مزروعی برتشکیل مجلس ایده‌آل و کارآمد باحضور بهترین‌های دو جناح تاکیدکرد

آنچه در ادامه آمده است مصاحبه من با ایرناست که با ویرایش مصاحبه گربراساس ملاحظات این خبرگزاری و با تاییدبنده مخابره شده است:

تهران، خبرگزاری جمهوری اسلامی ‪۸۶/۱۰/۱۱

         یک عضو دفتر سیاسی جبهه مشارکت با تاکید بر اینکه مجلس هشتم باید قوی و کارآمد باشد، گفت: برای داشتن مجلسی قوی، ایده‌آل و کارآمد، باید ترکیبی از شایسته‌ترین و بهترین‌های نامزدهای دو جناح اصولگرا واصلاح‌طلب وارد مجلس شوند.

“رجبعلی مزروعی” روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ستاد خبری انتخابات ایرنا تصریح کرد: به‌نفع نظام وکشور است که مجلسی قوی‌و کارآمد داشته‌باشیم. وی خاطرنشان کرد:مهم‌این نیست که اکثریت مجلس هشتم اصولگرا یا اصلاح‌طلب باشد، بلکه مهم این‌است که ترکیبی تشکیل شود که حتی درصورت ایجاد اکثریت و اقلیت درمجلس، این‌اکثریت و اقلیت از قویترین نیروهای دوجناح باشد تامجلسی پاسخگو و کارآمد داشته باشیم.

** پیش‌بینی ترکیب مجلس هشتم، زود است

مزروعی دربخش دیگری از این گفت و گو با بیان اینکه فعلا برای پیش بینی ترکیب مجلس هشتم خیلی زود است، افزود : هنوز معلوم نیست که چه تعداد از نامزدهای دو جناح در عرصه رقابت انتخابات حضور خواهند یافت. این‌نماینده‌مجلس‌ششم ابراز امیدواری‌کرد که اصلاح‌طلبان بتوانندبا اطمینان و بدون ریسک بالا برای حضور فعال در انتخابات مجلس برنامه ریزی و با رقبای انتخاباتی خود رقابت کنند.

** حق انتخاب برای مردم

وی باتاکید بر حق‌انتخاب برای مردم به‌عنوان یکی از عوامل‌مهم تاثیرگذار درانتخابات ، گفت: مردم باید احساس‌کنند که حق آنها برای انتخاب به رسمیت شناخته می‌شود و می‌توانند از نامزدهای موجود، افراد موردنظر خود را انتخاب کنند.

** تاکید بر حضور حداکثری مردم

عضو دفتر سیاسی جبهه مشارکت درپاسخ به اینکه چه توصیه‌ای برای برگزاری انتخابات با حضور حداکثری مردم دارد ، گفت: امیدوارم نظام و کسانی که دست اندرکار برگزاری انتخابات هستند، باتوجه به تجربیات مجالس قبل‌فضایی ایجاد کنند که قوی‌ترین نیروهای دو جناح بتوانند وارد مجلس شوند و مجلس هشتم یک مجلس کارآمد باشد. وی خاطرنشان کرد : مردم در کوتاه مدت تصمیم نمی‌گیرند و بر اساس حافظه تاریخی خود نسبت به انتخاب نامزدهای مورد نظر اقدام می‌کنند. مزروعی تاکید کرد که مسایل مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی‌و اجتماعی در رای مردم تاثیر دارد.

** اصلاح‌طبان تنوع و تکثر فکری را به‌رسمیت می‌شناسند

وی در بخش دیگری از این گفت و گو در خصوص برخی اظهارات مبنی بر اینکه اصلاح طلبان هنوز به وحدت و یکپارچگی‌برای حضور در انتخابات دست نیافته‌اند، گفت: اصلاح طلبان تنوع و تکثر فکری را به رسمیت می‌شناسند و در درون خودشان هم این اختلاف‌نظرها را قبول دارند. مزروعی افزود: مردم هنگام تصمیم‌گیری به این اختلاف نظرهای جزئی توجه نمی‌کنند بلکه شاخصه‌های کلی و عملکرد یک جریان را در نظر می‌گیرند.

** انتخابات میدان داوری مردم است

وی تاکید کرد: میدان انتخابات رقابتی و سالم میدان داوری مردم است و آنچه که مردم تصمیم می‌گیرند باید مورد استقبال قرار گیرد. مزروعی در خصوص تاثیر مسایل خارجی بر انتخابات مجلس هشتم گفت : مردم معمولا خیلی به سیاست و مسایل خارجی اهمیت نمی‌دهند و آنچه که در ایران و بلکه‌در دنیا بیشتر برای مردم تعیین‌کننده است،زندگی ملموس و روزمره آنهاو مسایل مربوط به آن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *