« لايحه بودجه و آزمون اصولگرايي | صفحه اول | مسئله شكنجه و زندان - 1 »

20 دی 84

درباره وزير علوم

از روزي كه آقاي زاهدي به عنوان وزير علوم معرفي شد تا امروز كه چندماهي است در مقام وزارت نشسته است بمناسبت‌هاي مختلف بر آن مي‌شدم تا درباره ايشان بنويسم اما برخورد نهيب مي‌زدم كه چه لزومي دارد آنچه را درباره ايشان مي‌دانم انشاء كنم؟ ولي صحبت‌هاي اخير ايشان درباره علوم انساني، حوزه علميه قم و ديدار با آقاي مصباح برآنم داشت تا اين مطلب را بنويسم.

من سال 54 وارد دانشگاه اصفهان شدم و در رشته فيزيك مشغول به تحصيل، آقاي زاهدي نيز در همين سال وارد دانشگاه اصفهان شدند و در رشته رياضي دانشجو، بدليل دروس مشترك نزديك به دو سال با ايشان همكلاس بودم و البته از طريق دوستان مشترك نيز رابطه دوستي داشتيم.

از مشخصه ها و ويژگي‌هاي اصلي آقاي زاهدي در دروان تحصيل (54 الي 58) به زبان دانشجويي آن روز «خر خواني»‌ بود و به همين دليل هم معدلش در هر ترم حول و حوش 4 و شاگرد اول، همه دغدغه اش رقابت با چند نفر مثل خودش و ديگر هيچ! و البته مشخصه و ويژگي اصلي افرادي مثل من هم دردسر درست كردن براي خودشان بدليل فعاليت‌هاي سياسي و مبارزاتي و گذران دروس دانشگاهي در حد ضرورت.

بطور قطع و يقين مي‌توانم بگويم، و البته شاهد هم زياد دارم، و از آن جمله آقاي حسن نوعي اقدم راه‌يافته اردبيل به مجلس هفتم، كه آقاي زاهدي در همه دوران دانشجويي‌اش مطلقا به مسائل سياسي و مبارزاتي كاري نداشت و حتي شكل ظاهرش نيز مثل امروز نبود!

اينكه امروز ايشان اين چنين سوپر حزب‌الهي شده از معجزات انقلاب است، و ايضا كه امثال بنده در چنين شرايطي براي نمايندگي مجلس صلاحيت ندارد!

البته در دولت ارزشي و اصولگرا و امام زماني آقاي احمدي نژاد لابد معيارهاي خاصي وجود دارد كه ايشان وزير شده است!

اما حقير در كتم نمي‌رود آدمي كه خود در دوران دانشجويي‌اش جز به درس خواندن و نمره فكر نمي‌كرد و هيچگونه آشنايي نظري و عملي با مقولات سياسي و اجتماعي نداشت و حتي آقاي مصباح را نمي‌شناخت، حالا اينقدر تغيير وضعيت داده و دلسوز اسلام، علوم انساني، حوزه علميه و ... شده باشد، هرچند ايشان مي‌تواند رياضي‌دان و استاد خوبي باشد اما قطعا نمي‌تواند وزير علوم خوبي باشد و يقينا در آينده‌اي نه چندان دور آثار و پيامدهاي مخرب و هزينه‌زاي مديريت ايشان بر دانشگاههاووزارت عتوم ظاهر خواهد شد.   نظرات

:

راستش خرخونی معمولا لقبی بود که ما بچه تنبلهای کلاس به زرنگها می دادیم. و من فکر کنم معمولا زرنگ ها و باهوشها خیلی موفقترن توی هر کاری چه درس خوندن چه وزیر علوم شدن. من فکر نمی کنم وزیر علوم باید کسی بشه که سیاستمدار باشه یا مقولات اجتماعی بلد باشه. چنین آدمی باید وزیر کشور بشه نه علوم.

 

علوی :

َاگر شخصی در بازی های سال 1356 و 1357 شرکت نداشته باشد و در بدبختی ملت ایران سهمی نداشته باشد من این را از افتخارات او می دانم. اطلاعات شما باعث شد که من نسبت به ایشان علاقه پیدا کنم

 

آرش غفوری :

البته آقای مزروعی فکر می کنم انتظار بی جايی باشد که از دولت احمدی نژاد غير ار اين هم انتظاری رود. حتی صحبت های آقای وزير از لحاظ نوع و روش آنچه احمدی نژاد می کند دقيقاً با صحبت های وی نزد آقای جوادی آملی همسان است و ديگر حتی نيازی هم به تکذيب آن نخواهد بود.

 

mohammad :

فکر نمی کردم تااین حدهم درنوشتن آزاد باشید...
آقای مزروعی
ازبرنامه ریزی اصلاح طلبان
برای آینده هم بنویسید

 

دوستدارتو :

جناب مزروعی عزیزم با سلام
4 اصل زوال حکومت ازنظر علی تقدیم الاراذل ؛ تاخیرالافاضل ؛ تمسک به فروع وتضییع الاصول
آیا به نظر شما حکومت ایران دراین شرایط قرار نگرفته است ؟!!!!!

 

حسین :

هر چند که با توجه به اخبار رسیده از ایشان که شعر فردوسی را اشتباهی از حافظ اعلام کرده و برد یمانی را به جای رکن یمانی به کار برده به نظر نمی رسد که در امر " خر خوانی " هم چندان موفق بوده باشد ، اما به نظر من کلا اینکه یک شاگرد اول دانشگاه در این مملکت کاره ای بشود خیلی بهتر از این است که عده ای به بهانه فعالیت سیاسی و سوابق مبارزاتی ، بدون داشتن هیچ سابقه علمی بر مصادر امور تکیه بزنند.

 

Vahidjv :

به نام خدا
با سلام
حداقل خوبیش اینه که فضای دانشگاه رو مانند زمان دکتر استعفا سیاسی نمی کنه و میزاره دانشجوها به درس و زندگیشون برسن و پشت بند هم اسعفا نمیده و بعد بگه برای حمایت از فلانی و فلانی...
حقا که سنگها رو بستن و شگها رو رها کردند.
یاعلی

 

سینا :

ریاضیدا خوب؟! احتمالا شوخی دارین با طرف یا باهاش تعارف کردین!

 

naser :

Man albate hich alaghei be dolate feli nadaram vali ba in neveshteye shoma ham kamelan mokhalefam. agar ishan vaghean antor ke migooid adame dars khani boodeh ke entesabe ishan be vezarate oloom eshkali nadarad. chizi ke alan dar Pakistan rokh dadeh va yeki az afrade elmi va vazire ollome an keshvar ke sabegheye elmiye balaee darand alan amoozeshe aali va tahghighate Pakistan ra zarfe chand sal kolli tosee dadeand. inke ishan ghablan siasi naboodeh va alan in aghideh ra peyda kardeh ham ke chize ajibi nist!!!! magar gharare ke adam pas az 30 sal hamantor baghi bemane!!!! be savabeghe mobarezatiye khodetan ham del khosh nakonid. kesi baraye adamhaye siasiye oon moghe ke mamlekat ra be in rooz neshandeh and "tare" khord nemikonad!!

 

سیدسراج الدین میردامادی :

سلام جناب مزروعی،
مطلب خوبی نوشتید اما مشکل آقای زاهدی فقط رنگ عوض کردن ایشان نیست زیرادر جوامعی که نظامهای ایدئولوژیک حاکمیت توتالیتر دارند بازار رنگ عوض کردن و نفاق رواج بسیار دارد و ایشان نیز مستثنا نیستند اما مشکل اصلی در درک و فهم نا درست ایشان از مقوله دانش و دانشگاه است که خسارات و زیانهای زیادی را برای مملکت ببار خواهد آورد

 

ُسينا :

سلام
10 سال تمام دكتر معين وزارت علوم را در اشغال خود درآورد
در حاليكه پزشك بود و وزارت علوم مربوط به دانشگاههاي غير پزشكي بود و هست...
درحاليكه به احترام آنهمه آدم/ استاد متخصص متعهد دانشگاههاي غير پزشكي تحت پوشش آن وزارت ...كه بسياري داراي توانايي بس بيشتري از او بوده اند...
خلاصه همه اين آقايان مثل هم اند...اوٌل خود باز خود و...
اصلا يك تيپ فكري متفاوت لازم داريم...بس است گول زدن مردم.

 

مهدی :

سلام
به نظر من انتقادات شما به این شکل وارد نیست.
نخست : انتقاد شما به شناخت است که ایجاد شدنی ست.
دوم : شما به دوران دانشجویی در سال 54-58 اشاره کردید که قبل از انقلاب فرهنگی بوده.
و سوم : آن قدر از آن زمان آدم ها تغییر کردند که آدم تعجب نمی کند!(فکر می کنم شما خودتان هم مستثنا نیستید).
ولی نوعاً دانشجویان علوم پایه، که در دوران دانشجویی خر خون می شوند، افرادی با هدف هستند که از علم محض لذت می برند و فکر می کنم انتقاد شما به انتخاب ایشان به عنوان وزیر درست باشد، تاریخ نشان داده ریاضیدانان مدیران ضعیفی هستند، و آنهایی که اینطور نبودند معمولا چشم دلشان به حقایق بسته شده و انچه ریاضی به آنها داده را خلاف دلشان به کار بردند.

 

Sina :

سلام
نظر ارسالي من...ديروز...نه
طولاني بود...كمتر از نظر در همين صفحه...نه غير اخلاقي!
اعلام وصول هم شد.
پس چون ضد معين بود ظاهرا مشمول سيستم گزينش شد!!
من كه گفتم شما ها همه مثل هميد
فقط روغن و پيازتان كم و زياد دارد.

 

فریاد :

جناب مزروعی بنده یک کامنت در مورد این پست برایتان ارسال کردم. این کامنت نه حاوی فحش و ... بود و نه حداقل به نظر خودم غیر منطقی بود. اگر شما به خوانندگان وبلاگتان حداقل احترامی قائلید انتظار می رفت که آن را منتشر کنید. در کامنت های منتشر شده من حتی فحش هم می بینم! آیا شما قصد مظلوم نمایی دارید؟! بنده هرگز شجاعت جنابعالی را در مجلس ششم و نیز پیگیریتان را در مورد پرونده وبلاگ نویسان فراموش نکرده ام و برای شما احترام قائلم. انتظارم این بود که اگر شما به هر دلیلی مایل به انتشار کامنت من نبودید، حداقل یک ایمیل به بنده می زدید. من آن کامنت را یک بار دیگه می فرستم و تصمیم به انتشار یا عدم انتشار آن با خودتان است. موفق باشید.

جناب مزروعی
این یکی از ویژگیهای فرهنگی غلط ما ایرانیان است که اشخاص فعال و وظیفه شناس را "خرخوان" یا "خرکار" و ... می نامیم. انتظاری که از فرهیختگان و روشنفکران می رود این است که به این رفتار غلط دامن نزنند و حتی در اصلاح آن بکوشند. البته بنده از مخالفان شخص زاهدی و امثال وی هستم ولی این دلیل نمی شود که به هر بهایی به تخریب چهره رقیب بپردازیم. اینکه ایشان شخصی فعال در درس خواندن بوده است از نقاط قوت وی محسوب می شود نه نقطه ضعف. و اینکه وی آن زمان چه وضعیت ظاهری داشته ربطی به وضعیت کنونی وی ندارد. سابقه کیفری و یا دادگاهی که ندارد که ما بخواهیم اینگونه وی را زیر سوال ببریم. هر شخصی امکان تغییر را در اثر گذشت زمان و کسب تجربیات دارد. بله، عملکرد وی در این مقام جای انتقاد بسیار دارد. پس با این همه امکان برای انتقاد، چه لزومی دارد که آسمان و ریسمان به هم ببافیم تا وی را محکوم کنیم؟!!!

 

بنده خدا :

سلام عليکم.

از ارائهء مطلب خوب شما متشکرم. اين آقای وزير تنها آدم نالايق کابينهء احمدی نژاد نيستند ، بفرمائيد که کداميک لياقت و شايستگی دارند؟ شايد وزير نفت ...

ولی نه من و نه مردم ايران فراموش نمی کنند که اين مسئله و تملق و ريا ، حداقل چند صد سالی است که در اين مملکت ، همچون غده ای سرطانی شده که خطرش از اسرائيل هم بيشتر است ؛ چون تيشه ها و ضربات داخلی مديران و دولتمردان ، بد تر از بمب و موشک دشمن مخرب است. ولی اما ... ما فراموش نمی کنيم که تعداد چنين افراد نالايقی در دولت خاتمی و دولت رفسنجانی هم ، کم نبودند ؛ غالبا انتصابی و رابطه ای بودند. پس نبايد بی انصافی کرد و در پی حل اين معضل بزرگ بود ...

والسلام.


 

عبدالهادی آرامی :

جانا سخن از زبان ما می گویی . به ما هم سر بزنید . هر چند می دانم به دلیل مشغله زیاد وبلاگ ما را از نظر نمی گذرانید . ممنون می شوم سری بزنید

 

hossein :

man sal 55 vared daneshgah esfahan shodam va mesle khodat kharkhoon naboodam!
jalebe ke aslan toro nemishanasam!

 

:

سلام

بالاخره شما هم مجبور شديد ادبيات سخيف و سطح فکر پايينتون رو نشون بديد و نقاب رو از چهره برداريد.

با تجربه اي که در دوران تحصيلم دارم منم يک به قول شما خرخون رو بر کساني که در دوران دانشجويي همه کار ميکنند بجز تحصيل براي وزارت علوم ترجيح ميدم.

واقعا متاسفم که ملت اختيار خود را دست افرادي همچون شما ميدن.

 

سلیمان :

تا جایی که شما گفته اید، به بیسوادی شما و پشتکار و همت آقای زاهدی بیشتر آشنا شدم. در این جا، اگر کسی بتواند نمره 4 کسب کند به او لقب خر خوان را نمی دهند. مگر همان هایی که دوست ندارند زحمت بکشند و آخر سر هم با دستمال هایشان به دنبال اساتید هستند تا حد اقل رفع ضرورتی را به آنها عنایت کنند. من که نه فعال سیاسی هستم و نه در ایران فعلا زندگی می کنم. اما از این نوع انتقاد شما؛ بیشتر خنده ام می گیرد به بدبختی خودم که زمانی که در ایران بودم شما یکی از نمایندگان مجلس آنجا بودید.
آقای مزروعی موید باشید.

 

علی :

سامولیک
مسعود بهنود یه چیزی نوشته بود قبل از اینکه این یارو وزیر شه انگار گفته بود بعضی مدارکی که نوشته بودن داره الکیه یا یه جورائی تقلبیه شما چیزی راجع به این نمیدونین؟ خبر ندارین؟

 

علی الله وردی :

سلام جناب آقای مزروعی
کاش آقای زاهدی به قول شما خر خوان بود . تا خداقل در برخی موارد باعث ابروریزی نشود. ایشان چندی پیش به فرانسه آمد. خیلی اصرار داشت که از یک مرکز علمی دیدن کند. تا این که او را به مرکز تحقیقات علوم در خومه پاریس بردند. ایشان ضمن دیدار با رئیس واستادان این مرکز اعلام کرده بوده که دارای دکترای ریاضی است و جندین مقاله هم در این زمینه نوشته است. رئیس مرکز فوق برای این که آقای زاهدی را متوجه اهمیت و جایگاه مرکز کند گفته بود که ما در این مرکز سه تا استاد داریم که برنده جایزه «فیلدز» هستند. ایشان با تعجب می پرسند که جایزه «فیلدز» چیست ؟ رئیس و دیگر استادان حاضر در جلسه با تعجب به او نگاه می کنند و می پرسند تو چطور دارای دکتری ریاضی هستی که این جایزه را نمی شناسی . گفتنی است که در رشته ریاضی کسانی که تاپ باشند و نظریه های جدید در زمینه ریاضی ارائه دهند،به آنها به جای جایزه نوبل این جایزه را اعطاء می کنند و این جایزه چنان معروف است که همه کسانی که در رشته ریاضی مطالعات اندکی داشته باشند آن را می شناسند و اهمیت می دانند. در واقع وزیر علوم ما در این مرکز یک سوتی بزرگی داده که هنوز که هنوز است هر گاه که ما دانشجویان ایرانی به ان مرکز می رویم استادان فرانسوی به ما با نگاه تحقیر امیز می نگرند.

 

sara Hasani :

سلام جناب مزروعی،
مطلب خوبی نوشتید.........

 

آذر :

من هم در ان سالها دانشگاه اصفهان بودم و راستش فکر نمی کنم شما هم کار مهمی می کردید من با این اقای زاهدی موافق نیستم نه بخاطر گذشته اش بخاطر زمان حال او و فکر می کنم حداقل او در سرکوب دانشجویان در سالهای انقلاب فرهنگی شرکت نداشته است اما با او مخخالفم برای اینکه او برای یک ادم خودبزرگ بین و بیمار کار می کند و باوجود انکه ریاضی خوانده است ولی چاکر است و این خلاف منطق یک ریاضی دان است

 

مريم :

سلام/خسته نباشيد/از شما بعيد است اينطور راجع به ادمها قضاوت كنيد/آقاي زاهدي قبلا هر چه كه بوده به خودش مربوط است ملاك سنجش او همين عمل امروز اوست/اگر شما هم بخواهيد راجع به مسئولين دولت جديدبا چنين معيارهايي قضاوت كنيد چه تفاوتي با خود آنها داريد؟ اجازه بدهيد اندكي صبر كنيم/قطعا زمان داور خوبي خواهد بود!

 

رضا :

این بهترین تبلیغ برای آقای زاهدی و احمدی نژاد بود. نمیدانستم اینقدر احمق هستی. معلوم میشود هیچ شناختی از مردم نداری. بیخود نیست که پشت سر هم میبازید.
مزروعی: هرچنددرانتشاراین نظربدلیل ادبیات غیربهداشتی وتوهین آمیزش مردد
بودم امافکرکردم که دیگر مراجعان به وبلاگ نیزاز این نظر(که به نظرمی رسد
ازطرفداران دولت احمدی نژادباشد) مطلع شوندضررندارد! ضمن اینکه به ایشان
می توان گفت :"ادب ازکه آموختی..." وآیا مطمئنی که محافظه کاران (آبادگران و
اصولگرایان و...) دریک انتخابات آزادورقابتی وسالم وعادلانه برده اند وشورای
نگهبان ونیروهای غیبی وبودجه میلیاردی و...به کمکشان نیامده است و...

 

جواد خراسانی :

سلام باید از شما که سابقه انقلابیگری و مبارزه و سیاست دارید بپرسیم چه سیاستی را پیاده کردید که آدم های بی سابقه میوه مبارزات شما را چیدند.

 

علی سالمی گلعذانی :

با سلام
به نظر بنده نه شما تعریف کردنی هستید نه با این تعریف شما اقای زاهدی. برخی از دانشجوها فقط به عنوان یه تفریح دنبال فعالیتهای سیاسی هستند. و چون نمی توانند در زمینه درسی جولان دهند سیاست را دست اویز قرار میدهند. خیلی ها را سراغ دارم که سیاسی بودند در کار هنر بودند ورزشکار بودند هیئتی بودند و ... و درس خوان هم بودند.
موفق باشید
مزروعی: خوشبختانه یابدبختانه بنده اززمانی که واردفعالیتهای سیاسی شدم(ازسن17سالگی تاکنون) برای تفریح نبوده بلکه به عنوان یک مسئولیت دینی واجتماعی بوده است ودلیلش هم تداوم دراین راه است.درمورددرس خواندن هم الحمدلله درحدخودم(باتوجه به محیط وامکانات ومقدوراتی که دراختیارداشته ام) موفق بوده ام ودارای دو مدرک لیسانس فیزیک وفوق لیسانس برنامه ریزی سیستم های اقتصادی ازدانشگاههای اصفهان وشهیدبهشتی تهران هستم.اما فکر میکنم مهمترازاینها منش وروش افراد درطول زندگی شان است وخدا راشکر
می کنم که درزندگی ام به کسی ظلم وستم نکرده ام ونان عمل خودرا خورده ام.
بازنمیدانم شما چه قضاوتی خواهیدکرداماامیدوارم زندگی شما تعریف کردنی
باشدوهم دردرس خواندن موفق باشید وهم درفعالیتهای سباسی.

 

رضا :

جناب مزروعی، بنده را بعلت لحن نظرم، متهم به طرفدار احمدی نژاد بودن کردید، والله، بالله، تالله من نه تنهاطرفدارش نیستم، بلکه مخالفش هم هستم. بنده در تمامی انتخابات اخیر به کاندیداهای مشارکت رای دهم. لحن پیام را هم عمدا تند کردم تا واقعا متوجه بشید که تحلیل هایتان از اجتماع و حرکت اجتماعی غلط است. آخر کج سلیقگی و بد سلیقلگی هم حدی دارد. آخه این چه استدلالیست که چون طرف درس خون بوده، نمیتونه وزیر علوم بشه؟! چند ساله که فارغ التحصیل شده؟ نمیتونه تو این مدت سیاسی شده باشه؟ شما مقاله بهنود را راجع به دانشمند جهانی بودن زاهدی را بخوانید تا استدلال و مفتضح کردن را یاد بگیرید. الان همتون از میردامادی و جلالی پور میگویید باید به قشر مذهبی توجه کرد. میدونی این حرف یعنی چه؟ یعنی اینکه تا حالا هرچه کیهان و امثالهم راجع به غیر مذهبی بودن شما میگفتند صحیح است. چرا به پیشنهاد عبدی گوش نمیدهید و یکسالی همگی سوکت اختیار نمیکنید؟

 

yaser :

salam,baba aghaye mazrooee,bepa ba in estedlalhaye mostahkam ye vaght nadozdanet,man ke na ta hala zahedi didam na mishnasam, vali mage aadam nemitoone taghier kone? sanian,in harfha ke mizanid be joz khali kardane oghde va entegham giri chi mitoone bashe.
behtare be jaye in hajviyat be omore khodetoon beresi baradar, man ham pedar va madaram ba khode shoma ham daneshgahi va ham doreie boodand,shoma ro ham khoob mishnasand,ye zare deghat konid gozashte khodetoonam yadetoon miad! are ghorboonesh
be digaran gir nade ke vaze khodet kharab tare
مزروعی : شمااگرازپدرومادرتان بپرسید مطمئن خواهید شدکه وضع گذشته من
خرابتر نیست نشانه هم اینکه درمراسم عقد پدرومادرشما کلی زحمت کشیدم و
البته در سالهای بعد ازانقلاب بدلیل مشی سیاسی ورفتاری وزندگی متفاوت
دیگرچندان ارتباط ورفت وآمدی با ایشان نداشتم.ضمنا افراد زیادی از همدوره ای های دانشگاهی ما ودوستان مشترک بنده وپدرتان هنوز زنده اند ومی توانند
دراین باره گواهی دهند.مهمتر از همه اینها پرونده اعمال ما نزد خداست وخدا را
شکرمی کنم که درگذشته وحال زندگی سالمی داشته وآلوده به خیلی وابستگی های دنیوی نشده ام وازخدا توفیق بیشتر در ادامه این راه را می طلبم.برای رفع
هرگونه ابهام وسئوال هم حاضرم خدمت شما وخانواده برسم وسلام فراوان مرا
به پدر ومادرت برسان.
می کنم که درهمه

 

حمیدرضا شریفی :

آقای مزروعی سپاسگزارم که نظر من را نسبت به وزیر علوم عوض کردید. به نظرم آدم مناسبی است برای وزارت علوم. ضمنا اینطور که شما نوشتی،سیاستمدار خوبی هم هست. کسی که در آن سالها، مصباح را نمی شناخته و حالا از مریدان وی شده است، خیلی باید سیاستمدار خوبی باشد.

 

اسماعيلي فر :

با سلام به آقاي مزروعي
والله ما كه زمان شما چيزي از شما نديديم. حرفهاي سياسي شما براي كنكوري ها دانشگاه آزادي ها و غيره جر درد سر چيز ديگه اي نبود. اما الان همين آقاي خرخوان داره يه كارايي مي كنه كه 100 مثل شما اگه 1000 سال در صدر باشن نمي كنيد. خدا رو شكر كه ايشان كه به قول شما جز خرخواني كار ديگه اي بلد نبود حالا يه كارايي ياد گرفته. شما بريد فكري براي خودتون بكنيد كه كارهايي كه بلد بوديد يادتون رفت.در جواب دوستاني كه در علم اين وزير محترم شك دارند بايد بگم بنده خودم از نزديك شاهد يكي از كنفرانس هاي بين المللي ايشان بودم.شماها فكر مي كنيد عصر حجر و مردم هيچي حاليشون نيست. شما دو تا آدمي كه از س سياست هم چيزي نمي دونيد مياد در مورد كسي صحبت مي كنيد كه دكتراي رياضي داره؟
من و تمام دانشجويان رياضي حمايت خودمونو از وزير علوم اعلام مي كنيم. اگر هم كنفرانس فوق الذكر رو مي خواهيد مي تونيد يه بلاگ من سري بزنيد و عكساشو ببينيد. بنده هاي خدا 2+2؟

 

حمیدرضا شریفی :

به نظر من تیپ اصلاح طلبها، علیرغم ظاهرشان اصلا مدرن نیستند و حداکثر دید آنها از اینترنت، تاسیس یک وبلاگ است. نشونی اش هم همین وبلاگ و ایضا وبلاگ آقای ابطحی. وقتی شما در انعکاس پیامهایی که به قول خودت بی ادبی هم نبوده خساست به خرج میدی، معلومه چه لعبتی هستید. ضمنا اگه دوست داری من رو خراب کنی باید بگم به هیچ وجه طرفدار احمدی نژاد نیستم، هر چیز دیگه دوست داری بگو.

 

دوباره :

سلام

از نظرات یه نظر میرسه اون رای های احمدی نژاد همچین هم ساختگی نیست.

راستی یک جمله هست که اصلاح طلبا معمولا استفاده میکنن و شما هم گفتید که "من نان از عمل خودم میخورم". میشه بپرسم شما چطوری در دانشگاه شهید بهشتی فوق لیسانس قبول شدید؟

امتحان دادید یا از موقعیت روسا استفاده کردید؟ اخه بعضیها رو که خیلی هم ادعای نان از عمل خویش خوردن رو دارن رو میشناسم که با بورس دولت و بدون امتحان درس خوندن و بعد هم به مدد ریاست و بدون سواد مدرک گرفتن. یک چیزی مشابه دانشجوهای سیاسی که اگر یک استاد بهشون نمره نده چنان شلوغ کاری براش میکنن که بیا و ببین.

همینجوری این سئوال به ذهنم رسید گفتم بپرسم. منتظر جوابم


مزروعی : خوشبختانه یا بدبختانه درعمرم ازهیچ رانتی استفاده نکرده ام که اگر
استفاده کرده بودم روزوحالم بهترازاین بودکه هست ! درموردقبول شدنم در دانشگاه شهید بهشتی درسال 70 امتحان کنکوردادم (مثل همه) وقبول شدم. سوابق ومدارک انهم موجود است وهمینطور دردرس خواندن ومدرک گرفتن.
نمی دانم چرا این شبهه وسئوال رادرمورد وردم به دانشگاه درسال 54 مطرح
نکرده اند؟ درضمن مطمئن باشید آتهائیکه زندگی امثال بنده را شخم زده اند و پرونده های عمل من را بارها مرور کرده اند وهرجا لازم بوده است از افشاگری
زندگی خصوصی ام (حتی به دروغ ) مضایقه نکرده اند دراین باره تاکنون شبهه وسئوالی رامطرح نکرده اند که خوشبختانه به ذهن شما رسید وامیدوارم که پاسخگو بودم .

 

mehr :

سلام
كامنت دوٌم من را با نام غلط
مهدي آورده ايد...كه در آن سئوال كرده بودم چرا گزينشي كامنت ها را مي گذاريد!؟و چرا آن كامنت اوٌل را نگذاشتيد!!!؟
شما هم فرهنگ وبلاگي نداريد..به اندازه كافي...آقاي ابطحي كه اصلا ندارد!!!......و هم در آنها كه مؤدبانه است هم گزينشي عمل مي كنيد!...كلا شماها همه داراي سيستم فكري امنيتي هستيد...و مردم وسيله اي براي هدف!آنهم دنيايي!
فراوان ميتوانم و ميتوانيم دليل بياوريم ولي گزينش ميشود!

مزروعي: من در نام شما دست نبردم و احتمالا خود شما چون از اين نام ها و ايميل ها زياد داريد اشتباه زديده‌ايد. همانطور كه دو كامنت قبلي تان هم به اسم هاي ديگري بوده، در ثاني كامنت هاي شما را چك كردم مطلب منتشر نشده اي نبود، در مورد سيستم امنيتي من هم اگر توضيح دهيد بسيار خوشحال خواهم شد و منتظر دلايلتان هستم، البته اگر دلايلتان هم مانند نام هاي متعددتان نباشد

 

ali :

جناب مزروعي عزيز ، با درود بر شما و بر خاندان شما و آرزوي توفيق شما و همگان در ايجاد جامعه اي سالم و بر اساس راي آزاد و منصفانه ي مردم و بر اساس منشور جهاني حقوق بشر ، اميدوارم از مجموعه ي نظرات فوق به يك جمع بندي آموزنده رسيده باشيد و آن اينكه نوع بر خورد شما ، بر رغم حسن نيت آن ، در شان شما نبوده است . از شما انتظار اين است كه گذشته ي افراد را صرفا زماني مطرح كنيد كه ديو سيرتي با مخفي كردن آن قصد فرشته نماياندن خود و خلق را فريفتن باشد . در عوض انتظار اين است كه در مقام يك اوپوزيسيون سياسي عملكردها را زير ذره بين نقادي علمي قرار دهيد . تلاش كنيد حتي اگر جناح مخالف است با ارائه ي رهنمود هاي دلسوزانه انها را به سمت وسويي بكشانيد كه كمترين هزينه از سوء عمل آنان بر مردم و جامعه حاصل شود . سعي كنيد حتي جناح مخالف را از نقاط ضعفشان ، تا آنجا كه در حيطه ي قدرت شما است ، بكاهيد و بر نقاط قوتشان بيفزائيد . به كار گيري اصطلاح خر خواني كه چيزي جز يك اصطلاح شوخي ، آن هم در بين دو يا چند دوست بسيار صميمي ، و ان هم بدون اينكه اصلا بار منفي داشته باشد ( مثلا آخرين حدش اينكه كسي به خاطر بهره ي هوشي كمترش مي حواهد با تلاش بيشتر آن ضعف را جبران كند ) ، حتي اگر نقطه ضعف هم مي بود ، همانطور كه گفتم در شان شما نبود . نهايت اينكه پيش خود به عنوان يك نشانه ي قابل بررسي مطرح مي كرديد آنگاه تاثير آن رابر وضع فعلي مطالعه مي كرديد ، ان هم براي اينكه در نقد حال شما را كمك كند يا اينگه حتي ممكن بود شما را خوشحال كند كه مثلا فلاني راببين عجب رشدي كرده .
زيره به كرمان بردن است كه خدمت شما عرض كنم تاكيد برحقانيت و تلاش مداوم در اثبات حسن نيت راهكار اصلي آزادي خواهي است
به اميد پيروزي قطعي و بر گشت ناپذير آزادي در انديشه ، منطق در گفتگو و قانون در عمل

 

مهدی :

اولش که خوب تبلیغاتی راه انداختن.گوفتن که داریم بحث کم کردن شهریه ها رو بررسی مکنیم.بعد گفتن 30تا40 درصد کم میشه 2هفته بعد زدن زیرش گفتن 5درصد فقط کم میشه که معلوم نیست 5درصد چه فرقی به حاله مردم میکنه

 

آلومران :

البته کسانی که کم میارن شروع میکنن به دری وری گفتن. یکیش هم شمایید. با تشکر
مزروعی : هرچند منظورشماراازکم آوردن درنیافتم ولی خوشحال خواهم شد به
جای اینگونه نظردادن دری وری مطلب بنده را مشخص می کردید تا بنده متوجه
منظور شما شده و خودرا اصلاح کنم وگرنه من نیز می توانم همانند شما بدون ارائه
دلیلی شما رابه همین اتهام متهم کنم.

 

mahdi :

be koja chonin shetabaan?!!!!!!!!!

 

mehrdad :

ba salam mikhastam dar morede tahsil dar khareje keshvar sohbat konam chera bayad pesarha baraye khorooj ba in hame moshkelat sarbazi movajeh shavand va vadieh haye 15 meliooni begozarand .aya in baese ghate ertebat daneshjooyan ba marakeze beinolmelali nemishe .

مزروعی : باسلام، نمی دانم چرا این سئوال را از بنده کرده اید که مسئولیتی در این باره ندارم.برحسب اطلاعات عمومی می دانم که این یک قانون است و اجرای آن قابل توجیه است چون وقتی سربازی برای همه اجباری است طبعا باید نوعی برابری وتضمین وجود داشته باشد که از این طریق تامین شده است واتفاقا قبل از وضع این قانون افراد سربازی نرفته نمی توانستند برای تحصیل به خارج بروند واین قانون برای رفع این مانع تصویب شد. البته ارتباط با خارج ومجامع دانشگاهی بین المللی خیلی ارتباطی با این موضوع ندارد وانهائیکه سربازی رفته اند ودر سطوح مختلف دانشگاهی می توانند این ارتباط را برقرار کنند.

 

 

all right reserved for dreamdesign.ir  - © Copyright 2007