« روزهای بهاری عملیات فتح المبین | صفحه اول | بازتولید استبداد »

5 فروردین 93

تقدیم به همسرم بمناسبت سالگرد ازدواجمان

پس از سی و پنج سال امسال برای بار سوم در غربت فرصت پیداکردم به سالگرد ازدواجمان فکر کنم و دراین باره بنویسم. البته هرچه فکر کردم چه مطلبی تازه ای بنویسم به ذهنم مطلب جدیدی نیامد گویا درغربت غرب حیات آدمی در شرایط ما یکنواخت شده است و درد غربت ذهن را می سوزاند! ازاینرو آنچه قبلاً به همین مناسبت نوشته ام کپی پیس کردم با اندکی ویرایش :
هنوز که از پس سالها به واقعه ازدواجم می نگرم فقط می توانم آنرا در قالب « تقدیر الهی » برای خودم تفسیر و تبیین کنم! اینکه یک دانشجوی یک لاقبای اصفهانی با یک دختر خرمشهری آنهم به لطف دوستان مشترک و در جریان مبارزه با رژیم پهلوی در مشهد آشنا شود و درست در روز ١٢ بهمن ماه سال ۵۷ که امام خمینی پس از سالها تبعید با استقبال میلیونی مردم پا به کشور نهاد به عقد یکدیگر درآیند در خرمشهر با مهریه یک جلد کلام الله مجید برای مکیه خانم عقیل زاده، و روزهای اول فروردین ماه سال ١۳۵٨ دست ایشان را با یک کیف دستی بگیرم و به خانه پدری ام درمارچین (آنوقت روستایی بود نزدیک اصفهان و حالا جزیی از آن) بیاورم بدون هرگونه جشن و مراسمی!

آن موقع من یک دانشجو سال آخر شته فیزیک دانشگاه اصفهان بودم و سری پر شور داشتم. زندگی مشترکمان را در یک اطاق خانه پدری شروع کردیم و دوستان برایمان لوازم ضروری زندگی را به عنوان هدیه آوردند و...ولی خداوند تفضل فراوان بما داشت و الحمدلله توانستیم فراز و نشیب های زندگی را با هم پشت سرگذاریم تا امروز که الحمدلله می توانیم امورات زندگی را درحد معمول بگذرانیم، و باید اعتراف کنم که اگر صبوری و فداکاری و گذشت همسرم نبود من هرگز نمی توانستم در اینجایی باشم که الان هستم! اینروزها که به گذشته بیشتر فکر و اندیشه می کنم و هراز گاه در خاطرات تلخ و شیرین زندگی ام غرق می شوم و از زمان، که به سرعت برق و باد سپری شده است، عبور می کنم بیش از پیش به صبوری و بردباری همسرم در پیمودن راه دشوار زندگی پی می برم و اینکه او چه بار سنگینی را برای گرم نگه داشتن خانه مشترکمان تحمل کرده است و حال هم درغربت همچون همه سال های گذشته مونس و غمخوارم شده است.
در همه سالهای پس از انقلاب من اسباب دردسر و دلهره همسرم بوده ام و می شود گفت زندگی اش آرامش نداشته است که شرح همه آنها در حوصله اینجا نیست. چه آن روزگاری که هراز گاه به جبهه می رفتم و انتظار بازگشت نبود، و چه در روزگار پس از انتخابات سال ٨٨ که خانواده ما درهم ریخت و... همسرم در همه حالات و درهرشرایطی با من همراهی و بدخلقی ها و سختی ها و کمبودها مرا تحمل کرده است و این نعمت بزرگی بوده است که خداوند بمن داده و تقدیر کرده است. یادآور شوم که آنقدر زندگی سیاسی و درگیری من در دوره نمایندگی مجلس ششم زندگی را برایشان تنگ و سخت کرده بود که وقتی شورای نگهبان نامزدی مرا برای نمایندگی در انتخابات مجلس هفتم رد صلاحیت کرد خوشحال و شاد شد آنگونه که بعدها که ناچار شد در دولت احمدی نژاد برای عضویت در هیات مدیره یک موسسه خیریه به وزارت کشور و مورد پرسش قرار گیرد در پاسخ به این سئوال که نظرش را راجع به ردصلاحیت من از طرف شورای نگهبان برای نمایندگی مجلس خفتم و هشتم چیست؟ پاسخ داده بود که من به آنها دعا می کنم که با رد صلاحیتش به زندگی ما آرامش بخشیدند! امیدوارم داستان این ماجرا را که حاکی از دشمنی کارگزاران دولت احمدی نژاد با نهادهای مدنی بود، دریک فرصتی از قول همسرم بنویسم تا معلوم شود که این دولت چه به سرکشور و نهادهای مدنی آورد.
پیشتر نوشتم مهریه همسرم برای زندگی مشترک یک جلد کلام الله مجید بود. در سال ١۳۶۷ که در پاکستان بودم قرآنی خاص را خریداری و به عنوان تادیه مهریه به همسرم دادم تا اگر مرگ مرا در ربود مدیون وی نباشم اما گفتم پیوندی که با قرآن بسته شده جز با مرگ نگسلد!
پ. ن : از آنجایی که هیچ عکسی از مراسم عقد و عروسی یا عکس مشترک از سالهای اولیه زندگی نداشتم سه سال پیش عکسی را گذاشتم از سفر معنوی حج در سال ١۳۶٤، که به عنوان ضمیمه مهریه عیال انجام شد، و توضیح دادم که همراه بودن دو فروند پسر شیطونم در آن حج هم آنها را سر براه نکرد! و یکی شان (حنیف ) جا پای پدر نهاد و راه بی عاقبت سیاست در پیش گرفت و آواره شد و پدر را بدنبال خود کشید! و دیگری ( حمزه ) بکلی از راه پدر بدر رفت و پا به عالم ورزش و زیبایی اندام نهاد و راه گِل زندگی را در پیش گرفت! دختر گلم ضحی اونموقع هنوز بدنیا نیامده بود و ازاینرو یک حج به او بدهکار هستم و اوامروز تنها مونس و غمخوارماست دراین دردغربت، دردی که تا آدم بدان مبتلا نشود همچون همه دردها معنای آنرا درنمی یابد!
و چون برخی دوستان درعالم مجازی به عکس دو سال پیش ایراد گرفته بودند که آنرا باید با چشم مسلح ببینند سال گذشته برای آنکه کار این دوستان را آسان و نیازشان به میکروسکوپ را رفع کرده باشم با عیال عکسی درکنار سفره هفت سین سال نو گذاشته بودم که هم بروز باشد و هم قابل دیدن بدون چشم مسلح! برای امسال هم عکس مشترک با نوه دوم عزیزمان را می گذارم برای جاری بودن جریان زندگی در افق زمان را.
دعا می کنم که خداوند همچون گذشته لطف و رحمتش را از زندگی ما دریغ نکند و ما را درآزمون حیات یاری رساند. و دعا می کنم که دراین سال خیر و برکت الهی بر سرملت ایران ببارد و با جشن آزادی و رهایی میهن همه اسیران و غریبان به آشیانه هاشان بازگردند و دوری ها وهجرانها بسرآید و...

%D8%A8%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%A7%D9%86%201.png   نظرات

قینان :

آقای مزروعی سلام من دوران گردو خاک کردن سیاست شما را دیده ام ولی از گذشته شما اطلاعی نداشتم آیا انصاف است انسانی که به قول خودش اول جوانی دانشجوی یک لا قبا بوده و همسرش نیز دسته کمی از او نداشته و دست خالی و فقیرانه بدون جهیزیه به خانه او آمده و در اطاقی در روستا حاضر به زندگی شده و حالا صاحب همه چیز شده عوض اینکه از نظام و کشورش ممنون باشد که به واسطه وضعیت انقلاب به یک آدم دانشجوی با این وضعیت امکان داده شده تا هم از مادیات مناسب استفاده کند وهمچنین به موقعیت های حکومتی از جمله مشاور ریاست جمهوری و نمایندگی مجلس برسد عوض قدر دانی و ستایش، در زمین دشمنان این مملکت فعال شده و و برای آنان قلمفرسایی کند و در جهت اهداف آنان تمام قد کار کند و بدتر از آن، از اینکه فرزندش به استخدام اینتلجنت سرویس انگلیس در آمده بجای برخورد با او و شرمندگی ، با افتخاراو را فعال در مسیر بی عاقبت سیاست خطاب کند ...یاد فرزندانی که باعث هدایت پدران خود شدند بخیر آنوقت شما را بگو که به دنبال فرزند ناخلف افتاده اید... راستی سال گذشته نعمت بر ملت ایران باریدن گرفت و انشاء الله امسال نیز ادامه پیدا خواهد کرد ولی بازگشت وطن فروشان و توطئه گران و عاملان دشمن ربطی به نعمات خدا ندارد و بهتر است از سر به در کنید تا این ملت با دولت محبوب و منتخبش مسیر پیشرفت و سربلندی را ادامه دهد و اگر واقعاً دلسوز ایران هستید همانجا در دامان اربابانتان بمانید که خیرش برای مردم بیشتر است و نیازی به دعای شما نیست راستی مژده ای دهم که دیگر سفر حج به دخترت بدهکار نیستید چون با این وضعیت ایشان طواف همان جزیره انگلیس جنایتکار را بر کعبه ترجیح میدهد و زیارت قبر مارگارت تاجر خونخوار را نیزبر رسول خدا ترجیح خواهد داد.

مزروعی : باسلام
من این نظر شما را انتشار می دهم تا خوانندگان وبلاگم با منطق مخالفان بنده و موافقان حاکمیت فعلی بیشتر آشنا شوند! ظاهرا از نظر شما به رغم تحصیلات و زحمات و سرمایه عمری که گذاشتم باید درهمان زندگی دوران دانشجویی می ماندم تا انتقاداتم از حاکمیت درست باشد! و البته نمی دانم منظوراینکه صاحب همه چیز شده و استفاده مناسب از مادیات چیست؟ و اگر رژیم عوض نمی شد امثال بنده لابد از فقر و گرسنگی تلف می شدیم؟ طبق معمول مخالفان بنده دستشان در انواع اتهام زنی باز شد بدون هرگونه مدرک و سند، از جمله بنده نمی دانم از کی پسرم به استخدام اینتلیجنت سرویس انگلیس درامده یا دخترم...درخواست دارم زودتر مدارک مرتب با این موضوع را انتشار دهید تا بنده هم مطلع گردم و پسرم رسوای عالم گردد. اگر بنا براتهام زنی و دروغ گویی باشد که از اینها بالاتر و بدتر می شود گفت و شما کم گفته اید، و لابد خودتان را هم برای روز قیامت و جزا آماده کرده اید اما بدانید خدا بهترین حاکمان است!

 

قینان :

آقای مزروعی سلام- اینکه گفتم شما به همه چیز رسیدید منظور این بود انقلاب موقعیتی فراهم کرد که شخصی با مشخصاتی چون شما هم بتواند اینقدر رشد کند و به مناسب حکومتی برسد و الا منظور تلف شدن نیست و کسی بی رزق نمی می ماند –خاطره ای بگویم حدود ده سال قبل نیروی انتظامی طرحی چند روزه اعلام و اجرا کرده بود که نام آن را بیاد ندارم ولی هدف طرح جمع آوری معتادین مواد مخدر از سطح شهر تهران بود من در میدان امام حسین از کنار چادری که به همین منظور نصب شده بود عبور میکردم خانمی را دیدم با بچه اش در حال التماس به مأمور انتظامی بود و اصرار به عدم اعتیاد و رها کردن شوهرش داشت و عابرین شبیه من از روی کنجکاوی نگاه میکردند و ته دلمان از روی دلسوزی حرفها و قسم های زن را مبنی بر بی گناهی شوهرش باور کرده بودیم در این حین شوهر زن، سرش را از چادر بیرون کرد و در ادامه التماسهای همسرش گفت( گِناب شروان گون بکًم من معتاد نیشم) با گفتن این حرف و لهجه اش خنده بر لب حضار نشست و او با دفاع و مدل حرف زدن، خودش را لو داد و صحت انتخاب مأمور انتظامی را تأیید کرد.حالا آقای مزروعی مظلوم نمایی میکنی؟ سند می خواهی ؟شما و فرزندت الان در دامان و روی زانوی مأمورین اینتلجنت سرویس نشسته اید و حرف می زنید آنوقت سند میخواهید؟ مردم اینقدر هم بی اطلاع نیستند مگر بی جهت ویزای بروکسل به کسی میدهند! مگر اقامت در بلژیک را به هرکسی میدهند! آن هم ایرانی! ایرانی و کسی که چند سال قبل، از مسئولین جمهوری اسلامی بوده است! دم خروس سند کمی است؟ قوقولی قوقوی خروس هم مکمل است نگاهی به اسکان، ویزا ،اقامت،وکارها و برنامه های روزمره خود و فرزندت بکن سند پیدا میکنی فرزندت چند روز پس از انتخابات سال 88 از کشور گریخت و به آنجا رفت و از آنجا 72 شهید برای آنها کشف کرد از خارج کشور دفن کشته های نامرعی را در تهران کشف کرد. چیزی که ما در تهران نمی دیدیم.البته تلفات آن فتنه مشخص است و مخفی نیست که اگر دقت کنیم دست همان اجانب را در خون آنها میبینیم .اینها هزینه ویزا، اقامت وقبول پناهندگی فرزندت بود اینها را برای دشمنان ردیف کرد تا مشروعیت جمهوری اسلامی را زیر سوال ببرند و مقدمات فشارها و تحریمهای بعدی را فراهم کنند .آقای مزروعی چیزی نگویید سنگین تر است. بگذارید مردم در ایران زندگیشان را بکنند

مزروعی : باسلام برشما که حتی جرئت ندارید با اسم و ادرس مشخص نظر بدهید اما من برای اینکه دیگران بدانند مخالفان بنده چه منطقی دارند آینها را انتشار می دهم که سراسر اتهام و ناشی از جهل و بی اطلاعی است. بطور اشاره برپایه آمار و ارقام نزدیک به 3 تا 5 میلیون ایرانی درخارج از ایران و درکشورهای مختلف خصوصاً کشورهای اروپایی و آمریکا بسر می برند و زندگی می کنند با این منطق شما پس همه در دامن اینتلیجنت سرویس اند؟ درهمین کشور بلژیک بین بیست تا سی هزار ایرانی حضور دارند و اتفاقا خیلی هاشان ملیت دوگانه دارند ودراینجا کار و زندگی دارند و از قضای روزگار جمعی شان پزشک اند و هیات مذهبی هم دارند درمورد اینان چه می گوئید و چرا دولت بلژیک به اینها ویزا و ملیت داده است؟ متاسفانه شما دنیا را با چشم تنگی می بینید آنچنان تنگ که ظلم هایی را که حاکمیت جمهوری اسلامی درحق شهروندان همکیش و همسایه شما می کند هم نمی بینید و می خواهید با بهانه دخالت خارجی توجیه کنید . پسرمن آن شهیدها را کشف نکرد قبرآنها را در بهشت زهرا نشان داد و ظاهرا شما حتی آمار رسمی را که حکومت برای کشته ها داد قبول ندارید. دعا می کنم که خداوند چشم همه ما از جهل برهاند و چشممان را بروی حقایق بازکند. البته ممنونم که در اثبات اتهام سنگینی که زده بودی سندی بسیار محکم اقامه کردی که شامل همه ایرانیان خارج از کشور می شود!

 

جندقیان :

با سلام شما در جواب این بنده خدا آقا یا خانم (قینان)خود را به عنوان مخالف نظام تأیید کرده اید از جهتی در پناه کشورهای معاند قرارگرفته اید مقالات و تحلیلهای شما هم از دیدگاه و زاویه آنهاست پس چرا ناراحت میشوید؟ شما چه بخواهید قبول کنید وچه نخواهید تحلیلهاو مقالات شما تماماً یا اکثراً تفسیر نظرات شب قبل رادیو امریکا و بی بی سی است از واقعیت که نمی شود گذشت- دیگر اینکه ظاهراً منظور ایشان این بوده که اگر انقلاب نشده بود وکشور روال قبل را داشت اصحاب دولت و وزارت از همان خانواده ها و وزیر زادگان بودند و امثال شما حد اکثر شغل متناسب با یک دانشجو یا یک متخصص داشتید و از ثمرات انقلاب اسلامی ایران بود که افراد با فرهنگ ها و سطوح مختلف اجتماعی توانستند به طبقات بالا دست یابند طوری که با بررسی سوابق خانوادگی وزرا و حتی رئسای جمهوری ایران نیز می توان به این اصل رسید و این عیب نیست بلکه از افتخارات نظام ماست

مزروعی : باسلام، اول اینکه من در نیافتم از کجای نظر من در می آمد که من مخالف نظام هستم؟ طبق معمول شما اتهام زده اید بدون اینکه استنادی ارائه دهید؟ من منتقد نظام و اصلاح طلبم و اینرا درهمه نوشته ها و نظراتم بیان کرده ام. دوم اینکه باز اتهام زده اید " شما چه بخواهید قبول کنید وچه نخواهید تحلیلهاو مقالات شما تماماً یا اکثراً تفسیر نظرات شب قبل رادیو امریکا و بی بی سی است " خوب لااقل یکی دومورد از نوشته ها و تحلیلهای مرا در مقایسه با نظرات شب قبل رادیو آمریکا و بی بی سی می آوردید تا معلوم شود این اتهام شما بهره ای از واقعیت دارد؟ سوم اینکه امثال بنده که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش فعال داشتند بدلائل بسیار رژیم پهلوی را باطل می دانستیم و طبیعی است که می خواستیم از ثمرات انقلاب اسلامی بهره مند باشیم و ازاین نظر متنی نمی تواند باشد و اتفاقا انتقاد امثال بنده برحاکمیت جمهوری اسلامی این است که با اعمال نظارت استصوابی و گزینش ها راه را بروی بسیاری از افراد برای ورود به مراتبی که شایستگی اش را دارند بسته اند و کم کم مقامات حکومتی در دست افرادی قرار گرفته که صلاحیت لازم را ندارند و فقط افرادی مطیع و کارگزارند و عملا انتخابات معنای واقعی اش را همچون زمان پهلوی پدر و پسر از دست داده است به گونه ای که در انتخابات مجلس هفتم که امثال بنده و دوستانم از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدیم پیشاپیش و قبل از برگزاری انتخابات سرنوشت حدود 190 کرسی مجلس معلوم شده بود.همه حرف و مشکل همین است که آنچه شما به عنوان افتخارات نظام برشمرده اید از دست رفته است و نخست وزیر امام و معتمد امام و رئیس دو دوره مجلس در اعتراض به این وضعیت در حبس خانگی هستند و بسیاری از یاران انقلاب در زندان چون اینها به کشورهای معاند پناه نبرده اند! شما اگر کمی چشمشتان را باز کنید درخواهید یافت که اوضاع اینگونه نیست که شما تصویر و توجیه می کنید و به امثال من اتهام می زنید؟ درضمن من درنیافتم از کی کشوربلژیک جزء کشورهای معاند با جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته است؟ ظاهرا شما در صددید برکشورهای معاند با ایران بیافزائید و بهتر است دراین باره به وزارت خارجه اطلاع دهید تا این کشور را هم درفهرست قرار دهد!

 

جندقیان :

جناب مزروعی اینکه موافقان نظام را مخالفان خود دانسته ای جواب اولین ابهامت- دوم اینکه به لغت شب قبل رادیو های بیگانه حساس نشو بلکه همین عنوان توهم توطئه شما را رسانه های بیگانگان بارها برای انحراف افکار عمومی مردم، ازخود مطرح کرده اند و شما صحبتهای آنان را ادامه و تفسیر کرده اید در رابطه با حملات به سپاه وبسیج مردمی و خرده گیری و تضعیف مقام معظم رهبری بارها قلم فرسایی کرده اید که این سه مورد از ستونهایی است که انقلاب را در مقابل توطئه های گوناگون حفظ کرده و اگر نبودند این ستونها شاید اینک از انقلاب خبری نبود و شیاطین چون از خنثی شدن توطئه ها یشان خشمگین می شدند و اینها را سدی در مقابل اهداف شیطانی و بر اندازی خود میدیدند و به قول معروف چون تیرشان به سنگ خورده است بارها و مداوم مورد حمله و تخریب قرار داده اند و در برخی مقاله های شما هم همین مأموریت پیگیری شده است- آقای مزروعی اگر قبلاً منتقد نظام یا اصلاح طلب بوده ای اینک دیگر نیستی و بطور کامل در نقش وسنگر معاندین قرار گرفته اید مگر معاند چیست ؟معاند چه میکند؟- مورد سوم در هیچ کشوری حتی همان کشورهای فعلی همفکر شما که ادعای دمکراسی میکنند به کسانی که اصول و قانون اساسی آن مملکت را قبول نداشته باشند ودر مقابل قانون سر تعظیم فرود نیاورند اجازه حضور در عرصه انتخاب شدن نمی دهند چیزی به اسم شورای نگهبان و به قول شما نظارت استصوابی ندارند ولی کانالهایی با اسامی دیگر ولی با همین مضمون(بررسی شرایط و صلاحیتها و تطبیق با قانون) دارند که متقاضیان راکنترل کنند و اجاازه نمی دهند هر کسی در معرض انتخاب قرار گیرد لطفاً سری به قوانین انجا و انتخاباتشان بزنید در خواهی یافت که چرا در کشور 270 میلیونی امریکا تنها دو یا سه نفر به مرحله اصلی انتخاب مردم راه می یابند نه بیشتر! در فرانسه 150 میلیونی به تعداد انگشتان دست! در انگلیس و آلمان نیز همینطور. آیا بیش از این چند نفر متقاضی و کاندیدا نبوده اند؟ قطعاً بوده اند ولی حذف شده اند از جهتی شما که از نمایندگی مجلس ششم استعفا داده بودی چه دلیل داشت مجدداً کاندیدا و تآیید شوی؟--مورد چهارم به قول امام خمینی رحمه لله علیه ملاک حال افراد است ایشان شاگرد مورد تایید خود را که قائم مقام رهبری شده بود وقتی از مسیر خارج شد و با دشمنان(منافقین و لیبرالها) سرو کار پیدا کرد کنار گذاشت به نهضت آزادی بزرگترین فرصت راداد تا اولین دولت انقلاب را تشکیل دهد ولی وقتی ازخط خارج شدند و دید عقاید شان خلاف اهداف انقلاب شده است آنها را کنار گذاشت حالا نخست وزیر امام کیست؟ کسی که حب ریاست و رؤیای ساختمان ریاست جمهوری چنان او را تحت تأثیر قرار داد طوری که چشمان او اختلاف رای ده میلیونی منتخب مردم را نادیده گرفت و ظلمی بزرگ به مردم و کشورکرد که فرصت جهانی بزرگترین انتخابات کشور را خراب کرد نخست وزیر امام است؟ تازه اگر حوادث را مرور کنی دلیل حصر او اعتراض به انتخابات نیست چون ایشان تا 18 ماه پس از انتخابات آزاد بود و حصر او دلیل دیگری دارد – مورد پنجم کشور بلژیک خود معاند نظام ما نیست ولی همانطور که میدانید مرکزیت دارد و پارلمان اروپا در آن مستقر است و محل تبلیغات سیاسی و تصمیم گیریهای اساسی اتحادیه اروپا می باشد و چند کشور اصلی و تآثیر گذاراتحادیه با جمهوری اسلامی دشمنی میکنند و دلیل دعوت یا قبول پناهندگی و اسکان دادن شما و فرزندت در آنجا نیز بهره برداری از شما در این زمینه می باشد بعضی از دوستانتان را نیز در نقاط دیگر اروپا اسکان داده اند و مطلب آخر اینکه آقای مزروعی من اگر جای شما بودم ماندن در زندان خاک و وطن خود را به پناه بردن به دشمنان این مرز و بوم ترجیح میدادم – تا انسان نفس میکشد و زنده است راه توبه و بازگشت به خود باز است.
مزروعی : باسلام به شما دوست ناشناس که حاضر نیستی با اسم ورسم و ادرس مشخص مسئولیت نظرت را بپذیرید و طبق معمول سخن اقتدارگرایان کشورمان را رله کردید و کیهان بارها اینها را نوشته است. بااینکه هیچ حرف و نکته تازه ای در نظر شما وجود ندارد و بارها و بارها اینرا را خوانده و شنیده اما اینها را انتشار می دهم تا شما بدانید که ما اهل سانسور نیستیم و هم خوانندگان وبلاگم با منطق امثال شما بیش از پیش آشنا شوند. یادآور می شوم که بزرگترین دشمن انسان جهل اوست، و دیگر اینکه وقتی غرض در دل و روح انسان جان می گیرد دیگر از انصاف و عدل که خداوند حتی در برابر دوشمنان آنرا سفارش کرده است، خبری نخواهد بود.

 

قینان :

آقای مزروعی سلام- ایرانیانی که در اروپا و دیگر کشورها زندگی میکنند مورد احترامند هر کدام به تحصیل یا کاری مشغولند و هر موقع تحصیلشان تمام شد اگر تمایل داشتند می توانند به کشورشان برگردند ولی شما و پسرتان انجا جه میکنید؟ به چه کاری مشغول هستید؟ وبلاگ نویسی در جهت توجیه جنایتها، تحریمها و عداوتهای دشمنان شغل است ؟ شرکت در جلسات هماهنگی با ضد انقلاب و سازمانهای جاسوسی و توطئه برای بر هم زدن فضای کشور شغل است ؟ این کارها از اول انقلاب توسط آنها انجام میشده و تازگی ندارد ولی با حضور امثال شما که سوابق همراهی در انقلاب و مسئولیت در جمهوری اسلامی داشته اید کار آنها را راحت میکند به کار آنها معنای دیگری میدهد و باعث به تردید افتادن عده ای از جوانان معصوم میگردد.مهمترین دلیل بردن شما به آنجا این بوده است...به هیچ عنوان شما خودتان را در ردیف مهاجرین ایرانی در اروپا قرار ندهید تحصیل و کار کردن آنها باعث سربلندی و افتخار ایرانیان است اما کار شما باعث سر افکندگی وننگ---در رابطه با تلفات فتنه 88 شما خود بهتر میدانید که پسرت همان چند روز اول پس از انتخابات 88 از کشور گریخت و فرار کرد ولی از همان بلاد فرنگ مثل خودتان، در سایت کذایی مطالب آماده شده و اخبار پخش شده توسط رادیو و مطبوعات بیگانه یا باب میل آنها را بازنویسی، تفسیر و پخش میکرد و عده ای نیز بدون اطلاع از مکان وی گمان میکردند از داخل تهران مطالب و اخبار ناب را میخوانند. وقتی ایشان در فرنگ اقامت گزیده بود چطور کشته ها و قبرهای آنها را در بهشت زهرا بهتر از ما در تهران میدید ؟ این کارها هزینه اسکان و غذا و اقامت ایشان بود که پرداخت میکرد و الا تافات فتنه کاملاً شفاف و قبور آنان برای مردم مشخص است و کسی قصد کتمان آن را ندارد انشا لله روزی در دادگاه الهی مسببین وعاملین آن خونهای به ناحق ریخته شده پاسخ خواهند داد آنها که حب ریاست و تمامیت خواهی بصیرت را از آنها سلب نموده و رآی 27 میلیونی مردم را نادیده گرفتند و به جای تمکین در مقابل رآی و نظر مردم، فرمان دشمنان را اجرا کرده و آشوب در کشور بپا کردند –پیشنهاد میکنم به جای جواب به امثال بنده و توجیه کردن اعمال دشمنان چند صباحی قلم بر زمین گذاشته مقداری با خود بیاندیشید شاید بهتر باشد بجای روشن کردن دیگران شاید خود روشن شوید انشالله
مزروعی : باسلام بر شما دوست ناشناس که حاضر نیستی با اسم و رسم و ادرس مشخص مسئولیت نظرتان را بپذیرید فقط جهت اطلاع شما فردی که فیلم قبرهای شهدای جنبش سبز را در بهشت زهرا تهیه کرد درایران بود و بازداشت و زندانی شد و الان هم در زندان است و پسر من فقط خبر این موضوع را همراه با فیلم انتشار داد. چون همچون گذشته فقط به اتهام زنی پرداخته اید و نکته ای در نظر شما برای پاسخگویی نیافتم فقط برای اطلاع دیگران با منطق شما اینرا انتشار می دهم. البته شما بازهم می توانید برپایه جهلتان نسبت به من و پسرم به اتهام زنی بپردازید اما ما هم خدایی داریم اگر شما به خدا و آخرت اعتقاد دارید، و اگر ندارید دیگر از کاری از دست ما برنمی آید.

 

:

میدونی اونیکه فیلم قبرها رو تهیه کرد چرا زندونه؟ واسه اینکه جای اون قبر هارو نتونسته بود به مأمورا نشون بده چون اون قبرها، مردگان مردم عادی در اون روز بودن و فیلم اون جعلی بود پسر تو دیگه کی بود که فیلم جعلی اونو به عنوان سند پخش کرد تا جایزه، ببخشید مزدشو بگیره غربیا دیگه کی بودند که فیلم دست چندم و جعلی را تحویل گرفتند و جاش دلار دادند دلارا از گلوتون پایین میره؟ حلالش چه میکنه که حرومش بکنه
مزروعی : اگر شما راست می گویئد و درجریان بازجویی های آن فرد هستید چرا با اسم و رسم و ادرس مشخص مسئولیت این مدعایتان را نمی پذیرید؟ شما که حتی در دنیای مجازی جرئت ندارید اسم و رسمتتان را بزارید آنوقت می خواهید من و دیگران حرفتان را باور کنیم و برای آن اعتباری قائل باشیم؟ خوب معلوم است به همان اندازه که ادعایتان در مورد آن فرد دروغ و نادرست است در باره فرزند منهم دروغ است چرا که من و فرزندم از این جایزه و دلارهایی که شما مدعی هستید بابت مزدش گرفته خبری نداریم و ظاهرا شما بیشتر از بنده دراین باره اطلاع دارید! روزنامه کیهان و دیگر سایت های خبری اصولگرا و باشگاه خبرنگاران جوان آنقدر از دلار و یورو و...دادن به بنده و پسرم نوشته اند که ما باید الان میلیاردر شده باشیم! اما خدا بهتر از شما می داند که ما چگونه روزگار می گذرانیم و او بهترین احکم الحاکمین است و کفایت می کند.

 

ایرانی :

این آقایان قینان و جندقیان جواب های کامل و منطقی یا حد اقل متناسب به شما داده اند ولی شما چون کم آورده اید و پاسخی نداشته اید از جملات تکراری و بیگانه پسند شبیه عناوین کیهانی و اقتدار گرا استفاده کرده اید بهتر نبود به جای مظلوم نمایی کمی تدبر می کردی؟ بهتر نبود؟

مزروعی : باسلام، دوست عزیز مشکل این است که شما هم همچون آندو بدون شناسنامه و با یک اسم مستعار به این اعلام نظر پرداخته اید. از کجا معلوم که این هرسه یکی نیستند؟ من نمی دانم که اگر ایندو جواب های کامل و منطقی یا خداقل متناسب داده اند و به اینها باور دارندچرا با اسم و رسم و ادرس مشخصی حاضر نیستند مسئولیت این نظرشان را بپذیرند و اعلام کنند من چگونه می توانم از طریق همین فضای مجازی با آنها ارتباط برقرار و در صفحاتی همچون فیس بوک یا یکی از سایت های خبری به مناظره با آنها بپردازم؟ فرق من و اینان درهمین است که من کاملا شناخته شده هستم و هر پاسخی می دهم مسئولیتش را می پذیرم اما اینها افرادی مجهول الهویه هستند و طبعا هر حرف و مدعا و اتهامی را بدون پذیرش روانه بنده می کنند! با این احوال من نظرات ایشان را انتشار داده وتا آنجا که من لازم دانسته ام پاسخ داده ام و داوری را هم به عهده مخاطبان نهاده ام و شما هم اجازه بدهید اینگونه باشد و لابد تدبر هم کرده ام!

 

ایرانی :

شما الان در خدمت غربیان و سازمان سیا و اینتلجنت سرویس هستید و مخالف شما مخالف آنهاست و خود بهتر می دانید که دستشان به ترور و آدمکشی باز است ولی طرف مقابل شما جمهوری اسلامی است و تا آنجا که من میدانم و خود شما بهتر میدانید اهل ترورنیست و شما که از یک احضاریه و یا از حد اکثر چند سال زندان نیز گریزان شده و به غربیان پناه برده اید چگونه توقع دارید این افراد آدرس دهند و مورد سوئ قصد قرار گیرند به هر صورت نامشان را که گفته اند حرفشان راهم زده اند شما اگر جوابی دارید بفرمایید

مزروعی : جناب ایرانی ناشناخته مثل اینکه شما عادت کرده اید مدام به دیگران تهمت و اتهام بزنید و ترک عادت نمی توانید! والا من نمی دانم چرا ذهن شما اینقدر مریض است و همه عالم و ادم را با نگاهی توطئه گرانه می نگرید! ظاهرا از نظر شما همه ایرانیان در خارج در خدمت غربیان و سازمان سیا و اینتلجنت سرویس اند مگر عکسش ثابت بشود! و البته این اختصاص به ایرانیان خارج ندارد وقتی روزنامه کیهان و باشگاه خبرنگاران جوان و خبرگزاری فارس و...هراز گاه آقایان هاشمی و خاتمی که هرکدام هشت سال رئیس جمهور کشور بوده اند را هم به همین عناوین متهم می کنند و آقایان موسوی نخست وزیر دوران امام و کروبی رئیس دو دوره مجلس را بازی خورده آمریکا و...می نامند تکلیف این حقیر سراپا تقصیر روشن است!اما در مورد اینکه گفته اید این افراد برای اینکه ترور نشوند نام و ادرس نداده اند، من فرض را براین می گذارم که شما راست می گوئید( هرچند با توجه به بخش اول نظر شما این فرض محال است) خوب مگر شما ادعای درست بودن ادعایتان را ندارید؟ و خود را حق نمی دانید؟ خوب اگر شما دراینراه ترور شوید شهید محسوب می شوید و می توانید نانش را بخورید پس چرا می ترسید؟ درحالیکه اینگونه نیست و شما آنقدر ترسو هستید که حتی حاضر به پذیرش مسئولیت نظراتتان هم نیستید، و من با کسانی که حاضر نیستند مسئولیت سخنشان را ندارند دیگر حرف و جوابی ندارم و فقط برای اینکه دیگران بدانند امثال بنده با چه موجوداتی سروکار داریم به انتشاراینگونه نظرات می پردازم.

 

   ارسال نظر:

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007