خبر از ملاء اعلی؟

یادم هست در یک دیداری جمعی و دوستانه که با آقای خاتمی در سال ۷۴ یا ۷۵ داشتیم درباره نقش روحانیون و ولایت فقیه در سالهای پس از انقلاب بحث و گفتگو می شد، درمیان این بحث من خطاب به آقای خاتمی گفتم می دونید برخی مردم دراین باره چه می گویند؟ گفت : چه می گویند؟ گفتم : می گویند روحانیون قبل از انقلاب خود را نماینده خدا روی زمین می دانستند و دنبال بازگویی سخن خدا برای مردم و عمل بدان بودند اما پس از انقلاب، روحانیون خدا را نماینده خود در آسمان می دانند و هرچه اینها می گویند و عمل کنند خدا باید تایید کند!

چند سال بعد که خاتمی رئیس جمهور شد و من نماینده مجلس، یکروز ایشان برای سخنرانی به مجلس آمده بود(یادم نیست برای چی)، پس از سخنرانی طبق معمول اطراف ایشان شلوغ بود و هر کسی سخنی با ایشان می گفت، من درحاشیه جمعیت درحال عبور بودم که ایشان متوجه من شد و مرا صدا زد و بدون مقدمه گفت یادت می آید در مورد روحانیون قبل و بعد از انقلاب چی گفتی؟ گفتم بله، زد زیر خنده که عجب راست گفتی!

امروز که این سخنان آقای خامنه ای را دیدم:”… یک مسئله‌ى دیگر این است که به مردم گفته شود، تلقین شود که انتخابات سلامت لازم را ندارد. البته بنده هم تأکید میکنم که انتخابات باید سالم برگزار شود؛ منتها این، راه دارد. در جمهورى اسلامى، در قوانین ما، راه‌هاى قانونىِ بسیار خوبى براى حفظ سلامت انتخابات پیش‌بینى شده است. البته کسانى بخواهند از طرق غیر قانونى عمل کنند، خب به ضرر کشور میکنند؛ کمااینکه در سال ۸۸ از راه‌هاى غیر قانونى وارد شدند، کشور را دچار هزینه کردند، براى مردم اسباب زحمت درست کردند، براى خودشان هم اسباب بدبختى و سرشکستگى در زمین و در ملأ اعلى شدند…” یاد اون گفتگو افتادم و اینکه خدا هم حتما حرف ایشان تایید می کند! اما مانده ام که حکومت در زمین کم بود ملا اعلی هم اضافه شد آیا دیگر جایی برای خدا می ماند که نمایندگی ایشان را داشته باشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *