ها که شما تصور می کنید نیست! دلیل روشن اینکه ایرانیان بیش از صد سال برای دستیابی به حاکمیت قانون ، دموکراسی ، آزادی و...در این سرزمین تلاش و مبارزه وجهادو...کرده اند وما به اینجا رسیده ایم وهنوز راه دشوار وطولانی در پیش داریم و من با تکیه بر تجربیات گذشته تاکید بر اصلاح تدریجی همین نظام ونه انقلابی دیگر دارم وفکر می کنم دیگر کشور هایی که از ما پیشی گرفته اند همین مسیر را پیموده اند وکافی سرگذشت کشورهای اروپایی را بخوانیم والبته هیچ کشوری را نمی توان یافت که در آن مسائل ومشکلات نباشد وحتی در مورد مواردی که شما مثال زده اید آنها نیز کم وبیش مشکل دارند وقطعا اگر در کشور ما موازین حقوق بشر ودموکراسی ارج نهاده شود با همت ومشارکت همگان می توان بر این مسائل ومشکلات غلبه کرد.

فاران: باید قربون صدقتون برن تا کامنت ها رو سانسور نکنی.
خوب کامنت رو کلا جعمش کنی سنگین تره والا!

مزروعی : نمی دانم دراین باره چه بنویسم ! جنابعالی می توانی نوع قربان وصدقه را هم امتحان کنی ولی بدلیل تعطیلات وسفر بنده دسترسی به کامپیوتر نداشتم تا سانسور بکنم یا نکنم . اما یک نکته را یاد اور می شوم وآن اینکه بنده طرفدار آزادی بیان هستم واین به معنای آنستکه هر شهروندی حق دارد نظرات خود را آزادانه وبدون هرگونه لکنت زبان بیان کند اما این بدان معنا نیست که فردی بخواهد نظرش را از طریق بنده (سایت) منعکس کند و این حق برای من محفوط است که در مورد آنچه در سایتم منتشر می شود تصمیم بگیرم و مسئولیت آنرا بپذیرم و فکر نمی کنم امثال شما در انتشار نظراتشان در اینترنت مشکلی داشته باشند که اینگونه بنده را تهدید کرده اید وتوصیه می کنم شما هم با اسم ورسم وشناسنامه به انتشار دیدگاهها ونظراتتان بپردازید ومسئولیت آنها را هم بپذیرید. درمورد گذاشتن کامنت نیز شما اختیار دارید بگذارید یا نگذارید ودرست به همین میزان بنده اختیار دارم پاسخ بدهم یا ندهم هر چند تا کنون به احترام افرادی که زحمت کشیده ونظرات خود را ارائه کرده اند پاسخ داده ام .   نظرات

مازیار گیلانی :

درود بر شما
دست آورد جمهوری اسلامی بسیار محترم است
ولی حیف که ما جوانان چشم بصیرت نداریم که این همه تلاش ها را و این همه غم خوردنها را و این اشغال زایی را و این عفت در جامعه را و این آزادی بیان را و.... ببینیم.
ما جوانان خیلی نمک کوریم.....

 

صابر صابری تروجنی :

آقای مزروعی عزیز سلام اول بگم کی هستم یکی از کسانی که اون شب قبل از انتخابات ریاست جمهوری تو مسجد امام حسین بهشهر به ما گفته بودن کنارت باشیم تا کسی آسیبی بهت نرسونه دلم واسه اون شب و اون شبای تبلیغات خیلی تنگ شده حداقل مملکت اینجوری خاک مرده روش پاشیده نشده بود حالا یارو را میفته تو استانا و پول تقسیم میکنه تو اداره فسقلی ما تا بودجه مصوب بشه و اعتبارش داده بشه حداقل چند ماهی طول میکشه آقا از تو جیبش مصوبات رنگ و وارنگ در میاره بخورد خلق اله میده واقعا بنظر شما ما کجا داریم میریم اصلا امیدی هست

مزروعی : با تقدیر وتشکر از شما دوست گرامی ، قطعا امید هست چرا که اگر این پست ومقامات ماندگار بود به دست اینان نمی رسید! من وشما بعنوان شهروند ایرانی مسئولیت و وظیفه داریم برای بهبود اوضاع و حاکمیت بر سرنوشت خودمان در هر شرایطی تلاش نمائیم و علیرغم همه مشکلات و سختی ها حتما تلاش ما نتیجه خواهد داد واز قدیم گفته اند پایان شب سیه سفید است .

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007