برانداز اصلی

در اواخر زمستان ۸۳ یا اوایل بهار سال ۸۴ که بحث های پیرامون انتخابات ریاست جمهوری داغ شده بود جبهه مشارکت از برخی صاحبنظران دعوت کرد تا در نشستی بیایند و نظر خود را در باره شرکت یا عدم شرکت در انتخابات اعلام کنند. یکی از افرادی که دراین نشست به اعلام نظر پرداخت آقای احمد زید آبادی بود. این انسان شریف که بیش از سه سال است در زندان ظلم و ستم عمر می گذراند، و قبلا نیز چند بار طعم این ظلم و ستم را چشیده است، درآن نشست خلاصه کلام اش این بود که بهتر است اصلاح طلبان و تحول خواهان در انتخابات شرکت نکنند و اجازه دهند که نامزد اقتدارگرایان(احمدی نژاد) به قدرت برسد تا تکلیف جمهوری اسلامی ایران را روشن کند!

من مخالف نظر توهستم که در انتخابات شرکت نکنیم و فکر می کنم که باید تمام تلاشمان را بکار بندیم که نامزد اقتدارگرایان به قدرت نرسد اما اگر برغم عدم شرکت شما و شرکت ما احمدی نژاد به قدرت رسید مطمئن باش که نه تنها تکلیف جمهوری اسلامی را روشن نمی کند بلکه تکلیف ما را مشخص می کند(البته با تعابیری که اینجا نمی شود نوشت)!

چرخ روزگار چنان شد که احمدی نژاد رئیس جمهور شد و چون تکلیف جمهوری اسلامی را روشن نکرد زیدآبادی هم در سال ۸۸ به صف رای دهندگان پیوست که جلوی رئیس جمهورشدن مجدد احمدی نژاد را بگیرد اما با کودتای انتخاباتی احمدی نژاد باز در مسند قدرت نشست، و اینروزها دارد آخرین تلاشهایش را برای تعیین تکلیف جمهوری اسلامی ایران می کند! سخنرانی امروز احمدی نژاد درمجلس فرمایشی نهم بنظرم شاهکار فریبکاری بود برای همه آنانی که این « معجزه هزاره سوم » را برکرسی ریاست قوه مجریه نشاندند و امروز کاسه چه کنم چه کنم دست گرفته اند از دست این اعجوبه! بنظرم پیش بینی احمد زیدآبادی با کمی تاخیر درحال تحقق است و این درحالی است که اقتدارگرایان همه نیروشان را صرف کشف و برخورد فتنه گران کرده و می کنند درحالیکه « برانداز اصلی » در دامن خودشان درحال پیشروی است، و درپی آن است که با انجام فاز دوم هدفمندی یارانه ها کار را تمام کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *