« کوه موش زائید | صفحه اول | نگاهی به بازار مسکن در ایران »

23 مرداد 93

اندر فضائل یکی از استیضاح کنندگان وزیر علوم

محمد مهدی زاهدی که به لطف تغییرات حادث سیاسی و حاکمیت یکدست اقتدارگران از استادی دانشگاه کرمان به وزارت علوم رسید، و پس از آن به سفارت ایران در مالزی، و در سایه انتخابات استصوابی به مجلس نهم راه یافت اینروزها به عنوان رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و یکی از استیضاح کنندگان فرجی دانا وزیر علوم سخت فعال است و البته دلیلش معلوم که فرزند ایشان با معدل 13 از مختصر رانت بورسیه تحصیلی برخوردار شده و با تثبیت فرجی دانا به عنوان وزیر احتمال می رود که فرزند ایشان از این بورس محروم شود! مطلبی که در ادامه آمده است را در سال 84 و پس از اینکه ایشان با معرفی احمدی نژاد و رای راهیافتگان مجلس هفتم به وزارت رسید دوباره بازنشر می دهم تا معلوم شود چه افرادی با چه سوابقی در دوران هشت ساله حاکمیت یکدست اقتدارگرایان بر اسب قدرت سوار شدند و هنوز در عرصه سیاست ایران یکه تازند!

درباره وزير علوم
از روزي كه آقاي زاهدي به عنوان وزير علوم معرفي شد تا امروز كه چندماهي است در مقام وزارت نشسته است بمناسبت‌هاي مختلف بر آن مي‌شدم تا درباره ايشان بنويسم اما برخود نهيب مي‌زدم كه چه لزومي دارد آنچه را درباره ايشان مي‌دانم انشاء كنم؟ ولي صحبت‌هاي اخير ايشان درباره علوم انساني، حوزه علميه قم و ديدار با آقاي مصباح برآنم داشت تا اين مطلب را بنويسم.
من سال 54 وارد دانشگاه اصفهان شدم و در رشته فيزيك مشغول به تحصيل، آقاي زاهدي نيز در همين سال وارد دانشگاه اصفهان شدند و در رشته رياضي دانشجو، بدليل دروس مشترك نزديك به دو سال با ايشان همكلاس بودم و البته از طريق دوستان مشترك نيز رابطه دوستي داشتيم.
از مشخصه ها و ويژگي‌هاي اصلي آقاي زاهدي در دروان تحصيل (54 الي 58) به زبان دانشجويي آن روز «خر خواني»‌ بود و به همين دليل هم معدلش در هر ترم حول و حوش 4 و شاگرد اول، همه دغدغه اش رقابت با چند نفر مثل خودش و ديگر هيچ! و البته مشخصه و ويژگي اصلي افرادي مثل من هم دردسر درست كردن براي خودشان بدليل فعاليت‌هاي سياسي و مبارزاتي و گذران دروس دانشگاهي در حد ضرورت.
بطور قطع و يقين مي‌توانم بگويم، و البته شاهد هم زياد دارم، و از آن جمله آقاي حسن نوعي اقدم راه‌يافته اردبيل به مجلس هفتم، كه آقاي زاهدي در همه دوران دانشجويي‌اش مطلقا به مسائل سياسي و مبارزاتي كاري نداشت و حتي شكل ظاهرش نيز مثل امروز نبود!
اينكه امروز ايشان اين چنين سوپر حزب‌الهي شده از معجزات انقلاب است، و ايضا كه امثال بنده در چنين شرايطي براي نمايندگي مجلس صلاحيت ندارد!
البته در دولت ارزشي و اصولگرا و امام زماني آقاي احمدي نژاد لابد معيارهاي خاصي وجود دارد كه ايشان وزير شده است!
اما حقير در كتم نمي‌رود آدمي كه خود در دوران دانشجويي‌اش جز به درس خواندن و نمره فكر نمي‌كرد و هيچگونه آشنايي نظري و عملي با مقولات سياسي و اجتماعي نداشت و حتي آقاي مصباح را نمي‌شناخت، حالا اينقدر تغيير وضعيت داده و دلسوز اسلام، علوم انساني، حوزه علميه و ... شده باشد، هرچند ايشان مي‌تواند رياضي‌دان و استاد خوبي باشد اما قطعا نمي‌تواند وزير علوم خوبي باشد و يقينا در آينده‌اي نه چندان دور آثار و پيامدهاي مخرب و هزينه‌زاي مديريت ايشان بر دانشگاههاووزارت علوم ظاهر خواهد شد
   ارسال نظر:

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007