امپراطوری دروغ

رسانه های اقتدارگرا، که البته ادعای دین و ایمان و پایبندی به ارزش های دینی شان گوش فلک را کر کرده است، اما بی حد و مرز از بودجه عمومی و بیت المال ارتزاق و از انواع و اقسام رانت ها بهره می برند، و درعین حال از رقابت سالم و منصفانه و آزاد با اصلاح طلبان در عرصه سیاسی عاجزاند، چاره را در دروغ پراکنی و اتهام زنی به چهره های اصلاح طلب می بینند، و اینکه با تکرار زنجیره ای این دروغ و تهمت ها ذهنیت دیگران را مشوب نموده و در میان حامیان خود این دروغ و تهمت ها را در مورد این افراد به عنوان راست جا بیاندازند و از این طریق هم اصلاح طلبان و هم این چهره ها را همچون هم پالکی های فاسد خودشان به فساد متهم نمایند و از اثر گذاری و اعتبار آنها در جامعه و میدان سیاست بکاهند. با اینهمه نمی دانم دراین میان چرا هراز گاه لطف کیهان و بولتن نیوز( وابسته به صدا و سیما) و دیگر رسانه های اقتدارگرا متوجه من می شود که حدود پنج سال است از فضای سیاسی ایران به دورم و خیلی کاری به کار اینها نداشته و امکانی هم برای پیگیری و پاسخگویی و تکذیب اینهمه دروغ و تهمتی که به بنده نسبت می دهند، ندارم و بعضاً از طریق دوستان در جریان این الطاف قرار می گیرم!

از طریق همین دوستان بود که در جریان دروغ و تهمت تازه ای به این مضمون قرار گرفتم :” اشاره اصلاح‌طلبان به نماینده مدرس‌گونه و سوءاستفاده از نام امام در حالی است که این طیف نابغه‌هایی! چون شیرزاد، رجب مزروعی، حقیقت‌جو، حضرتی و برخی یار غارهای شهرام جزایری را به مجلس ششم فرستادند، نامه رسوای جام زهر تسلیم را امضا کردند و همزمان در برخی رانت‌خواری‌های نفتی نقش‌آفرین بودند. ” و چون عدم تکذیب و پاسخگویی نسبت به اینگونه مطالب توسط « امپراطوری دروغ » حاکم می تواند به نوعی به رواج و روایی آن حکم کند خود را ناچار از پاسخگویی و تکذیب دیدم تا روشن شود چگونه اینها با ادعای مسلمانی در چشمان مردم نگاه کرده و به مثل آب روان دروغ می گویند و تهمت می زنند، چراکه برپایه این اصطلاح رایج حرف مفت و دروغ و تهمت زدن که در کشور ما و این دنیا مالیات و پیگرد و جزا ندارد! و قطعاً این دروغ سازان و تهمت پراکنان ذره ای هم به قیامت و روز جزا باور ندارند چرا که اگر ذره ای به آخرت باور داشتند اینگونه بی مهابا دروغ نمی گفتند و تهمت نمی زدند و…

خوشبختانه یا بدبختانه من و شیرزاد هیچ نسبت و ارتباطی با امثال شهرام جزایری نداشته و نداریم و پرونده زندگی و دارایی مان روشنتر از آن است که اینگونه دروغ پردازی ها و تهمت پراکنی ها بخواهد به آن خدشه ای وارد کند. افتخار من و شیرزاد آن بوده و هست که با رای قاطع و بالای مردم اصفهان به مجلس ششم راه یافتیم و در دوره نمایندگی هم درِجیب هایمان بسته بود تا زبانمان برای دفاع از حقوق مردم و منافع کشور باز باشد، و از اینرو افتخار می کنیم که آن نامه را، که البته اقتدارگرایان عنوان ” نامه جام زهر ” برآن نهادند، و از نظر ما همچون عسل برای منافع ملی کشور بود، امضا کردیم و هزینه سنگین آنرا هم با ردصلاحیت برای انتخابات های بعدی پرداختیم. اتفاقا اینروزها و پس از تجربه حکومت هشت ساله یکدست اقتدارگرایان، با مواضع ماجراجویانه درعرصه سیاست خارجی در مورد پرونده هسته ای و تحمیل هزینه های سنگین اقتصادی و سیاسی از این ناحیه برکشور، این نامه بسیار خواندنی است، و خوشبختانه سیاستی که دولت روحانی پس از روی کارآمدن در عرصه سیاست خارجی و پرونده هسته ای در پیش گرفته است همخوانی کاملی با مضمون آن نامه ای دارد که در خرداد ماه سال ٨٢ نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم به رهبری نوشتند، فقط دراین میان کشور و نظام ده سال فرصت را از دست داده و رتبه فلاکتش بالا رفته است. البته اقتدارگرایان حاکم چون نانشان در رونق وضعیت بحرانی بوده است، حق داشته و دارند که از آن نامه که می توانست کشور را درمسیر درست آرامش و توسعه قرار دهد، ناراحت باشند و الان هم دلواپس سرانجام مذاکرات مرتبط با پرونده هسته ای و سیاست خارجی دولت روحانی باشند!

اما خنده دارترین دروغ و تهمتی که به بنده و شیرزاد نسبت داده اند، این است :” همزمان در برخی رانت‌خواری‌های نفتی نقش‌آفرین بودند. ” یادآور می شوم که اولین بار که این دروغ و تهمت متوجه اینجانب شد توسط نشریه ” صبح صادق ” ارگان دفتر سیاسی سپاه در ایام مجلس ششم بود، و علتش هم پیگیری من نسبت به انتشار غیرقانونی این نشریه و فروش عمومی آن در هیات نظارت برمطبوعات بود که سرانجام منجر به جلوگیری از انتشار عمومی و فروش این نشریه شد، و البته جلوی انتشار آنرا برای اعضای سپاه و بسیج نتوانست بگیرد. گردانندگان این نشریه که کینه و عصبانیت شدیدی نسبت به این پیگیری من داشتند در خبری جعلی نوشتند که من قرارداد مشاوره ای با وزارت نفت داشته و ماهی ۴ میلیون تومان حق مشاوره دریافت می کنم. در همان زمان من تکذیبیه ای برای این خبر خطاب به مسئولان این نشریه نوشتم که البته گردانندگان نشریه از انتشار آن خود داری کردند، و البته همزمان رونوشتی از این تکذیبیه را برای آقای خاتمی رئیس جمهوری و آقای رحیم صفوی فرمانده سپاه هم فرستادم و فکر می کردم که ماجرای این خبر جعلی تمام شده است! تا اینکه در اردیبهشت سال ٨٨ که مرا برای مناظره ای با  حضور رسایی و گرامی مقدم از سوی بسیج دانشجویی دانشکده خبر دعوت کرده بودند، این دروغ و اتهام  این بار از سوی رسایی به اینگونه مطرح شد :” عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خطاب به مزروعی، گفت: « شما در زمانی که مشاور وزیر نفت بودید ماهی چهار میلیون تومان حقوق می‌گرفتید چطور بوی نفت را احساس نکرده‌اید»؟ در این هنگام مزروعی اعتراض کرد و گفت: «این یک تهمت است که تعدادی از حاضران نیز اعتراض کردند.»

در ادامه گرامی‌مقدم خطاب به حجت‌الاسلام رسایی، گفت: «در هیچ جای کشور به مشاوری چهار میلیون تومان حقوق نمی‌دهند پس حرف خود را پس بگیرید.»

رسایی در ادامه گفت: « شاید ادعای من غلط باشد و اینقدر شجاعت دارم که اعلام کنم در مناظره‌ای که با آقای مزروعی داشته‌ام اطلاعاتی که ارایه کرده‌ام غلط بوده است و این را در سایت خود نیز اعلام می‌کنم». 

(یکی از گزارش های این مناظره <a href=”http://aftabnews.ir/vdcbszbw.rhbzspiuur.html”>در این آدرس</a> و گزارش این مناظره <a href=”http://mazrooei.ir/post/600.php”>در وبلاگ خودم </a>موجود است.)

و البته به رغم اینکه برایشان معلوم شد که این حرفشان دروغ و تهمت بوده و قول داد که در سایتش نادرستی آنرا اعلام کند، اما هرگز اینکار را نکرد، و لابد اینهم از روحانیت و اصولگرایی شدید ایشان بوده است! حالا برای سومین بار این دروغ و تهمت از سوی رسانه های اقتدارگرا مطرح شده است تا نشانه تداوم حاکمیت « امپراطوری دروغ » بر کشور باشد!

خداوکیلی اگر این پول گرفتن ها و رانت جویی های نفتی و غیرنفتی که کیهان و دیگر رسانه های اقتدارگرا تاکنون به امثال بنده و شیرزاد نسبت داده اند ذره ای صحت داشت ما باید جزء مولتی میلیاردهای عالم به حساب می آمدیم و ناممان هم در بین ثروتمندان دنیا در نشریه فورچون ثبت می شد! اما خوشبختانه یا بدبختانه بنده چنین بختی نداشته ام، و خدا را شاکر هستم که زندگی پاکی داشته و از سفره رزاقی خدا بهره برده و رانت خورده ام! و درهمین جا باید از افراد نیک نام و گمنامی تقدیر و تشکر کنم که در ایام سختی معیشت به یاری امثال بنده آمده اند و بدون هرگونه چشمداشتی کمک کرده اند. اینگونه دروغ بافی ها و تهمت پراکنی ها نسبت به امثال بنده جز مصداق اینکه : عرض خود می برند، زحمت ما می دارند، نبوده و نیست، و قطعا در میان مدت اسباب رسوایی دروغ زنان و زوال « امپراتوری دروغ » را در کشورمان رقم خواهد زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *