تکذیبیه!

امروز یکی از دوستان اینرا را برایم فرستاده است :” خبرگزاری تسنیم: برخی اعضا و ذینفعان تعاونی مسکن انجمن صنفی منحله روزنامه‌نگاران با ارائه اسناد و مدارکی می‌گویند که هیئت مدیره این انجمن ۳۶۷۵ مترمربع زمین را به صورت غیرقانونی واگذار کرده است. ” من که عادت ندارم وقتم را صرف رجوع به این خبرگزاری هایی کنم که معلوم نیست سر وته شان به کجا وصل است؟ و از کدام نهاد امنیتی و نظامی تامین مالی می شوند؟ و طبعا افرادش باید با خبرسازی ها دروغ ادای دین و به وظائف دینی و شرعی شان عمل کنند؟ اما ظاهرا اینها به امثال بنده لطف و نظر دارند و هر از گاهی مرا با خبرهای دروغشان می نوازند! واقع اینکه در تردید بودم که با اینگونه دروغ سازی ها چه باید کرد؟ اگر سکوت کنم علامت درستی خبر گرفته می شود، و اگر تکذیب کنم به گونه ای باعث بهادادن به این خبرگزاری های قارچ گونه امپراطوری دروغ می شود، و اینکه گویا هنوز اینها از رای مردم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری نیاموخته اند که آن مرد که بسیار دروع می گفت و در راس بود رفته است! اما فقرات دروغی که دراین خبر آمده است :

۱- ” برخی اعضای تشکلی که با عنوان “انجمن صنفی روزنامه‌نگاران” شناخته می‌شد و بنا به اعلام مسئولان، به دلیل زیرپا گذاشتن اساسنامه و عدم برگزاری انتخابات هیئت مدیره، منحل شده است” این دروغ محض است. اگر راست می گوئید اسم و رسم یکی از ” مسئولان ” مورد اشاره را بیاورید که حتی در دوره حاکمیت امپراطوری دروغ احمدی نژاد گفته باشد انجمن ” منحل ” شده است. انجمن هیچگاه از سوی هیچ مسئولی ” منحل ” اعلام نشد و چون به لحاظ حقوقی نتوانستند انجمن را منحل کنند قاضی مرتضوی قاتل مطبوعات و شخصی که حال طشت رسوایی اش از همه جهت از بام افتاده است از بلیشوی انتخابات سال ۸۸ سوء استفاده کرد و به شکلی غیرقانونی و با استفاده از قاعده زور درب دفتر انجمن را پلمب و از ادامه فعالیت انجمن جلوگیری کرد. روشن است که انجمن منحل نشده و می تواند با فک پلمب دفترش به فعالیت اش طبق اساسنامه ادامه دهد و خواسته اعضای هیات مدیره انجمن در این باره کاملا قانونی است.

۲- ” یادآور می‌شود، افرادی همچون رجبعلی مزروعی، فریبا داودی مهاجر و فرزانه روستایی اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران را تشکیل می‌دادند که هم‌اکنون با خروج از کشور با رسانه‌هایی در آمریکا و انگلیس مشغول به همکاری هستند.” روشن است که این فراز خبر ربطی با گزارشی که خبرگزاری مزبور ادعای عرضه آنرا دارد، ندارد! اما خوب نیش عقرب هم از ره کین است و هم اقتضای طبیعتش این است! چون برای ایشان هدف وسیله را توجیه می کند و باید برای جا انداختن گزارش به هر حرف و حشیشی متوسل شوند! نمی دانم اینها که می خواهند خبری را راست جلوه دهند چرا اینقدر کم دقت و نادقیق عمل می کنند؟ خوب بجای این اسامی ( خانم ها داودی مهاجر و فرزانه روستایی) که هیچگاه عضو هیات مدیره انجمن نبودند می توانستند نام افراد دیگری را که عضو هیات مدیره انجمن بوده و الان درخارج هستند و مشمول این خبر می شوند، می نوشتند که تا حدودی اهل نظر و بخیه را به خطا کنند! و برای عوام هم خبرشان راست جلوه کند؟ جهت اطلاع این برادران گمنام زحمت کش اعلام می دارم که من با هیچ رسانه ای در آمریکا و انگلیس مشغول به همکاری نیستم ( هرچند از نظر من همکاری کردن با اینها برای روزنامه نگاران ایرانی اشکال ندارد اما خوشبختانه یا متاسفانه من صلاحیت و توفیق چنین همکاری را نداشته ام!) بلکه من به عنوان یک کارشناس اقتصادی و فعال سیاسی محل مراجعه برخی از این رسانه ها هستم که برهمان شیوه ای که درایران داشته ام در اینجاهم دارم و به سئوالات آنها پاسخ می دهم.

۳- ” انتقال غیرقانونی ۳۶۷۵ مترمربع زمین روزنامه‌نگاران توسط تعاونی وابسته به انجمن منحله روزنامه‌نگاران ” از همه جالبتر مدعای این خبرگزاری با این تیتر است. هرچند ” شرکت تعاونی مسکن انجمن صنفی روزنامه نگاران ایران ” یک شرکت حقوقی مستقل از انجمن است و قطعا در روزهای آتی درباره این گزارش اعلام نظر خواهد کرد اما من با خواندن همین گزارش دریافتم که هیچ اقدام غیرقانونی صورت نگرفته است، و بسیار خوشحال شدم که برادران گمنام نتوانسته اند کوچکترین اختلاس و تخلفی در کار این شرکت پیدا کنند جز اینکه این شرکت زمینی را به بخشی از هنرمندان واگذار کرده است! واقعا دشمنی با انجمن صنفی روزنامه نگاران و خانه موسیقی خبرنگاران!! این خبرگزاری را به چه کاری واداشته است!

این تکذیبیه فقط برای این نوشتم که تصور نشود آنچه لابلای برخی خبرها و گزارش ها در باره انجمن و بنده می آید، بویی از راستی برده است. امیدوارم روزی و روزگاری شر امپراطوری دروغ از سر کشورمان کنده شود و افراد مجبور نباشند برای تکه ای نان و نام این چنین دروغ ببافند و …و خدا آخر و عاقبت همه مارا ختم به خیر گرداند.آمین یا رب العالمین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *