مزروعی: ردصلاحیت های گسترده در انتخابات مجلس هشتم حقانیت متحصنین مجلس ششم را اثبات کرد

با توجه به اینکه در انتخابات مجلس هفتم، شاهد بودیم که انتخابات به انتصابات تبدیل شده بود، نمایندگان اصلاح طلب دست به تحصن زدند که نتایج آن در آینده مشخص خواهد شد.

علی مزروعی عضو جبهه مشارکت ایران اسلامی با بیان این مطلب در گفت و گو با سایت امروز، با بیان این مطلب تاکید کرد: تحصن مجلس ششم از سوی نمایندگان اصلاح طلب در اعتراض به رد صلاحیت های گسترده در انتخابات مجلس هفتم بود، آن زمان نزدیک به ۳ هزار نفر از داوطلبان برای حضور در انتخابات ردصلاحیت شده بودند و تعاملات مجلس و دولت برای جلوگیری از این مساله به جایی نرسیده بود، به همین جهت عده ای از نمایندگان دست به تحصن زدند.

         وی با اشاره به اینکه مهم این است که با چه میزانی درستی و یا غلط بودن این تحصن و یا یک عمل سیاسی سنجیده شود، تصریح کرد: بریک فعالیت سیاسی باید یک عقل جمعی حاکم باشد و در آن مقطع عقل جمعی نمایندگان اصلاح طلب به این نتیجه رسید که باید برای جلوگیری از انحراف در یکی از مهمترین اصول انقلاب دست به تحصن بزنیم.

        مزروعی در ادامه گفتگوی خود با سایت امروز اذعان داشت که نتایج و درستی بسیاری از وقایع تاریخی و اقداماتی که صورت می گیرد، به زودی و در سال های نزدیک به واقعه به دست نمی آید و چون در انتخابات مجلس هفتم، انتخابات در حال تبدیل شدن به انتصابات بود، تحصن کردیم و شاید در آینده بهتر این مساله درک شود که چرا حق با نمایندگان متحصن مجلس ششم بود.

        این نماینده مجلس ششم در پایان تاکید کرد: البته با وجود انجام تحصن نه تنها روند اصلاح نشد، بلکه امروز می بینیم شدت بیشتری نیز گرفته است و در همان مراحل ابتدایی انتخابات مجلس هشتم، بسیاری از کاندیداها رد صلاحیت شدند و به نظر می رسد مجلس هشتم هم انتصابات شورای نگهبان خواهد بود. ردصلاحیت های گسترده در انتخابات مجلس هشتم حقانیت متحصنین مجلس ششم را اثبات کرد و با توجه به همین وقایع امروز می توانیم دغدغه های نمایندگان اصلاح طلب مجلس ششم را بهتر درک کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *