نامه اعتراض وشکایت از رد صلاحیت

هیات محترم نظارت بر انتخابات استان تهران

سلام علیکم ، احتراما عطف به نامه شماره ۱۱۱۱/ م / ۸ به تاریخ ۰۲/۱۱/۱۳۸۶ معاون استاندار و فرماندار تهران مبنی بر رد صلاحیت اینجانب برای نامزدی نمایندگی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی به استناد بند ۱ و ۳ ماده ۲۸ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ، بدینوسیله و با استناد به تبصره ماده ۵۱ این قانون و ماده ۳۰ آئین نامه اجرایی انتخابات اعتراض و شکایت خود را نسبت بدین موضوع اعلام داشته و با توجه به توضیحات ذیل درخواست رسیدگی و اعلام صلاحیت دارم :

۱- اعلام رد صلاحیت اینجانب به استناد بند ۱ ماده ۲۸ یعنی « اعتقاد و التزام عملی به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران » وجه عرفی ، شرعی و قانونی ندارد و اگر آنرا تهمت و اتهامی به غایت نادرست (که تبعات حقوقی برای نسبت دهندگان دارد) ندانم قطعا نسبتی نارو است ! بنده در خانواده ای متدین و مذهبی و زحمتکش زاده شدم و تا آنجا که بیاد می آورم به انجام احکام و فرائض اسلامی پایبندی داشته و در گذر عمر بر عمق اعتقاد و باورم به آموزه های دینی افزوده شده است . در باره اعتقاد و التزام عملی به « نظام جمهوری اسلامی ایران » نیز خداوند این توفیق را به من داده که از جوانی در متن مبارزه با رژیم طاغوت پهلوی به رهبری امام خمینی (ره) قرار گیرم و برای پیشبرد انقلاب اسلامی و برپایی این نظام  و حفظ آن تا مرز شهادت (تیر خوردن در تظاهرات قبل از انقلاب و حضور داوطلبانه در جبهه های جنگ تحمیلی پس از انقلاب ) به پیش روم و در همه پرسی تعیین نوع نظام در ۱۲ فروردین ۱۳۵۸ به « جمهوری اسلامی ایران » رای دادم  و در حد وسع و توان خود در سال های پس از انقلاب در  مسئولیت های گوناگون بدین نظام خدمت نموده ام . بر پایه این سابقه برایم بسیار عجیب و غریب می نماید چگونه اعضای محترم هیات اجرایی مرکز حوزه انتخابیه تهران- ری- شمیرانات و اسلامشهر ، که بنده هیچیک آنها را از نزدیک نمی شناسم اما بنا به تعریف قانون باید از معتمدین و متدینین باشند و به آداب و اخلاق دینی مقید و ملتزم ، به خود اجازه داده اند که مرا در شمول این بند قرار داده و رد صلاحیت کنند؟ همانگونه که رهبر کبیر انقلاب فرمودند :” عالم محضر خداست ، در محضر خدا معصیت نکنید “، و چه معصیتی بالاتر از این می تواند باشد که مسلمانی را به نامسلمانی متهم و او را از حقوق اساسی اش محروم کنند؟ و من داوری نهایی در این باره را به خدا می سپارم و قطعا همه ما باید روزی در پیشگاه خدا و دادگاه عدل الهی نسبت به اعمالمان پاسخگو باشیم .

۲- اعلام رد صلاحیت اینجانب به استناد بند ۳ ماده ۲۸ یعنی « ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه » نیز وجه و مستند قانونی  ندارد . من به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸رای دادم و پس از بازنگری و اصلاح آن در سال ۱۳۶۸نیز بدان رای دادم . هر چند من نمی دانم اعضای هیات اجرایی با چه متر و معیاری ابراز وفاداری به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه را اندازه گیری کرده و بنده را فاقد آن دانسته اند اما من  در برگه های ثبت نام برای داوطلبی نمایندگی مجلس نسبت بدین موضوع اعلام نظر و تعهد نموده ام و از آنجا که عملی نافی این نظر و تعهد در زندگی ام نمی بینم لذا تمسک به این بند را نیز رد نموده و خود را واجد صلاحیت برای نامزدی نمایندگی مجلس می دانم .

۳- برپایه مصوبه مورخ ۲۲/۸/۷۸ مجمع تشخیص مصلحت نظام درخواست دارم به صورت کتبی دلایل و مدارک رد صلاحیتم را به اینجانب ارائه دهید . درعین حال آمادگی خود را جهت حضور در جلسه هیات نظارت برای هرگونه توضیح و دفاعی اعلام می دارم . و از آنجا که بر پایه آموزه های دینی و اصول متعدد قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران حق نامزدی نمایندگی مجلس و انتخاب شدن را جزء حقوق مسلم و اساسی شهروندان و خودم می دانم و محروم شدن از این حق را جز بر پایه مدارک و مستندات مستدل و قانونی ، غیرقانونی و بلا وجه و سلیقه ای می دانم لذا درخواست دارم بدون هرگونه ارفاق و ملاحظه ای نسبت به بنده ، مدارک و مستندات رد صلاحیتم را در اختیار رسانه های عمومی برای انتشار قرار دهید تا از این طریق به شفاف سازی فضای سیاسی و انتخاباتی و سالم و قانونی بودن روند رسیدگی به موضوع صلاحیت ها و عدم مداخله نگرشها و سلایق سیاسی در امر بزرگ انتخابات کمک شود و راه هرگونه سوء استفاده و شائبه را در داخل و خارج کشور نسبت بدین موضوع ببندد . مطمئن باشید گردن امثال بنده در برابر رفتار های قانونی مثل مو باریک است اما آموزه های اسلامی و سنت و سیره نبوی و علوی ( که البته هیات اجرایی مرا به عدم اعتقاد و التزام بدان متهم نموده است!)  به من آموخته است که در مقابل رفتارهای غیر قانونی و خلاف عرف و مروت سکوت نکنم و برای احقاق حق خود به هرگونه که بتوانم اقدام کنم .

                                                   رجبعلی مزروعی فرزند رمضان

داوطلب نمایندگی انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی

حوزه انتخابیه تهران- ری- شمیرانات و اسلامشهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *